Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Anunturi Auto Audi

Anunturi Auto Audi Masini Audi de vanzare si piese pentru Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-12, 22:32   #1
pui de drac

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,013
Default VAND Audi B4 QUATTRO Competition

Se vinde masina din imagini aflata in stare absolut ireprosabila.

Este o editie limitata de 2500 de bucati construite numai in anul 1994 de Audi pentru a intra in competitia numita DTM, de unde si denumirea de Competition. Pe forumurile de specialitate se estimeaza ca mai sunt cca 600-700 care inca ruleaza, la noi in tara daca nu ma insel mai sunt 6 sau 7.Au venit intr-o singura varianta de echipare ca optionale si aspect, singura diferenta fiind culorile: argintiu, negru metal si rosu.

Motor 2.0 16v 139 CP injectie mecanica, functioneaza absolut impecabil, fara pierderi de ulei, fum pe evacuare sau alte probleme.

Tractiune integrala permanenta cu diferential spate blocabil (stg+ dr) din buton, decuplabil automat peste 40 km/h.

Vopsea complet originala cu foarte mici imperfectiuni adunate de-a lungul timpului: mai o ciupitura de la pietricele, mai o mica indoitura ca doar n-a stat in garaj toata viata ei. Implicit nu a suferit nici un accident vreodata.

Nu are rost sa mai specific faptul ca nu are un singur punct de rugina, nici macar pe dedesubt pe suruburi,nici macar de suprafata, singura parte ruginita la suprafata e evacuarea care lucreaza la temperaturi ridicate.

Km absolut originali, 163.000 la bord, eu fiind al doilea proprietar. Masina a fost produsa pentru Belgia, eu cumparand-o de la cetatean roman cu dubla cetatenie romano-belgiana, respectiv primul proprietar de la achizita din fabrica. Am cumparat-o la aproximativ 125.000 km.

Absolut totul functioneaza impecabil la ea, nici o bataie,nici un zgomot nimic, totul original mai putin :

-stopuri spate (am optat pentru varianta americana, DEOSEBIT de rare, pretul lor ridicandu-se undeva la 300-400 de euro impreuna cu suportul pentru numar cca 60 euro, am si stopurile originale inguste)

-jante borbet reconditionate profesional, 9j r16 fata-spate (nu bat, nu tremura,nimic, au valve metalice ascunse, am si jantele originale deasemenea impecabile)

-ornamente stropitori faruri (iarasi foarte rare, s-au montat numai pe S2, nu sunt functionale, nu m-a interesat asta, se pot face cu inca o pompa montata in vasul de stropit geamul)

-volan Audi Sport original ca dotare optionala la vremea respectiva


Masina merge in toate mintile ei, trage foarte bine, sta lipita de asfalt, singura limita in curbe e cat te tine s-o calci. Cauciucuri aproape noi pe ambele seturi de jante, cca 1500 km fiecare set, pe jantele originale fiind cauciucurile de iarna.

Atentie: ambele seturi de jante+cauciucuri sunt omologate in talon/carte.

Revizie generala facuta acum 3000 km cand am schimbat/inlocuit/reglat:

Discuri + placute fata-spate marca Textar
Ulei motor 10W40 ARAL
Toate filtrele Knecht/Mahle
Ulei cutie Aral 75w80
Ulei grupuri fata-spate original VW
Ulei servidirectie original VW
Flanse superioare fata la amortizoare Boge
Distributie Gates curea + role INA
Antigel
Unghiuri fata-spate
Sonda Lambda
Garnitura baie ulei Victor Reinz
Umplut si verificat instalatie freon

Se vinde cu ambele seturi de jante si stopurile originale europene in caz ca nu sunt pe gusturile noului proprietar.

Este o masina tinuta in puf de fostul proprietar si de mine de cand a intrat pe mana mea si o vand ca atare, nu o mai folosesc si vreau sa cumpar ceva mult mai mare.

Nu ma intereseaza schimburi, combinatii sau alte prostii, DOAR CASH 4750 euro negociabil in limita bunului simt.

Detalii, alte poze si intrebari: aici, sau pe privat, sau la tel 0745 611 111.

NU MA DERANJATI INUTIL DECAT DACA SUNTETI CU ADEVARAT INTERESATI SA CUMPARATI MASINA!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_5037.jpg
Views:	268
Size:	79.0 KB
ID:	2561477   Click image for larger version

Name:	IMG_5043.jpg
Views:	160
Size:	88.5 KB
ID:	2561478   Click image for larger version

Name:	IMG_5044.jpg
Views:	161
Size:	85.1 KB
ID:	2561479  

Click image for larger version

Name:	IMG_5045.jpg
Views:	109
Size:	70.1 KB
ID:	2561480   Click image for larger version

Name:	IMG_5046.jpg
Views:	121
Size:	74.5 KB
ID:	2561481   Click image for larger version

Name:	IMG_5051.jpg
Views:	256
Size:	61.5 KB
ID:	2561482  

Click image for larger version

Name:	IMG_5053.jpg
Views:	174
Size:	54.0 KB
ID:	2561483   Click image for larger version

Name:	IMG_5073.jpg
Views:	163
Size:	58.8 KB
ID:	2561484   Click image for larger version

Name:	IMG_5078.jpg
Views:	88
Size:	49.8 KB
ID:	2561485  

Click image for larger version

Name:	IMG_5067.jpg
Views:	194
Size:	84.5 KB
ID:	2561486   Click image for larger version

Name:	IMG_5060.jpg
Views:	111
Size:	61.8 KB
ID:	2561487   Click image for larger version

Name:	IMG_5068.jpg
Views:	140
Size:	70.4 KB
ID:	2561491  

pui de drac is offline   Reply With Quote
Old 05-01-13, 12:52   #2
Claudiu.aka.Clappy

Stage 4
 
Claudiu.aka.Clappy's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 224
Default Re: VAND Audi B4 QUATTRO Competition

Am avut privilegiul sa conduc o asemenea bijuterie , era identica cu a ta ! O minunatie pe 4 roti ! Spor la vanzare si nu pot sa zic decat ca imi pare rau ca nu dispun de banii sa o achizitionez , mi-as dori asa ceva in garaj !

O zi buna !
__________________
Tot ce-i interzis , e palpitant.....invata....sa mori in p**a mea cu zambetu' pe fata.....!!!!
Claudiu.aka.Clappy is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -