Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CITROEN > Anunturi Auto Citroen

Anunturi Auto Citroen Masini Citroen de vanzare si piese pentru Citroen

Reply
 
Thread Tools
Old 14-10-11, 18:19   #16
big_marian

Stage 5
 
big_marian's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 445
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

Quote:
Originally Posted by cata™ View Post
te-ai suparat degeaba pe mine....nu pot sa pierd niste bani aiurea...
sincer poza nu reflecta intocmai starea lor!!!!!
te salut,bafta!!!
nici tu nu sti ce vrei si mai ales, nu te pricepi la masini! la pretul asta, 400 am lasat janta la 50 ron si anvelopa la fel. am specificat ca una e lovita(si reparata bineinteles) si punct. cine vrea sa le vada le vede, le ia sau nu si pa.

te-ai speriat ca nu iti intra pe fuzete si trebuie sa schimbi butucii cu totul si sa faci niste adaptari...bineinteles asta costa ceva bani...normal ca e enervant, ca dupa ce le iei dupa o ora vi si spui o bazaconie cu niste filete care sunt mancate bla bla bla...dupa ce le-ai vazut de doua ori, ti-a convenit si starea si pretul...

in fine....astept oameni mai seriosi...

inca o data: nu trimit in tara! cine vrea sa le cumpere, da un telefon si le vede!
big_marian is offline   Reply With Quote
Old 14-10-11, 18:30   #17
cata™

Stage 3
 
cata™'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 167
Member of:
[FORD]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

in primul rand nu sunt neserios!!!!ti-am zis ca le iau indiferent daca intra sau nu pe masina
nu vroiam sa spun dar daca ma iei peste picior te iau si eu...
1 pune poza cu toate jantele
2 de ce decat 2 au cauciucul pe ele si 2 nu!
3 din cele 2 jante care au cauciuc de ce una e desumflata si una umflata???
4 pune poza cu sudura!!!janta a fost rupta in 2
5 ai pus poza cu janta care este ce-a mai ok!pune si cu restul sa vada toti ce marfa vinzi
6 1 cauciuc este facut cacatttt..a frecat in tabla este manacat...PUNE POZAAAAA
7 bafta la vanzare!!!
te salut!!!!
cata™ is offline   Reply With Quote
Old 14-10-11, 19:34   #18
big_marian

Stage 5
 
big_marian's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 445
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

In primul rand ai grija la limbaj! Nu esti pe maidan! Nu am timp de poze, cine vrea sa vina este liber sa le si incerce pe masina. Gumele au fost date jos ca se le pun pe alte jante, dar am renuntat ulterior la idee. Daca un cauciuc nu mai e umflat 6 luni, nu crezi ca e normal sa de dezumfle? Cauciucurile de iarna am zis ca sunt bune(sunt date si jos de pe jante) yohohama, iar celelalte 2 am specificat ca nu sunt stralucite! Ca e lovita am specificat iarasi de la inceput, nu stiu de ce te tot agiti!

Te rog nu mai posta aici, pentru ca e off topic! Nu s-au potrivit la tine, asta nu inseamna ca trebuie sa "speli cu ele pe jos"...

Astept oferte in continuare!
big_marian is offline   Reply With Quote
Old 14-10-11, 19:38   #19
cata™

Stage 3
 
cata™'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 167
Member of:
[FORD]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

nu ma agit delocVREAU TOATA LUMEA SA AFLE CE MARFA VINZI!DOAMNE FERESTE DACA LE LUA BAIATUL DE LA BUCURESTI!
app eu mi-am luat jante originale ,asa ca nu am de ce sa ma agit!
p.s. limbajul nu este de maidan...nust ce ai vazut tu acolo....))in fine..
,,bafta,,
cata™ is offline   Reply With Quote
Old 14-10-11, 19:42   #20
big_marian

Stage 5
 
big_marian's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 445
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

Quote:
Originally Posted by cata™ View Post
nu ma agit delocVREAU TOATA LUMEA SA AFLE CE MARFA VINZI!DOAMNE FERESTE DACA LE LUA BAIATUL DE LA BUCURESTI!
app eu mi-am luat jante originale ,asa ca nu am de ce sa ma agit!
p.s. limbajul nu este de maidan...nust ce ai vazut tu acolo....))in fine..
,,bafta,,
rog un moderator sa stearga off topicul, la tine e valabila zicala: vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca-s acri, la 400 ron nu stiu ce super jante ti-ai luat; bafta cu rugina de la aripi, mai repar-o si tu, dupa aia strange bani de niste jante!
big_marian is offline   Reply With Quote
Old 14-10-11, 20:47   #21
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

Hai ca a-ti dat-o deja in tiganie colegii !!! Cu toate astea ii dau dreptate lui Cata cu o chestie : pune poze clare cu jantele , pune poze clare cu janta cu probleme , specifica cu exactitate natura problemei ( spartura , fisura , ruptura , sudura , zgarietura , lovitura etc. ) la janta respective ( si chiar si la celelalte ) si cu asta basta....Mie unul asa mi s-ar parea corect si ar dovedi si respect fata de un potential client , ca sa nu mai vorbim de faptul ca s-ar "spala" toate suspiciunile cu privire la marfa vanduta . Numai bine tuturor...
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-11, 20:52   #22
big_marian

Stage 5
 
big_marian's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 445
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

Quote:
Originally Posted by THUNDER77 View Post
Hai ca a-ti dat-o deja in tiganie colegii !!! Cu toate astea ii dau dreptate lui Cata cu o chestie : pune poze clare cu jantele , pune poze clare cu janta cu probleme , specifica cu exactitate natura problemei ( spartura , fisura , ruptura , sudura , zgarietura , lovitura etc. ) la janta respective ( si chiar si la celelalte ) si cu asta basta....Mie unul asa mi s-ar parea corect si ar dovedi si respect fata de un potential client , ca sa nu mai vorbim de faptul ca s-ar "spala" toate suspiciunile cu privire la marfa vanduta . Numai bine tuturor...
eu sunt in lugoj , marfa e in craiova, cum crezi ca as putea pune poze? am doar un prieten care poate merge cu eventualul cumparator sa le vada si sa le probeze...natura loviturii nu o stiu, le-am cumparat si eu asa si am rulat 2 ani cu ele ( una dintre ele fiind lovita) pe un oltcit...mai multe nu pot sa iti zic.
Daca ai prietenul tau disponibil in craiova, roaga=l sa dea o geana! asa se duc toate suspiciunile!
big_marian is offline   Reply With Quote
Old 14-10-11, 20:55   #23
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

Quote:
Originally Posted by big_marian View Post
eu sunt in lugoj , marfa e in craiova, cum crezi ca as putea pune poze? am doar un prieten care poate merge cu eventualul cumparator sa le vada si sa le probeze...natura loviturii nu o stiu, le-am cumparat si eu asa si am rulat 2 ani cu ele ( una dintre ele fiind lovita) pe un oltcit...mai multe nu pot sa iti zic.
Daca ai prietenul tau disponibil in craiova, roaga=l sa dea o geana! asa se duc toate suspiciunile!
Ok , o sa vorbesc cu prietenul meu sa vina sa vada despre ce e vorba si atunci lamurim totul....Pana atunci up de la mine
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 00:50   #24
cata™

Stage 3
 
cata™'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 167
Member of:
[FORD]
Exclamation Re: Vand Jante 4x108 Speedline

de cand pana cand ba te intereseaza pe tine de masina mea ,de rugina sau alte chestii???a??? pune draq pe tovarasu ala al tau sa puna poze sau sa iti trimita si gata si lasa=ne cu vrajeala asta ieftina...
app intra pe mess ca ai id meu sa vb acolo...aicia nu pot sa spun unele cuvinte pt ca ma baneaza...sa lamurim poveste ca vad ca esti tare in gura si ma iei peste picior...
ca si chestie pe jantele care le-am luat astazi am dat 250 ron si arata de 100 de ori mai bine ca ale tale+ CA NU ARE SUDURAAAAA
si cu asta am incheiat!!!!!!!!!

Last edited by cata™; 15-10-11 at 00:53.
cata™ is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 15:09   #25
Allynush
Daewoo Driver

Stage 4
 
Allynush's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 234
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

Am vazut si eu jantele ... Precizeaza si tu ca una din ele este sudata , iar restul lovite ca poate vrea cineva din alt oras sa le cumpere si le trimiti prin curier si cand le primeste va avea o "surpriza" neplacuta . Bafta la vanzare .
Allynush is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 16:11   #26
big_marian

Stage 5
 
big_marian's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 445
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

Quote:
Originally Posted by Allynush View Post
Am vazut si eu jantele ... Precizeaza si tu ca una din ele este sudata , iar restul lovite ca poate vrea cineva din alt oras sa le cumpere si le trimiti prin curier si cand le primeste va avea o "surpriza" neplacuta . Bafta la vanzare .
auzi bai nu mai induce oamenii in eroare! nu ai avut cum sa le vezi pentru ca baiatul din craiova e plecat si poate doar luni sa vina! esti unul dintre progeniturile userului cata, si vreti sa imi faceti probleme!

am specificat ca nu trimit prin curier,ci doar fata in fata! care parte din esti pe langa subiect nu o intelegi?

rog un moderator sa stearga off topicul
big_marian is offline   Reply With Quote
Old 08-04-16, 21:12   #27
big_marian

Stage 5
 
big_marian's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 445
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Vand Jante 4x108 Speedline

Quote:
Originally Posted by big_marian View Post
auzi bai nu mai induce oamenii in eroare! nu ai avut cum sa le vezi pentru ca baiatul din craiova e plecat si poate doar luni sa vina! esti unul dintre progeniturile userului cata, si vreti sa imi faceti probleme!

am specificat ca nu trimit prin curier,ci doar fata in fata! care parte din esti pe langa subiect nu o intelegi?

rog un moderator sa stearga off topicul
se poate inchide ! multumesc!
big_marian is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -