Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Tuning Exterior

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-12, 15:05   #1
bogdan_dbm

Stage 1
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 14
Exclamation TZEPAR, e posibil sa fie si aici pe forum, atentie!!!

Buna ziua prieteni!
Deschid acest topic pentru a-i face putina "reclama" unui individ care mai mult ca sigur vinde el ceva si pe aici si doresc sa expun ce mi s-a intamplat ca sa aveti grija pe viitor daca intrati in contact cu acest tepar. Rog administratorii sa mute topicul in alta parte daca nu ii este locul aici.

Persoana despre care vorbesc este userul COX_TUNING de pe **********. De asemenea are adresa de e-mail COX_TUNING_KIT@YAHOO.COM, nr de tel: 0762064641 si este din TIMISOARA...asta asa ca sa stiti cate ceva despre el si sa-l puteti identifica in cazul in care veti avea de-aface cu el pentru a nu va lua si voi tzepe.

Totul a inceput acum aproape 3 saptamani cand am licitat pe okazii la el pentru un eleron de BMW E46. Ii dau mail omului cu datele si adresa la care sa trimita, ma suna, imi spune ca nu il are in stoc momentan, dar ca o sa-l aiba in urmatoarea sapt. Pana aici toate bune si frumoase. Trece o saptamana si nimic. II dau mail omului, imi spune ca in decursul zilei respective o sa-l puna la posta. Ok, astept inca o saptamana si nimic. Il sun din nou la ora 20. Nu raspunde, ii dau mesaj, tot nimic. II trimit mail...raspunsul lui: ca trebuia sa intreb inainte sa licitez, fapt ce nu e specificat in descrierea vanzarii de catre acesta. Si de asemenea imi spune ca nici nu o sa-l aiba in stoc in urmatoarea saptamana. Drept urmare a nesimtirii cu care am fost tratat ii acord calificativ negativ. De aici incepe sa-si arate adevarata fata: imi spune ca nu raspunde la telefoane la ore tarzii si ca tot eu sunt neserios ca el a trimis coletul, dar ca nu l-am ridicat eu. Omul are o problema in a inventa tot felul de chestii prin care sa arunce vina pe client. Daca intrati pe site-ul mentionat la adresa lui mai puteti gasi calificative negative cu persoane tepuite in acelasi mod (ca nu e pe stoc si dupaia ca nu si-au ridicat ei coletul si chestii de genul) Drept urmare a nesimtirii, taranimii, lipsei de profesionalism si cocalarismului specific romanesc cu care m-a tratat, i-am promis ca putina reclama nu-i strica.
O sa va atasez si discutiile de pe e-mail ca sa vedeti cum trateaza acest individ clientii si cum li se adreseaza:

Re: Eleron BMW

Hide Details
FROM:
Coxtuning Kit
TO:
Bogdan
Message flagged Sunday, October 7, 2012 2:34 PM

ziceai ca tiserupe de calificative dar totusi ''si omu' n-are calificative negative''se vede cam cat tiserupe esti putin speriata ..
-bine ca ai gasit oricum miserupe si de tine si de restul cand am vazut ca te tigansesti posta curier mi-am dat seama ce om esti
-pe clienti ii respect dar u nu esti nimic mai ales ca nu aveai nici un calificativ cum sa te respect ca esti practic un nimeni
-poate nu am fost curios sa iti trimit niciodata ca ii simplu esti un gunoi si un nimeni pe okazii
-iti raspund cand vreau la telefon nu cand ti se scoala tie dar cum nu aveam timp de fata ta .....intelegi u mai departe
-oricum ma bucur ca esti nou pe okazii si de prima data ti-am tras un calificativ pe masura cum esti u nesimtitule il meritai pe deplin )) poate o sa te ajute pe viitor cand vrei sa mai cumperi de la alti utilizatori)
-- am succes stai linistit in afaceri cu oameni nu cu ......2 lei ca tine care ii place sa fie dus de nas
From: Bogdan <bogdan_dbm@yahoo.com>
To: Coxtuning Kit <cox_tuning_kit@yahoo.com>
Sent: Sunday, October 7, 2012 11:25 AM
Subject: Re: Eleron BMW

Prietene, mi se rupe si mie de calificativul tau in acelasi fel in care ti se rupe si tie de calificativul meu. Ar fi bine sa inevti sa-ti respecti clientii. Ieri imi spuneai ca nu-l ai in stoc nici saptamana viitoare, acum hopa ti-au venit 5 bucati in stoc. Pai esti serios sau esti pacalici? Nu vezi ca o dai in balarii? Si alta data speicifica sa intrebe clientul inainte daca ai in stoc sau nu...nu sa apara acolo ca ai in stoc si dupaia tii omul 3 saptamani ca n-ai tu stocul si dupaia sa-i zici ca de ce n-a intrebat pe forum. Cum altii specifica sa nu se liciteze fara acordul lor si sa se intrebe inainte pe forum, asa puteai sa faci si tu si atunci nu mai erau probleme. Si daca ma uit la negativele tale, observ ca i-ai mai aburit si pe altii cu bisnitareala dinasta de taraba. Asa ca las-o asa ca n-are rost...daca eram singurul care se plangea de asta era ceva, dar nu sunt. Si stai linistit ca am gasit in alta parte si la pret mai bun si unde este si pe stoc si omu' n-are calificative negative ca duce oamenii cu vorba si dupaia ii face irascibili ca nu stie el sa comunice cu clientii. La tine la ora 8 e mijlocul noptii si dormi ) Cu astfel de atitudine si cu modul asta de a trata clientii...o sa ai mare succes in afacere.

Bogdan
From: Coxtuning Kit <cox_tuning_kit@yahoo.com>
To: Bogdan <bogdan_dbm@yahoo.com>
Sent: Sunday, October 7, 2012 8:34 AM
Subject: Re: Eleron BMW


la fel iti dau si eu ca practic am eleronul acuma ca am primit de la furnizor
dar culmea ca am primit 5 bucati ieri
acum am in stoc
dar am si alti clienti care au licitat pe okazii si ei sunt mai rabdatori si mai intelegatori nu asa irascibili ca si tine
drept urmare maine le voi pune oamnenilor care sunt oameni
si ar fi oki sa folosest forumul cum se face de obicei
si incerac sa suni si u inaite de ora 17.00 cam asa ii un program la un magazin nu cand ti se scoala tie si popate itit va raspunde cineva la telefon
-am zis a il pun dar nu team confirmat ca a plecat
- mi se rupe de calificativul tau
From: Bogdan <bogdan_dbm@yahoo.com>
To: Coxtuning Kit <cox_tuning_kit@yahoo.com>
Sent: Saturday, October 6, 2012 1:11 PM
Subject: Re: Eleron BMW

In primul rand nu scrie nicaieri in licitatie sa intreb inainte de a licita daca este pe stoc sau nu. In al doilea rand in ultimul mail trimis mi-ati spus ca il puneti la posta in decursul zilei respective, deci alta minciuna. In al treilea rand nu ati mai raspuns la telefon si nici la sms. Ca urmare va voi acorda calificativul meritat pentru neseriozitatea dvs.

Bogdan
From: Coxtuning Kit <cox_tuning_kit@yahoo.com>
To: Bogdan <bogdan_dbm@yahoo.com>
Sent: Saturday, October 6, 2012 8:53 AM
Subject: Re: Eleron BMW

ar fi fost bine sa fi intrbat inaite daca este in stoc produsul sau nu
si atunci nu ne mai loveam de aceasta problema
-in urmatoarea saptamana nu o sa il am in stoc


From: Bogdan <bogdan_dbm@yahoo.com>
To: "cox_tuning_kit@yahoo.com" <cox_tuning_kit@yahoo.com>
Sent: Saturday, October 6, 2012 12:53 AM
Subject: Eleron BMW

Salut!
Sunt baiatul din Pitesti (userul bogdandbm de pe okazii) care a comandat eleronul pentru BMW seria 3 e46. A trecut mai bine de 2 saptamani si tot n-am primit nimic, cu toate ca am fost de am intrebat la posta ca m-am gandit ca poate n-am primit instiintarea acasa si tot nimic. Vreau sa stiu daca il trimiti sau nu ca o sa iau din alta parte. Te-am sunat si ti-am dat si mesaj si niciun raspuns. Cred ca am asteptat destul...
bogdan_dbm is offline   Reply With Quote
Old 07-10-12, 19:12   #2
uratzelul_flo

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 173
Default Re: TZEPAR, e posibil sa fie si aici pe forum, atentie!!!

il stiu,tipul e cam scump,iar situl unde listeaza toate produsele pare un bazar de 2 lei
uratzelul_flo is offline   Reply With Quote
Old 07-10-12, 21:52   #3
bogdan_dbm

Stage 1
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 14
Default Re: TZEPAR, e posibil sa fie si aici pe forum, atentie!!!

Quote:
Originally Posted by uratzelul_flo View Post
il stiu,tipul e cam scump,iar situl unde listeaza toate produsele pare un bazar de 2 lei
N-ar fi asta o problema ca e scump...ca pana la urma daca vrei iei, daca nu, nu. Faptul ca e nesimtit si minte asa cu nerusinare si isi trateaza clientii in felul asta...spune multe despre el.
bogdan_dbm is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 21:25   #4
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: TZEPAR, e posibil sa fie si aici pe forum, atentie!!!

Am luat mai multe produse de-a lungul timpului de la userul asta.E din Timisoara.Intr-adevar ,lucruri nu prea scumpe,maxim 300-400 de lei.Nu am avut probleme
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 22:54   #5
bogdan_dbm

Stage 1
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 14
Default Re: TZEPAR, e posibil sa fie si aici pe forum, atentie!!!

Quote:
Originally Posted by horatiu_72 View Post
Am luat mai multe produse de-a lungul timpului de la userul asta.E din Timisoara.Intr-adevar ,lucruri nu prea scumpe,maxim 300-400 de lei.Nu am avut probleme
Si eu tot de incredere l-am luat, pana am vazut cat de nesimtit si mincinos poate fi. Oricum...din cate am observat si celorlalti carora le-a dat negativ, aceeasi poezie a bagat-o...ca nu si-au ridicat ei coletele sau ca nu au vazut ei bine descrierea produsului, cand oamenii spuneau ca tot asa i-a dus de nas ca nu are pe stoc sau le-a trimis altceva si chestii de genul. Individul cred ca are anumite frustrari legate de oamenii care nu si-au ridicat coletele si acum trimite cui are chef. Dar nici nu spune de la inceput ca nu trimite pt ca nu prezinti incredere in mintea lui sau vreo chestie dinasta. Vorbesti cu el la telefon, spune ca da, ca nu are pe stoc momentan...astepti ca prostul vreo saptamana, dupaia spune ca il pune la posta in cursul zilei respective, mai astepti iar o saptamana ca nu soseste nimic, il suni, nu mai raspunde si dupaia incepe sa te ia la misto prin mail-uri. Cam asa procedeaza acest bisnitar de taraba online. Ca sa nu mai zic cat de agramat si analfabet e...are mai putine clase decat trenul Dar asta e...traim in Romania , nici nu stiu de ce ma mai mira astfel de intamplari...
bogdan_dbm is offline   Reply With Quote
Old 16-10-12, 10:02   #6
cotto
VW Driver

Stage 5
 
cotto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 547
Member of:
[VW]
Default Re: TZEPAR, e posibil sa fie si aici pe forum, atentie!!!

Si eu am cumparat de la acest user si am fost multumit de marfa primita. Acum dupa norocul fiecaruia
cotto is offline   Reply With Quote
Old 24-10-12, 00:32   #7
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,165
Member of:
[4Rally]
Default Re: TZEPAR, e posibil sa fie si aici pe forum, atentie!!!

Eu la fel .Am cumparat si am fost tratat cu profesionalism...
_Bj_ is offline   Reply With Quote
Old 16-12-12, 17:16   #8
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TZEPAR, e posibil sa fie si aici pe forum, atentie!!!

eu am luat de la el o finală , a decurs totul ok...apoi un filtru de aer pentru un prieten, iar ok, și i l-am recomandat unui amic care și-a luat o finală de la el, iar mulțumit....deci pānă acum nu am avut probleme...deși nu prea am ce să iau de la el )
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
Old 16-12-12, 17:18   #9
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: TZEPAR, e posibil sa fie si aici pe forum, atentie!!!

si eu a mai cumparat intre timp dee la el covorase de iarna de bmw.Azi am dat comanda,maine le-am primit .Nicio problema.
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -