Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masini BMW de vanzare

Masini BMW de vanzare Masini BMW de vanzare si piese pentru BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-12, 14:24   #1
Razvanm19

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 7
Default Vand BMW 316

Rechin fabricatie 1978, nu a mai rulat cam din 2009, proprietar, nu are ITP si asigurare. In 2008-2009 arata cam ca in pozele de mai jos, momentan nu se poate merge cu ea pentru ca a stat, neavand cine circula cu ea din lipsa de bani si permis. Eu sunt fostul proprietar si as dori ca cineva sa o repuna in circulatie.
Pret:3000 lei telefon 0724777558, pot oferi detalii.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20042009.jpg
Views:	97
Size:	364.1 KB
ID:	2644324   Click image for larger version

Name:	HPIM1811.JPG
Views:	95
Size:	563.2 KB
ID:	2644325   Click image for larger version

Name:	HPIM1813.JPG
Views:	88
Size:	317.7 KB
ID:	2644326  

Razvanm19 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 00:28   #2
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vand BMW 316

Actualul proprietar este de gasit?? ceva poze recente se poate?
Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-13, 17:33   #3
Razvanm19

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 7
Default Re: Vand BMW 316

Quote:
Originally Posted by Ingerasul99 View Post
Actualul proprietar este de gasit?? ceva poze recente se poate?
Proprietarul este un prieten al meu, caruia i-am vandut masina. Masina e la tara, in Fulga, jud. Prahova. Problema e ca a stat si a busit-o rugina, trebuie facuta tinichigeria, praguri, tot. Motorul e ok, dar nu a mers cca 3-4 ani, asa ca trebuie verificata si inlocuit tot ce nu mai e bun, gen fire, furtune, curatat carburator, baterie, verificat frane, lichid de racire, ulei, s.a.. Cand am vandut-o eu era in stare excelenta insa nu a mai mers nimeni cu ea si "s-a copt". Nu curgea nimic din ea, radiatorul era ok, motor, carburator, pompa, directie.
Actele sunt in regula, carte, talon, proprietarul ei este trecut in talon si CI.
Trebuie luata cu platforma, facut contract de vanzare-cumparare si apoi restaurata sau pentru piese.
Razvanm19 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-13, 17:47   #4
Razvanm19

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 7
Default Re: Vand BMW 316

Nu am poze recente, insa edestul de cazuta, necesita bani si rabdare sa fie restaurata. Eu nu dispun nici de una nici de alta.
Ideea stii care e? Am vazut masini in stare de functionare care nu au piesele de pe acest bmw. Adica motor identic cu cel original pus pe masina in 2000, adus din Germania, exista factura, omologat in CI; elemente de directie si bucse, flanse amortizor, arcuri fata, cd Sony, boxe VDO, carburator nou de Lada 1500 cu flansa de adaptare (exista si cel vechi care are cui pontou defect, poate fi pus inapoi). Caroseria e cam praf. Eu aveam impresia ca e in regula cat de cat, in afara de praguri care trebuie facute, dar a venit cineva si a vazut-o si a zis ca nu prea vrea sa bage bani in tinichigerie si a renuntat. Citez: a stat pe pamant si a luat-o rugina pe dedesubt. Nu sunt gauri in podea dar rugina e.
Nu incerc sa pacalesc pe nimeni, cine se duce sa o vada trebuie sa stie cum e.
In primavara cred ca va fi data la rabla si de asta am pus-o pe net, poate e vreun doritor. Cred ca se va da, e o masina destul de rara, cu elemente originale in mare parte si e pacat dar putini sunt dispusi sa bage bani multi intr-o masina veche.
Razvanm19 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -