Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ALFA ROMEO > Anunturi Auto Alfa Romeo

Anunturi Auto Alfa Romeo Masini Alfa Romeo de vanzare si piese pentru Alfa Romeo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-10-07, 11:11   #1
Lukkkkkas

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 587
Default Alfa Spider contra Honda Prelude

Schimb Honda Prelude 1991 (2053 cc 140 CP, 16 v...consum de Dacie) full electric,trapa etc, model Canada, probabil unica in Romania cu Alfa Spider...daca e cazul diferenta pana in 2000 E. Sunt interesant si de schimb temporar ...o sapt sau 2 cu partenri seriosi...asa de gust pt experienta.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 002.jpg
Views:	134
Size:	772.1 KB
ID:	376835   Click image for larger version

Name:	Picture 001.jpg
Views:	119
Size:	776.4 KB
ID:	376836  
Lukkkkkas is offline  
Old 25-10-07, 19:53   #2
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Alfa Spider contra Honda Prelude

Nu stiu daca va sari cineva.Chestia este ca odata ce te-a virusat o alfa nu o schimbi decat cu alta alfa eventual mai noua.Bafta.
HOT is offline  
Old 26-10-07, 09:07   #3
Lukkkkkas

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 587
Default Re: Alfa Spider contra Honda Prelude

...se vede ca nu ai mai avut o japoneza sport Fiecare are farmecul ei...ca si in viatza...cel caruia ii plac blondele sa nu-mi zica ca ar refuza o bruneta cu ochii verzi. Deci lasati vrajelile cu "virusatul".
Lukkkkkas is offline  
Old 01-11-07, 10:37   #4
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Alfa Spider contra Honda Prelude

Daca mai citesti prin threaduri-le scrise de mine vei vedea ca in trecut am avut un nissan sylvia(nu stiu daca era japoneza sau europeana masina...lool)asa ca stiu ce inseamna japoneza si acuma stiu si ce inseamna si alfa romeo.Fiecare masina isi are farmecul si atuul ei asa ca no comment.In legatura cu schimbul raman la parerea mea.Cu stima.
__________________
merg ca melcul cu casa dupa mine
HOT is offline  
Old 01-11-07, 10:45   #5
Lukkkkkas

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 587
Default Re: Alfa Spider contra Honda Prelude

nici o problema...fiecare cu parerile lui...japonezele bat la fund la toate categoriile italiencele (nu se ia in considerare Ferari etc)...a adevarat Spiderul e Spider...imi place foarte mult chiar daca sta prost la partea electronica.
Ar mai intra in discutie doar Fiat Bretone sau Fiat Pinifarina...masini cu clasa si style.
Lukkkkkas is offline  
Old 05-11-07, 18:44   #6
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Alfa Spider contra Honda Prelude

Mai putin la capitolul aspect exterior si interior.
Cu stima.
HOT is offline  
Old 06-11-07, 14:44   #7
alfa33

Stage 5
 
alfa33's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 354
Default Re: Alfa Spider contra Honda Prelude

Este un schimb imposibil din punctul meu de vedere. Poate ca exista totusi un posesor de Spyder care sa vrea combinatia asta insa nu gasesc nici un motiv intemeiat ca sa faci asa ceva. Chestia cu "stau prost la electronica" probabil ca este o expresie mostenita din graiul poporului atotstiutor. Eu nu am Spyder, este adevarat.... am GTV... la fel, doar ca are tabla deasupra capului Nu regasesc nimic din cele spuse de tine in experienta mea de cativa ani vis a vis de alfa romeo. japonezele bat orice italianca? Hmmm. Toata lumea compara doar cateva masini japoneze gen subaru impreza WRX STI, mitsubishi lancer evo, Toyota Supra sau Nissan Skyline, care de altfel sunt niste raritati si care oricum in 60% din cazuri sunt modificate. Pai hai sa vedem pe clase comparatiile si sa cautam echivalentul italian daca se pune problema asa. Mai mult de atat... sa vedem putin ce masini exista in portofoliul italienilor in cei 100 de ani de cand fac supermasini. Nu contest calitatile japonezelor la capitolul fiabilitate insa nici nu doresc cuiva sa caute piese pentru asa ceva. Japonezi chiar stiu sa faca masini insa nu stiu sa le dea personalitate. In plus, de ce se elimina de fiecare data din discutiile vis a vis de italienesti marci precum Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani si se face referire doar la Fiat, Lancia si Alfa? Toate sunt masini italienesti iar pentru cei care nu stiu, cam toata industria auto din italia este controlata de grupul Fiat (cu exceptia Lamborghini si Pagani) Alfa Romeo de exemplu are destul de multe din arhitectura ferrari sau maserati. Despre electronica? La fel de proasta ca si cea de pe BMW sau Audi pentru ca in majoritatea cazurilor este tot Bosch. Scuze de "lectia" tinuta insa ma apuca un fel de transpiratii cand vad atitudinea asta vis a vis de marci care au cam inventat alaturi de alte case europene...Roata. Nu iti lua Spyder pentru ca este o masina frumoasa ci pentru ca este o Alfa Romeo. dupa ce vei intelege la ce ma refer vei intelege cu totul altfel si masina si atitudinea mea. Bafta la tranzactie, iar daca nu iese... esti oricum pe un drum potrivit... macar ti-ai indreptat interesul catre ceva aparte
Cu stima
Razvan
__________________
Alfa Romeo 33 1.7 16V Quatrofoglio Verde
Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo
alfa33 is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -