Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > ATV

ATV ATV-ul meu, Tuning pe ATV-uri, Vanzari-Cumparari ATV, Sfaturi utile

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-12, 14:50   #1
iero

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 195
Default Constructie ATV

Vreau sa ma apuc sa imi construiesc propriul meu ATV de la 0.Imi puteti da mai multe detalii despre cadru,cum sa il construiesc vreau sa pun motor de Dacie si cutie de Dacie.
iero is offline   Reply With Quote
Old 19-01-12, 18:45   #2
pinnochio

Stage 3
 
pinnochio's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 134
Default Re: Constructie ATV

suna interesant!asta da provocare.eu cred ca ar trebui sa pozitionezi ansamblul motor+cutie pe suporturi la inaltimea pe care o doresti fata de sol,si sa incepi sa construiesti cadrul imprejurul ansamblului.eu as folosi teava de 30 mm cu perete de 1,5 sau 2 mm.cred ca ai consuma cel mult 8 m teava.tinand cont ca motorul de dacie este destul de greu,ar fi bine sa proiectezi cadrul cat mai usor.spor la treaba!!!
pinnochio is offline   Reply With Quote
Old 19-01-12, 19:38   #3
Korea

Stage 3
 
Korea's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 144
Default Re: Constructie ATV

Sunt destule schite si proiecte pe net de toate tipurile si formele...cauta pe Google "home made buggy" si o sa gasesti destule idei.
Korea is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 19:29   #4
iero

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 195
Default Re: Constructie ATV

Quote:
Originally Posted by Korea View Post
Sunt destule schite si proiecte pe net de toate tipurile si formele...cauta pe Google "home made buggy" si o sa gasesti destule idei.
@Korea o sa ma uit si pe Google la "home made buggy"

Quote:
Originally Posted by pinnochio View Post
suna interesant!asta da provocare.eu cred ca ar trebui sa pozitionezi ansamblul motor+cutie pe suporturi la inaltimea pe care o doresti fata de sol,si sa incepi sa construiesti cadrul imprejurul ansamblului.eu as folosi teava de 30 mm cu perete de 1,5 sau 2 mm.cred ca ai consuma cel mult 8 m teava.tinand cont ca motorul de dacie este destul de greu,ar fi bine sa proiectezi cadrul cat mai usor.spor la treaba!!!

Din pacate am amanat proiectul pana la vara.
@pinnochio si eu m-am gandit la teava de 30 mm cu perete de 1,5 mm.
iero is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -