Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masini BMW de vanzare

Masini BMW de vanzare Masini BMW de vanzare si piese pentru BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-13, 21:39   #16
ktha

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 464
Default Re: bmw 316 coupe

Nu e vorba de nici un fel de minciuna , dacă asta crezi e fix problema ta, m-am interesat f bine radierea se face in tara ,
ktha is offline   Reply With Quote
Old 23-03-13, 22:00   #17
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: bmw 316 coupe

Quote:
Originally Posted by ktha View Post
Nu e vorba de nici un fel de minciuna , dacă asta crezi e fix problema ta, m-am interesat f bine radierea se face in tara ,
Asa stiam si eu, ca radierea o face politia... Ca de la fisc ma gandesc ca sunt deja radiate cam toate masinile inmatriculate pe bg detinute de romani.
R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-13, 19:30   #18
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: bmw 316 coupe

Quote:
Originally Posted by R1s3 View Post
Asa stiam si eu, ca radierea o face politia... Ca de la fisc ma gandesc ca sunt deja radiate cam toate masinile inmatriculate pe bg detinute de romani.
Bai nene ,nu mai vorbiti din auzite. Am avut un bmw pe bulgaria..pe nume de bulgar + procura pe numele meu..totul perfect.Si cand am vrut sa o bag pe romania mi au cerut sa fie radiata din bulgaria + fiscalu de la bulgar.Nu se sterg asa usor datoriile..daca treci de la o tara la alta.
In fine.Bafta la vanzare..dar nu ai cum sa o bagi pe romania.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 24-03-13, 21:44   #19
ktha

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 464
Default Re: bmw 316 coupe

nu inteleg ce tot o tragi tu atat cu datoriile nu se sterg asa usor !!! wtf man ! disper cand vad oameni ca tine, te bagi in seama aiurea fara sa stii , am zeci de prieteni care si`au inscris masinile de pe bulgari pe ro fara nici un fel de radiere in bulgaria si impozit , aberatii de`ale tale! stai linistit ca masina e la zi , in masina inca se investesc bani buni numai cu lucruri de calitate, stiu ce masina am , in ce am investit si crede`ma ca a`s tine`o asa o viata intreaga, pt ca sincer nu ma doare ca am numere de bg, atata timp cat statu nostru e de *** si isi bate joc de popor! dc sa dau o gramada de bani pe taxa cand pot investi banii in masina ?! iti multumesc foarte frumos ca m`ai luminat in legatura cu datoriile pe care le am !
ktha is offline   Reply With Quote
Old 24-03-13, 22:55   #20
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: bmw 316 coupe

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Bai nene ,nu mai vorbiti din auzite. Am avut un bmw pe bulgaria..pe nume de bulgar + procura pe numele meu..totul perfect.Si cand am vrut sa o bag pe romania mi au cerut sa fie radiata din bulgaria + fiscalu de la bulgar.Nu se sterg asa usor datoriile..daca treci de la o tara la alta.
In fine.Bafta la vanzare..dar nu ai cum sa o bagi pe romania.
Eu stiu ca toti bulgarii radiaza masinile de la fisc imediat dupa inmatriculare. Gandeste-te ca ei au sute de masini pe numele lor. Daca le-ar lasa la fisc ar avea de platit un impozit enorm. Deci cam toate sunt deja radiate.
__________________
Ex: Opel Astra GSi
Ex: BMW 325i M Pack
Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Ex: Bmw 323iA :X
Bmw 320i - Under construction

R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 07:38   #21
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: bmw 316 coupe

Quote:
Originally Posted by R1s3 View Post
Eu stiu ca toti bulgarii radiaza masinile de la fisc imediat dupa inmatriculare. Gandeste-te ca ei au sute de masini pe numele lor. Daca le-ar lasa la fisc ar avea de platit un impozit enorm. Deci cam toate sunt deja radate.
Pai da si de exemplu daca iau masina de la un roman,masina e inmatriculata pe bulgar,mie imi trebuie de la bulgar fiscal sau ceva cum ca e radiata.Si cred eu ca e cam greu sa te ajute bulgarul cu actele.Apropo,am vazut diferite anunturi gen "inmatriculez masini pe bulgaria direct pe propietar roman la 350 euro" Se poate asa ceva?Prin propietar roman vrea sa zica ca are vreun roman pe acol stabilit in bg sau pe ce propietar roman,ca nu cred ca ar putea inmatricula masina pe bg pe numele meu de exemplu
__________________
TurboMania
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 16:19   #22
ktha

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 464
Default Re: bmw 316 coupe

pune`ti altfel problema ca vad ca e grea limba romana ! daca ai lua masina din orice alta tara ai face fix acelasi ***, deja suntem offtopic si nu are rost! credeam ca avem masini si stim cum merg treburile , sa dam din gura putem toti... e simplu, intereseaza`te si o sa`mi dai dreptate! masina se radiaza in tara, si impozitu adunat din 2012 de cand am inscris masina, o sa fie undeva la 150 200 lei! sper ca am lamurit tot poporu! si ca fapt divers masina iese de la vanzare!
ktha is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 16:30   #23
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: bmw 316 coupe

Quote:
Originally Posted by ktha View Post
pune`ti altfel problema ca vad ca e grea limba romana ! daca ai lua masina din orice alta tara ai face fix acelasi ***, deja suntem offtopic si nu are rost! credeam ca avem masini si stim cum merg treburile , sa dam din gura putem toti... e simplu, intereseaza`te si o sa`mi dai dreptate! masina se radiaza in tara, si impozitu adunat din 2012 de cand am inscris masina, o sa fie undeva la 150 200 lei! sper ca am lamurit tot poporu! si ca fapt divers masina iese de la vanzare!
Ma bucur ca iese de la vanzare...pai...daca iei masina din germania neamtu radiaza masina,pune stampile pe brif,isi ia numerele,iti pui nr de toll ect.Sunt curios bulgaru tat cum pune stampile pe acte cum ca ar fi radiata..in fine nu are rost sa comparam Germania cu tziganiile din Bulgaria, si dale-ar lege sa scoata odata masinile de bg cu asigurarile lor pe naspa din circulatie.Asigurarile nu au valabilitate,verificarea se face pe naspa .ect ect.
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 17:54   #24
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: bmw 316 coupe

Quote:
Originally Posted by BaiatBun View Post
Ma bucur ca iese de la vanzare...pai...daca iei masina din germania neamtu radiaza masina,pune stampile pe brif,isi ia numerele,iti pui nr de toll ect.Sunt curios bulgaru tat cum pune stampile pe acte cum ca ar fi radiata..in fine nu are rost sa comparam Germania cu tziganiile din Bulgaria, si dale-ar lege sa scoata odata masinile de bg cu asigurarile lor pe naspa din circulatie.Asigurarile nu au valabilitate,verificarea se face pe naspa .ect ect.
Mananca lumea ***.
R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 18:12   #25
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: bmw 316 coupe

Quote:
Originally Posted by R1s3 View Post
Mananca lumea ***.
Care lume R1s3?
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 18:29   #26
ktha

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 464
Default Re: bmw 316 coupe

Man! Masina mea nu e tiganie cum spui tu, nu e masina luată din bg,e adusă din Belgia si înscrisa la ei!
ktha is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 18:32   #27
ktha

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 464
Default Re: bmw 316 coupe

Din câte vad masina te interesa si aqm e tiganie! A ta e tiganie pe România !
ktha is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 18:41   #28
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: bmw 316 coupe

Quote:
Originally Posted by ktha View Post
Din câte vad masina te interesa si aqm e tiganie! A ta e tiganie pe România !
Nu te mai stresa ma atat. La cum arata e36-le lui nici la rabla nu-l primeste. Cam 80% din masinile inmatriculate de romani in bg sunt aduse din Germania, Austria etc. Iar cu asigurarile e problema fiecaruia cum si-o face. Daca e falsa doar persoana care se risca cu asa ceva are de suferit. Daca intra unu desta in tine te duci la victimile strazii, ti-ai facut masina si de restu nu te mai intereseaza. Oricum nu are rost sa te complici. Eu am plecat la 10:00 la Ruse si la 13:00 eram inapoi in Bucuresti cu asigurare si Itp facute pe bune. E mai simplu decat sa umblii cu falsuri.
R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 18:46   #29
ktha

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 464
Default Re: bmw 316 coupe

Nu dar cand vad ca pun toate mașinile la un loc imi sar nervii! Eu si aqm
Cand i-am prelungit actele am fost la itp in general toshovo înainte de dobritch! Acolo am făcut itp si asigurare ! Totul e legal, cum se face la orice masina , nu cu falsuri sau ce spune colegul nostru despre tiganiile noastre!
ktha is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 19:36   #30
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: bmw 316 coupe

Quote:
Originally Posted by R1s3 View Post
Nu te mai stresa ma atat. La cum arata e36-le lui nici la rabla nu-l primeste. Cam 80% din masinile inmatriculate de romani in bg sunt aduse din Germania, Austria etc. Iar cu asigurarile e problema fiecaruia cum si-o face. Daca e falsa doar persoana care se risca cu asa ceva are de suferit. Daca intra unu desta in tine te duci la victimile strazii, ti-ai facut masina si de restu nu te mai intereseaza. Oricum nu are rost sa te complici. Eu am plecat la 10:00 la Ruse si la 13:00 eram inapoi in Bucuresti cu asigurare si Itp facute pe bune. E mai simplu decat sa umblii cu falsuri.
De unde sti tu cum arata e36-le meu?m-am laudat eu cu masina?
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -