Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de teren 4X4

Masini de teren 4X4 Sectiune dedicata pasionatilor de Off-Road & 4X4

Reply
 
Thread Tools
Old 30-05-13, 11:22   #16
Adutz

Stage 1
 
Join Date: May 2013
Posts: 10
Default Re: Problema jeep

deci el a fost modificat in asa fel incat si fie 4x4 tot timpul...maneta e pe 4LO si pe computerul ala de bord scrie tot LO..nu am treaba cu asta...omul de la care l-am luat a zis ca e cuplat 4x4 tot timpul e blocat asa si nu se poate pune pe normal
Adutz is offline   Reply With Quote
Old 30-05-13, 12:07   #17
Arthuter

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 41
Default Re: Problema jeep

Quote:
Originally Posted by Adutz View Post
deci el a fost modificat in asa fel incat si fie 4x4 tot timpul...maneta e pe 4LO si pe computerul ala de bord scrie tot LO..nu am treaba cu asta...omul de la care l-am luat a zis ca e cuplat 4x4 tot timpul e blocat asa si nu se poate pune pe normal
Sunt doua aspecte,daca este pe LO,asta inseamna ca trebuie sa mergi doar pe teren accidentat(namol,mocirla,nisip),nicidecum asfalt si sa nu sari de 10-15km/h....sau poate are dif sudat sau modificat aiurea...deic fi cu bagare de seama,daca nu poti rupe ceva costisitor,cutie de transfer diferentiale etc..
Masinile astea vin cu 4x4 all time si 4x4 lo...doua trepte de cuplaj sa zic asa...
Arthuter is offline   Reply With Quote
Old 30-05-13, 20:38   #18
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Problema jeep

@Arthuter, un amic avea acum vreo 2-3 ani un GC dar motor de 4.0 benzina + GPL ... el putea schimba intre 4x4 si 4x4 L doar daca oprea motorul. Oprea motorul, schimba si dup-aia cupla nu era problema. Nu a apucat sa remedieze problema ca vanduse masina intre timp.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -