Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Craiova - 28.08.2004

Craiova - 28.08.2004 Sambata 28 august o noua etapa de viteza va avea loc pe aeroportul din Craiova

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-08-04, 12:11   #76
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

O parere in + este de prisos...

Eu le multumesc celor din Bucuresti ca au venit in numar mare si imi aduc aminte cu placere de momentul in care am ajuns la aeroport, cu steagul pe masina. Vad ca, pana acum, nimeni n-a zis nimic de steag...
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 29-08-04, 13:27   #77
g-spott

Stage 5
 
g-spott's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 494
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Lao\"
Quote:
Originally Posted by \"g-spott\"
Lao Incearca sa te calmezi
Sunt cat se poate de calm.Trebuia doar sa citesti tot topicul inainte sa raspunzi.

Quote:
Originally Posted by \"g-spott\"
... sau data viitoare ( daca o sa mai fie ) fa tu pe organizatoru'
Eh,asta era.Nu inteleg de ce sari asa in sus de c*r. Ai fost tu organizator si acum nu-ti convin reproshurile?
Lao:

Hahhahaa nu am fost organizator ... nici nu imi doresc daca o sa fie vreo 50 ca tine .... dar tare mi-ar place sa te vad pe postu' de organizator sau sa fi pus in locul jandarmilor... sa te vad cum te descurci ... Nu cred ca e careva de pe forum care nu tia inteles dezamagirea ... nu mai insista ... ti-am zis sunt de aceeasi parere cu tine .
__________________
Eu Simt Doar Placere ... Cand Publicul Ma Cere ... Si Ii Lovesc Cu Alte CUVINTE GRELE!
g-spott is offline  
Old 29-08-04, 13:31   #78
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

parerea mea despre cursa: bine ca s-a organizat, ca daca nu se organiza poate nu aveatzi despre ce sa vorbiti!!!!. In concluzie vina cea mai mare o poarta jandarmeria pentru ca nu au pus garduletze (cel putin la start si la sosire) de dinainte de a incepe competitia si nu au venit in numar mai mare, in al doilea rand organizatorii, ca nu si-au indeplinit pana la sfarsit sarcinile (au inceput bine cu grupa A -au ramas doar 3 masini- s-a continuat cu grupa B - dar nu pana la final- si apoi a fost un haos total lasandu-i pe totzi la liber). Dupa parerea mea concurentii nu au avut drepturi egale. Spectatorilor, pot sa le reprosez, dar nu prea mult pentru ca fiecare care a venit acolo a vrut sa vada intreceri, ca daca nu isi dorea nu venea. Daca jandarmeria isi facea datoria eu cred ca nimeni nu avea ceva de reprosat spectatorilor. Nu in ultimul rand pot sa mai reprosez la organizatori lipsa de fotocelule, pentru ca \"timpul\" isi spune intr-adevar cuvantul si face un clasament corect,. Ceea ce mi s-a parut foarte haios: in timp ce unii faceau curse legale, altii isi incingeau motoarele la curse ilegale dupa linia de sosire. As avea mai multe de spus, dar cred ca nu are rost.
Noroc si numai bine
__________________
EXTREME RACING CLUB
lam is offline  
Old 29-08-04, 13:32   #79
Eryka

Stage 5
 
Eryka's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 523
Default

daca nu erau spectatorii aia nesimtiti si tigani aia care ziceau sa se dea pe bani... probabil iesea chiar belea... oricum a fost misto... a venit multa lume... pacat k majoritatea nu stiau sa stea acolo unde li se spunea
__________________
If i look interested, I'M NOT!!!
Eryka is offline  
Old 29-08-04, 13:37   #80
mikey

Stage 4
 
mikey's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 215
Default

Gabi, faza aia cu steagul a fost super!!!S-a ridicat parul pe mine cand am vazut toti baietii din bucuresti n-ai vazut ca n-am luat mana de pe claxon vreo 5 minute!Eryka tu ne-ai filmat atunci la intalnire cand treceam cu steagul cu masina?Daca da pune si tu filmuletul pls!
__________________
Este foarte periculos sa traiesti. Cine traieste, moare...
mikey is offline  
Old 29-08-04, 13:42   #81
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Eryka\"
daca nu erau spectatorii aia nesimtiti si tigani aia care ziceau sa se dea pe bani... probabil iesea chiar belea... oricum a fost misto... a venit multa lume... pacat k majoritatea nu stiau sa stea acolo unde li se spunea
Eryka tu pe unde erai ca nu te-am vazut !
Al3xius is offline  
Old 29-08-04, 13:43   #82
Aki

Stage 4
 
Aki's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 224
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
Deci ...cursa a fost suberba: masini multe ....soferi destui de buni cu exceptia figurantilor de care zicea si Lao mai sus...
Dar de basinosul ala cu Opelul Corsa, ce spuneti? L-a facut o SuperNova
Era plin de basini baietzasul ala
O sa atasez niste poze ca sa vedeti despre ce este vorba
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	picture_019__large_.jpg
Views:	145
Size:	86.0 KB
ID:	9139  
__________________
www.asigurari-instant.ro
Aki is offline  
Old 29-08-04, 13:44   #83
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Alex NOS\"
Eram tare curios daca PIL-ul cu dacia turba ii dovedeste pe toti.
nu cred ca ii dovedea pe toti din moment ce am vazut o \"cursa ilegala\" dupa linia de sosire dintre dacie si seat-ul verde (care a fost number one la clasa A), in care dacia nu a avut drept de apel
lam is offline  
Old 29-08-04, 13:46   #84
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Aki\"
Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
Deci ...cursa a fost suberba: masini multe ....soferi destui de buni cu exceptia figurantilor de care zicea si Lao mai sus...
Dar de basinosul ala cu Opelul Corsa, ce spuneti? L-a facut o SuperNova
Era plin de basini baietzasul ala
O sa atasez niste poze ca sa vedeti despre ce este vorba

e topic : Martafoii de la cursa ..acolo se vorbeste despre magotu ala ! - un om penal cu o masina care a fost buna odata si a ajuns de tot rahatul !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline  
Old 29-08-04, 13:55   #85
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

hai ca mam trezit am mancat si am instalat windozele.(virus power )
povestea mea:
ne-am intalnit dimineata cum a fost stabilit sa plecam spre craiova. i-am injurat pe aia de la mc'donalds ca's lenesi si nu am gasit o cafea, am stat cam o ora sa se adune toata lumea si am luat-o din loc. dupa vro 10-20 km de mers pe ploaie MMS s-a intors ca nu facea fata cu slikurile. cateva opriri pentru pipi, pene si papa. la un moment dat ne-am numarat si eram vro 25 de masini(deci aprox 75-80 de oameni). Am ajuns la Craiova. Nu ploua.(GOD is a racer am zis toti). Stam cateva minute de ne dezmortim si apare o gagica de la libertatea.(buna gagica). dupa inca cateva minute apar baietii cu steagu' si incep intoarceri pe loc, fum si frane. O intorc si eu odata si cand sa o intorc a doua oara imi intra un paianjen in oki . Am reusit sa ratez gardu de beton. Ajungem la locul de strangere. Se fac inscrieri, ii vedem in carne si oase pe majoritatea de pe forum, ne strangem mainile ne salutam mai admiram o fata doua fara sutien si cu tricou transparent cand aflam ca 200SX si-a bulit ambreiaju. Se drumu pe pista. Aici se duce dreku tot. Atitudinea unora dokamdata nu o mai comentez ca sa facut mai sus. Cineva se gandeste la un moment dat ca cica sa-i linisteasca pa oameni, sa bage un Ferrari pe pista.(cine io fi zis ca un ferrari te linisteste........absurd). Dupa doua curse la grupa B se duce draku tot. Pe noi ne durea capu, eram obositi si eram cu picioarele duse dupa atata condus si stat in picioare. Bishop zice \"ba io ma duk sa ma dau si eu ca vad ca au inceput sa se dea aiurea\". zis si facut. merg si eu dupa el zicand ca nu am nimic de pierdut. Oricum cu masina mea nu aveam ce castiga. Bishop se alege cu un SLK de vro 190-200 de cai care cum era si normal la facut. Eu raman in spatele lui si ma aliniez cu un rover cu numere de gemania. omu zice \"hules baules mancatzias ce ai acolo\" zic \"2000 tu ce ai?\". raspunsu a fost ceva de genu \"pai 3, aaaa2,7 aaa2000 si eu vere\" hai ne dam. se gandeste el un pic si zice da ba da ne dam pa bani. de unde drek bani. mai parlamentam ceva dupa care omu zice \"auzi ba ia lasama tu ca io am venit sa produc bistari\" drept urmare vine unul dintr organizatori (mi-am dat seama de asta ca avea aia cu nsl sau ce scrie pe ea agatata de gat) si zice \"vere ia date la o parte ca tu te dai mai incolo\"
bineinteles ca nu mam mai dat. nici Bishop. am plecat.
Concluzii
- ce kakat cautau copii de 3-5 ani pe pista???????
- am batut 500 de km degeaba
- politia a fost 100% degeaba
- indienii..........no coment
- mi-e scarba
singurul lucru care ma impresionat au fost baietii de pe forum pe care nu i-am vazut niciodat asi mai ne cunosteau dupa un avatar sau o poza si veneau sa ne salute si sa vorbeasca cu noi.
pacat de voi cei care v-ati pierdut noptile si banii sa faceti si sa impartiti afise si fluturasi in dorinta de a face ceva frumos. pacat ca nu ati fost rasplatiti cu un spectacol pe masura.
nu cred ca voi mai merge niciodata la o cursa in afara bucurestiului. cel putin pana nu apar piste particulare cu tribune si tot ce trebuie.
kakati care ne-au stricat ziua ar trebui sa stie si ei ca am cheltuit peste 2.500.000 (gaz+papica+sucuri+etc)de masina sa venim acolo sa-i vedem pe ei cat sunt de dobitoci.
or mai fii si altele de spus dar ma dor degetele. ii salut pe baietii adevarati din craiova(se stiu care sunt) si scuip in fata celorlalti.
pa
COObra is offline  
Old 29-08-04, 14:00   #86
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"BoSsuL3TZ\"
BTW juve_doom, locul 3 cred ca era luat de oltcitu modificat al lu Grig si Rica
frate eu zic sa fim putin realisti, nu zic ca masina nu trage, dar acel cielo (16v) nu cred ca puteam sa il facem la momentul de fatza (a fost mai bun ca noi).
lam is offline  
Old 29-08-04, 14:11   #87
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

si inca ceva.....de unde pana unde si-a bagat si ACR-ul coada aflandu-se intre organizatori. Sursa: reportaj difuzat de Terra Sat.
lam is offline  
Old 29-08-04, 14:30   #88
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"lam\"
si inca ceva.....de unde pana unde si-a bagat si ACR-ul coada aflandu-se intre organizatori. Sursa: reportaj difuzat de Terra Sat.
yo pe chirca ala il omor cat de curand...pai ieri ma uitam si eu la febletea mea(Golful 4 de la insomnia- ala galben) si la cealalta feblete(de fapt sunt 2 golful 3 de la insomnia -al lu kamikaze si m5-u(pow)) si vine el la mine : hai da-i drumu de aici ca nu ai ce cauta ...si m-am luat in gura cu el si i-am zis cand o organiza el atunci sa comenteze sa dau drumu de-acolo si face : poate nu stii ca eu sunt mai important decat toti de-aici ...si i-am raspuns(cam obraznic - ca de obicei ) : \"e ce dreaq...de-aia cand ai organizat liniute au fost 2 masini ....hai lasa-ma sa ma uit k imi strici buna dispozitie\" ...si a plecat ! dupaia la un moment dat urla pe pista : daca organizam eu nu intra lumea asa pe pista si am urlat iar la el nush daca m-a auzit : ORGANIZEZI PE .... M..II !!! CA AU FOST 2 MASINI CAND AI ORGANIZAT TU SI ATI DAT PREMIU O PUNGA DE SALATINI!

cam atat cu chirca !
Al3xius is offline  
Old 29-08-04, 14:41   #89
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
Quote:
Originally Posted by \"lam\"
si inca ceva.....de unde pana unde si-a bagat si ACR-ul coada aflandu-se intre organizatori. Sursa: reportaj difuzat de Terra Sat.
yo pe chirca ala il omor cat de curand...pai ieri ma uitam si eu la febletea mea(Golful 4 de la insomnia- ala galben) si la cealalta feblete(de fapt sunt 2 golful 3 de la insomnia -al lu kamikaze si m5-u(pow)) si vine el la mine : hai da-i drumu de aici ca nu ai ce cauta ...si m-am luat in gura cu el si i-am zis cand o organiza el atunci sa comenteze sa dau drumu de-acolo si face : poate nu stii ca eu sunt mai important decat toti de-aici ...si i-am raspuns(cam obraznic - ca de obicei ) : \"e ce dreaq...de-aia cand ai organizat liniute au fost 2 masini ....hai lasa-ma sa ma uit k imi strici buna dispozitie\" ...si a plecat ! dupaia la un moment dat urla pe pista : daca organizam eu nu intra lumea asa pe pista si am urlat iar la el nush daca m-a auzit : ORGANIZEZI PE .... M..II !!! CA AU FOST 2 MASINI CAND AI ORGANIZAT TU SI ATI DAT PREMIU O PUNGA DE SALATINI!

cam atat cu chirca !
nu stiu ce contradictii atzi avut voi, dar in legatura cu chestia pe care le organiza el inainte era cineva de sus care dicta si mai precis cineva din conducerea ACR-ului si el facea ceea ce i se spunea. Nu prea cred ca are vreo vina in ceea ce a fost. Oricum chestia este ca inainte se mai facea un rally, vtm local, dar de cand acr-ul vrea numai bani, sa faca mai nimik si sa nu dea premii, domnul Chirca (tatal) s-a lasat de curse si de acum inainte nu o sa mai avem in craiova nici macar Rally KOS care cred ca ar fii de o mare insemnate pentru noi.
lam is offline  
Old 29-08-04, 14:53   #90
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"lam\"
Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
Quote:
Originally Posted by \"lam\"
si inca ceva.....de unde pana unde si-a bagat si ACR-ul coada aflandu-se intre organizatori. Sursa: reportaj difuzat de Terra Sat.
yo pe chirca ala il omor cat de curand...pai ieri ma uitam si eu la febletea mea(Golful 4 de la insomnia- ala galben) si la cealalta feblete(de fapt sunt 2 golful 3 de la insomnia -al lu kamikaze si m5-u(pow)) si vine el la mine : hai da-i drumu de aici ca nu ai ce cauta ...si m-am luat in gura cu el si i-am zis cand o organiza el atunci sa comenteze sa dau drumu de-acolo si face : poate nu stii ca eu sunt mai important decat toti de-aici ...si i-am raspuns(cam obraznic - ca de obicei ) : \"e ce dreaq...de-aia cand ai organizat liniute au fost 2 masini ....hai lasa-ma sa ma uit k imi strici buna dispozitie\" ...si a plecat ! dupaia la un moment dat urla pe pista : daca organizam eu nu intra lumea asa pe pista si am urlat iar la el nush daca m-a auzit : ORGANIZEZI PE .... M..II !!! CA AU FOST 2 MASINI CAND AI ORGANIZAT TU SI ATI DAT PREMIU O PUNGA DE SALATINI!

cam atat cu chirca !
nu stiu ce contradictii atzi avut voi, dar in legatura cu chestia pe care le organiza el inainte era cineva de sus care dicta si mai precis cineva din conducerea ACR-ului si el facea ceea ce i se spunea. Nu prea cred ca are vreo vina in ceea ce a fost. Oricum chestia este ca inainte se mai facea un rally, vtm local, dar de cand acr-ul vrea numai bani, sa faca mai nimik si sa nu dea premii, domnul Chirca (tatal) s-a lasat de curse si de acum inainte nu o sa mai avem in craiova nici macar Rally KOS care cred ca ar fii de o mare insemnate pentru noi.

macar Rally KOS de s-ar mai tine...si nu pentru noi cat pentru KOS-u care a fost un mare om(Dumnezeu sa-L odihneasca! )
Al3xius is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -