Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Craiova - 28.08.2004

Craiova - 28.08.2004 Sambata 28 august o noua etapa de viteza va avea loc pe aeroportul din Craiova

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-08-04, 13:38   #31
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

In primul rand, pilotii sunt aceia care au diploma si participa la concursuri(CNR,VTM sa nu mai zic WRC), gen Burchel,Cioara, etc...Restul sunt soferi!(nu vreau sa`i jignesc aici pe cei care se baga in concursuri locale) Cat de bun este un sofer nu se poate aprecia prin liniute, pana la urma nu e asa mare lucru sa stapanesti masina personala, pe care o cunosti foarte bine. Si faza cu masini apropiate e discutabila, se pot face multe modificari care nu se vad printr`o privire aruncata sub capota, depinde si de cat de forjata e o masina, care nu mai dezvolta atatia cai putere ca altele incadrate in aceeasi categorie, exemplele sunt multe. Calitatile unui sofer se vad intr`o proba de indemanare, acolo unde nu mai conteaza atat de mult masina(decat la timpi), se vede cu okiul liber cat de bine stii sa stapanesti o masina si cum poti sa scoti ce e mai bun din ea, kiar daca nu e vreo bomba de sute de cp. Un sofer bun este acela care poate sa se adapteze la orice tip de masina, care poate sa mearga cu un harb, sau sa stapaneasca un bolid. Argumente ar fi destule, cred ca m`am facut si asa destul de bine inteleasa.
Nu in ultimul rand, trebuiesc FELICITATI cei care au participat, pentru ca au demonstrat CURAJ si PASIUNE. M`as fi bagat si eu cu Dacia mea, cu toate problemele pe care le are, dar era in reparatii, de maine n`o sa mai fiu KKX, am vandut`o... Merita subliniat si efortul celor care au facut sute de km ca sa fie acolo, fie si numai in calitate de spectatori! La cat mai multe evenimete de genul acesta si la cat mai multi soferi abili!
Carmen is offline  
Old 29-08-04, 13:48   #32
juve_doom

Stage 2
 
juve_doom's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 56
Default

Domnule Alex_nos sau ALP sau pop sau cum vrei sa iti zic!
eu am zis ca la toata lumea ca tu ai cele mai mari sanse sa castigi. Asta, din cauza masinii ... nu mai e nevoie sa zic ca ai 90 cp in cap! Eu am impresia din cele spuse de tine ca noi ar trebui sa iti respectam masina, nu pe tine!
Nu cred ca realizati cat de importanta este experienta, talentul si aptitudinile intr-o linioara. Da, asa e am luat locul II cu mult noroc.
Ai vazut inainte de cursa ca eram convins ca ma face ala cu oltcitul si ca o sa ne batem amandoi pentru locul III. Acuma e vina mea ca l-am facut pe ala>??? Respect pentru masina ta, pentru tine dar, scuza-ma ca itzi spun mai ai multe de invatzat ... sincer...nu sunt rau!
Te respect pentru cat ai invatzat pt ca itzi aduci aminte sper cum te-am facut atunci pe calea Bucuresti de la jiul la universitate, tu itzi facusei deja cateva modificari. Ai invatzat enorm de mult de atunci, dar tot mai ai de invatzat.
Teoretic ar fi fost cu totul alt clasament, ala cu seatul eliminand masini care m-ar fi facut si pe mine si pe tine.... te apreciez si am tot respectul ca te-ai tras tu cu ala cu seatul si eu cu ala cu oltcitul, dar sa o lasam mai moale cu restul kestiilor ....
[/quote]

Carmen ... TOT RESPECTUL PENTRU CUM GANDESTI! ... nu mai am nik de adaugat la cele spuse de carmen ... sunt intru totul de acord cu ea!

Multzam ca mi-atzi redeschis topicul! suntetzi neshte dulci!
__________________
Don\'t laugh, your daughter could be in the back!
juve_doom is offline  
Old 29-08-04, 14:30   #33
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cel mai bun pilot de la Craiova - PARERI

Quote:
Originally Posted by \"juve_doom\"
parerea mea e ca eu am fost!
1) nu am gresit niciodata
2) am luat locul 2 la <90 cp
3) as fi luat locul I dar ... de nu m-a ajutat mult masina, uitand sa golesc portbagaju, la filtrul de aer nu am umblat, benzina ... destula.
Am luat locul II cu un Cielo executive standard(nemodificat absolut nimic la el!)
Voi cine zicetzi ca a fost cel mai bun????
frate eu cred ca din caracterul tau iti lipseste modestia. Chiar crezi ca aici conteaza chiar asa de mult pilotul? (dupa parerea mea 80% masina si 20% pilotul). Tu te-ai intrebat ca poate seat-ul a eliminat vreo masina la care tu nu puteai sa ii faci fatza? In alta ordine de idei tu ai ajuns in semifinala pur si simplu moca pentru ca ai alergat decat o data cu o mazda (care trebuia sa intre la grupa B) si ceilalti care au ajuns in semifinala au avut de infruntat fiecare cate 4 masini. Daca participai si tu ca toti ceilalti poate itzi gaseai nasul intre cele 4 manse.
Pot sa spun ca un clasament corect se putea face numai daca erau fotocelule. Seat-ul intr-adevar merita locul I (dar nu sunt sigur daca are pana in 90cp). Un exemplu concludent ca nu a ajuns cine trebuia in finala: olcitul lui mita PMD in 400de metri pe mine ma facea, imi lua din start cam un sfert de masina (din cauciucuri el avand pe jante pe 15\" ) si asa am mers pana la capat, dovada clara ca am facut cu el mai pe la sfarsit (penultimii care au incheiat competitia).
__________________
EXTREME RACING CLUB
lam is offline  
Old 29-08-04, 14:52   #34
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

eu zic ca nu este corect sa discutam de cel mai bun pilot ca nu exista asa ceva la liniutze. Pentru cel care a deschis acest topic: masina conteaza 80%, daca intr-adevar vrei sa itzi dovedesti calitatzile de pilot de ce pana acuma nu ai participat la nici un vtm, sau rally local? Tzi-a pus intrebarea: ca daca ai face o urcare pe bucovatz ai putea sa ai un timp mai prost decat un tico de exemplu? Am dat exemplu tico pentru ca acest tip de masina nu ar avea aer in fata ta la liniutza
lam is offline  
Old 29-08-04, 15:47   #35
chady

Stage 1
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 13
Default :)))))))))))))))))))))))

cum e lumea frateeeeeeeeeeee
chady is offline  
Old 29-08-04, 16:03   #36
chady

Stage 1
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 13
Default

CE sa mai lauda lumea ))
asta e la romaniaaa :P
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	img_2130.jpg
Views:	102
Size:	818.3 KB
ID:	9158  
chady is offline  
Old 29-08-04, 17:18   #37
tzibuchi

Stock
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5
Member of:
[Extreme Racing]
Default

salut
CZG-ule taci ca te faci de ***............
tzibuchi is offline  
Old 29-08-04, 17:22   #38
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

topicul asta ar fi trebuit sa existe doar dk sar fi dat toate masinile de la grupa A pana la E...
SpeedeR is offline  
Old 29-08-04, 17:28   #39
MadMax

Stage 2
 
MadMax's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 51
Default

HM...

Va spun eu care a fost CEL MAI BUN !!! Exact tipul cu VOLVO RS. SI stiti de ce? Poate va aduceti aminte ca, dupa ce s-a dat cu unul, la intoarcerea prin spatele publicului a mers cu viteza cam mare. La un moment dat i-a taiat calea unul cu Dacia aia roz metalizat si a trebuit sa faca o manevra de evitare, asta insemnand aproape sa intre in oamenii din public. Eu unul am vazut de la 60-70 de metri faza, si ma mir tare ca nu a facut praf pe nimeni, pt ca am vazut ca lumea se misca in toate partile. Daca NU era bun sofer, lovea in plin cel putin 20 de oameni. Poate a avut si putina bafta... Oricum, s-a intors si l-a alergat pe ala cu Dacia, sa-l omoare !
__________________
IN SPEEDO VERITAS...
MadMax is offline  
Old 29-08-04, 17:34   #40
juve_doom

Stage 2
 
juve_doom's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 56
Default

ba vericilor! am zis la shto ca eu am fost cel mai bun!
nu meritam sa iau locul 2 la clasa A
ordinea dintre cei 4 ar fi fost:
1-seat ibiza verde
2-ALP-ul tovarasul meu (sa ma scuze ca l-am cam luat la shto da ...asta e)
3-eu
4-grig cu oltcitul alb

acest clasament e valabil daca cursa ar decurge in mod normal dar, sa tinem cont ca seatul a scos din cursa mult super masini care m-ar fi facut si pe mine si pe ALP si pe Grig!

Am avut norok ca am iesit pe 2 si pot sa spun ca ALP m-a lasat sa ies pe 2, avand tupeul sa o dea el cu seatul!

Tot respectul pt ALP, GRIG si SEAT!!!

zice-ti-mi si mie cu ce ma fac eu de cacat gandind asa!
juve_doom is offline  
Old 29-08-04, 17:39   #41
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

ibiza aia verde nu avea ce cauta la grupa A !!!!!!

in al doilea rand, nu poti sa spui care era cel mai bun sofer de la A la liniute... pentru asta exista etapele de indemanare !!!!
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 29-08-04, 19:00   #42
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SpeedeR\"
nu poti sa spui care era cel mai bun sofer de la A la liniute... pentru asta exista etapele de indemanare !!!!
Corect! Cand s-or mai face si curse de indemanare? Tare mi-au placut.
Lao is offline  
Old 29-08-04, 19:07   #43
juve_doom

Stage 2
 
juve_doom's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 56
Default

La indemanare e mult mai greu pt pilotzi si o sa fie mult mai multa lume si din cauza masinii!
Cei care nu au modificari aduse masinii se vor descurca foarte greu. De ex eu la al meu Cielo am:
-suspensia prea moale - dezavantaj
-volanul cam mare -dezavantaj la jaloane
O suspensie sport ar fi indicata dar in viatza de zi cu zi scade comfortul foarte tare.

Dar pe plan local nu am mai putea organiza liniutze cu ajutorul ACR-ului si Politziei>><<<?? Trebuie club pt asta?? Am auzit ca Cioara vrea sa ishi faca club! E adevarat???
juve_doom is offline  
Old 29-08-04, 19:38   #44
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Si cu Cielo poti se castigi la Indemanare, daca stii se conduci.

Eu am castigat de 2 ori, si de ori am luat loc 3 cu masina mea si am avut timp mai bun decit masini mai modificate (adica pregatite) si mai puternice!
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline  
Old 29-08-04, 20:05   #45
juve_doom

Stage 2
 
juve_doom's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 56
Default

de ce sa mint eu nu am fost la nici o cursa de indemanare pana acum, dar imi doresc la maxim sa ma duc!
daca e sa se tzina merg orice ar fi, kiar daca ma fac de ras cu timpul care il scot, dar parerea mea e ca se fac de ras mai mult aia care stau pe margine si rad zicand ca sunt buni si nu au curaj sa participe, decat cei care incearca!
ganditzi-va ca primul poate sa fie doar unu singur! restul ... consolare tati consolare... poate data viitoare... nu se termina lumea!
juve_doom is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -