Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Anunturi Auto Honda - Acura

Anunturi Auto Honda - Acura Masini Honda de vanzare si piese pentru Honda

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-13, 09:35   #1
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Vand swap

Vand motor H22A2 cu toate piesele necesare pentru transplant.

Piese noi care vin odata cu motorul:
-Kit distributie
-Garnitura chiuloasa
-Garnitura baie de ulei
-CAI
-3 filtre benzina
-20 litrii ulei Eneos 10w40
-Kit ambreiaj XTD Stage 2

Pret 1459e, negociabil.
Se vinde pentru ca am trecut de la Honda la Nissan.
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 26-05-13, 09:29   #2
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: Vand swap

1000e fara kit-ul XTD, acum are placa ambreiaj Exedy, restul cutiei stock.
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 28-05-13, 09:15   #3
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: Vand swap

Upp...H22 cu:
-Kit distributie
-Garnitura chiuloasa
-Garnitura baie de ulei
-CAI
-3 filtre benzina
-20 litrii ulei Eneos 10w40
-Kit ambreiaj XTD Stage 2

1000e
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 30-05-13, 00:44   #4
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: Vand swap

Quote:
Originally Posted by BlackBC View Post
Upp...H22 cu:
-Kit distributie
-Garnitura chiuloasa
-Garnitura baie de ulei
-CAI
-3 filtre benzina
-20 litrii ulei Eneos 10w40
-Kit ambreiaj XTD Stage 2

1000e
Valabil, am uitat sa precizez ca motorul sta in garaj, nu a fost folosit dupa ce a fost "inchis".
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 01-06-13, 09:12   #5
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: Vand swap

Valabil.
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 04-06-13, 18:57   #6
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: Vand swap

Upppp
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 12-06-13, 20:37   #7
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: Vand swap

Quote:
Originally Posted by BlackBC View Post
Upppp
Valabil in continuare.
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 13-06-13, 15:42   #8
dent_doctor1982

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 43
Default Re: Vand swap

specifica si tu in anunt exact ce ai ,ce nu ai si ce lipseste ca sa numai pateasca si altii ce am patit eu .... ca banii nu cresc in copaci... eu am pierdut 500 lei si o zi intreaga pt nimc.....
dent_doctor1982 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-13, 17:34   #9
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: Vand swap

Quote:
Originally Posted by dent_doctor1982 View Post
specifica si tu in anunt exact ce ai ,ce nu ai si ce lipseste ca sa numai pateasca si altii ce am patit eu .... ca banii nu cresc in copaci... eu am pierdut 500 lei si o zi intreaga pt nimc.....
Man, intereseaza-te si tu cand au bagat cei de la Honda cip pe cheie, ce instalatie electrica iti trebuie sa pui H22 pe eg, planetarele de Prelude nu merg puse pe eg-ul tau asa cum voiai tu sa pui, daca tot voiai sa ii pui turbo adica sa te bagi la o investitie destul de mare trebuie sa ai in vedere mult mai multe lucruri NU SA INCERCI SA SUDEZI SUPORTII DE Prelude PE CEI DE EG.Asa e, banii nu cresc in copac si de-aia eu iti propun mai intai sa iti inmatriculezi eg3-ul de pe Bulgaria pe Romania si de-abia apoi dupa ce stangi ceva sa te bagi la un asa proiect.

Imi cer scuze de Off dar nu m-am putut abtine.
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 13-06-13, 18:00   #10
dent_doctor1982

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 43
Default Re: Vand swap

sincer esti nesimtit , ce legatura are faptul ca masina este inmatriculata pe bg ???? masina o fac strict pt drag ! nu am nevoie de acte deloc , iar ce legatura au planetarele? ce treaba ai tu cum si ce montez pe masina???? tu ai zis ca swapul este complet , eu am venit cu banii la mine cu remorac pregatit sa il cumpar ca altfel nu aveam de ce sa vin din buc !

am ajuns la targoviste cum ai spus , ai zis sa astept 10 minute , te-am sunat din ora in ora ... am stat in soare 3 ore jumatate , iar intrun final ai recunoscut ca nici nu era instalatia data jos de pe masina si ca nu ai spray cu care sa desfaci suruburile ! am cumparat spray si am venit dupa tine in gaesti!

nu era instalatia data jos complet iar jumatate din instalatie era taiata pur si simplu ! iar cand te-am intrebat daca ai chipul din cheie ai zis da! am cerut sa o vad mi-ai dat o cheie fara cip complet metalica !!!! si ziceai ca nu stii nimic de cip ! iar motorul nu era acolo ai zis ca este la un mecanic care nu ti-a raspuns la telefon ! ca sa nu zic ca nici nu ai avut bunul simti sa iesi afara sa ma ajuti sa intorc remorca pe ulita de 1.5 m in care m-ai bagat ! rusine ! 100% neserios!


*** si apropo de planetare intereseazate cum se face cu planetarele de prelude puse pe eg3 imi trebuiau planetarele pt capete ! credema ca stiu f bine ce fac! numai incerca sa gasesti scuze pt neseriozitatea ta altul te batea de iti sarea preludul din cap!

Last edited by dent_doctor1982; 13-06-13 at 18:03.
dent_doctor1982 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-13, 18:08   #11
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: Vand swap

Quote:
Originally Posted by dent_doctor1982 View Post
sincer esti nesimtit , ce legatura are faptul ca masina este inmatriculata pe bg ???? masina o fac strict pt drag ! nu am nevoie de acte deloc , iar ce legatura au planetarele? ce treaba ai tu cum si ce montez pe masina???? tu ai zis ca swapul este complet , eu am venit cu banii la mine cu remorac pregatit sa il cumpar ca altfel nu aveam de ce sa vin din buc !

am ajuns la targoviste cum ai spus , ai zis sa astept 10 minute , te-am sunat din ora in ora ... am stat in soare 3 ore jumatate , iar intrun final ai recunoscut ca nici nu era instalatia data jos de pe masina si ca nu ai spray cu care sa desfaci suruburile ! am cumparat spray si am venit dupa tine in gaesti!

nu era instalatia data jos complet iar jumatate din instalatie era taiata pur si simplu ! iar cand te-am intrebat daca ai chipul din cheie ai zis da! am cerut sa o vad mi-ai dat o cheie fara cip complet metalica !!!! si ziceai ca nu stii nimic de cip ! iar motorul nu era acolo ai zis ca este la un mecanic care nu ti-a raspuns la telefon ! ca sa nu zic ca nici nu ai avut bunul simti sa iesi afara sa ma ajuti sa intorc remorca pe ulita de 1.5 m in care m-ai bagat ! rusine ! 100% neserios!


*** si apropo de planetare intereseazate cum se face cu planetarele de prelude puse pe eg3 imi trebuiau planetarele pt capete ! credema ca stiu f bine ce fac! numai incerca sa gasesti scuze pt neseriozitatea ta altul te batea de iti sarea preludul din cap!


Nu mi-a raspuns mecanicul la telefon?Instalatia era taiata?Ti-am spus ca am vazut masina mergand nu ca am cip in cheie.Nu mai spun nimic, puteai sa dai telefon decat sa poluam pe aici.
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 13-06-13, 18:10   #12
dent_doctor1982

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 43
Default Re: Vand swap

Quote:
Originally Posted by BlackBC View Post
Nu mi-a raspuns mecanicul la telefon?Instalatia era taiata?Ti-am spus ca am vazut masina mergand nu ca am cip in cheie.Nu mai spun nimic, puteai sa dai telefon decat sa poluam pe aici.
lasa mai bine asa sa nu ia altu teapa! pacat ca exista oameni neseriosi ca tine ! daca te puneam sa vii pana in buc si sa astepti 3ore jumatate in strada pt nimic nu iti convenea credema !
dent_doctor1982 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-13, 18:15   #13
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: Vand swap

Quote:
Originally Posted by dent_doctor1982 View Post
lasa mai bine asa sa nu ia altu teapa! pacat ca exista oameni neseriosi ca tine ! daca te puneam sa vii pana in buc si sa astepti 3ore jumatate in strada pt nimic nu iti convenea credema !
Eu mi-am rupt o zi pentru tine sa te astept ca asa stabilisem si ma suni apoi in dimineata respectivei zile sa imi spui ca nu mai vi dupa ce mi-am facut cu totul alte planuri, teapa nu isi va lua nimeni crede-ma, sunt cativa oameni pe aici care ma cunosc bine si chiar nu sunt neserios si pot confirma.
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 13-06-13, 18:20   #14
dent_doctor1982

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 43
Default Re: Vand swap

[QUOTE=BlackBC;5500192]Eu mi-am rupt o zi pentru tine sa te astept ca asa stabilisem si ma suni apoi in dimineata respectivei zile sa imi spui ca nu mai vi dupa ce mi-am facut cu totul alte planuri, teapa nu isi va lua nimeni crede-ma, sunt cativa oameni pe aici care ma cunosc bine si chiar nu sunt neserios si pot confirma.[/QUO

numai incerca sa te scapi ba te legi de rugina ba de acte ba de numere ! daca cativa oameni care sa confirme de ce ma tot rogi in privat sa reconsider ce am scris?????!!! oamenii erau de fata sa confirme? stiu ei despre ce este vb ?

asta este masina mancata de rugina de care zici tu???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0075.JPG
Views:	135
Size:	1.43 MB
ID:	2797140  

Last edited by dent_doctor1982; 13-06-13 at 18:36.
dent_doctor1982 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-13, 10:42   #15
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Vand swap

[QUOTE=dent_doctor1982;5500193]
Quote:
Originally Posted by BlackBC View Post
Eu mi-am rupt o zi pentru tine sa te astept ca asa stabilisem si ma suni apoi in dimineata respectivei zile sa imi spui ca nu mai vi dupa ce mi-am facut cu totul alte planuri, teapa nu isi va lua nimeni crede-ma, sunt cativa oameni pe aici care ma cunosc bine si chiar nu sunt neserios si pot confirma.[/QUO

numai incerca sa te scapi ba te legi de rugina ba de acte ba de numere ! daca cativa oameni care sa confirme de ce ma tot rogi in privat sa reconsider ce am scris?????!!! oamenii erau de fata sa confirme? stiu ei despre ce este vb ?

asta este masina mancata de rugina de care zici tu???
urate faruri
b01uxd is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -