Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Tuning Exterior

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-09, 19:59   #1
nvp_playboy

Stage 1
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 18
Default Vand folie auto autorizata RAR -DRK

Vand folie auto, marca DRK GERMANIA, latime 0.5m.
Pretul este de 39 ron/ ml.
Trimitem si in tara .Oferim timbre si certificat RAR
nvp_playboy is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 20:17   #2
BMW_Zeu
BMW Driver

Stage 3
 
BMW_Zeu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: Vand folie auto autorizata RAR -DRK

te rog da-mi un pm sau reply cu date suplimentare,trimiti si in tara?ai timbre si autorizatie rar?si bineinteles un pret
BMW_Zeu is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 00:11   #3
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: Vand folie auto autorizata RAR -DRK

Quote:
Originally Posted by nvp_playboy View Post
Vand folie auto, marca DRK GERMANIA, latime 0.5m.
Pretul este de 39 ron/ ml.
Trimitem si in tara .Oferim timbre si certificat RAR
DRK Germania? Esti sigur? Eu stiu foarte sigur ca este koreeana sau chinezeasca !
Si vrei sa spui ca daca vreau sa-mi fac masina cu folie DRK trebuie sa cumpar de la voi vreo 4 metri liniari ... nu ? Adica ma costa 156 ron numai folia? Foarte tare! Si cat mai trebuie sa platesc si pentru montaj? Sau trebuie sa mi-o montez eu in garaj? Si o ultima intrebare .... in cat timp se decoloreaza folia? Vreau sa-mi spui daca scrie in certificatul de garantie acest lucru.
OCP
tatutzu is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 18:04   #4
thor84

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 3
Default Re: Vand folie auto autorizata RAR -DRK

tatutzu...folia este made in taiwan...si nu stiu ce relevanta are....problema consta nu unde este facuta ci daca este de calitate...asa ca daca nu iti convine nu cumpara... + de asta omul vinde folie...montajul te intereseaza...nu stiu dc trebuie sa stresezi tu toti VANZATORII DE FOLIE cu intrebari despre montaj...cand in anunt scrie clar ca omul doar VINDE nu si MONTEAZA...crezi ca daca te iei de lume si iti pui "OCP" (in loc de OPC) in semnatura sperii pe cineva?....zic ca daca nu iti convine ce vinde omul du-te si vopseste-ti geamurile si trageti si un semn de "Nike" pe luneta...asa ca sa fii cool...si lasa lumea sa isi vanda produsele
thor84 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 19:34   #5
nvp_playboy

Stage 1
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 18
Default Re: Vand folie auto autorizata RAR -DRK

DRK este firma nemteasca .....ca toate firmele si-a mutat sectia de productie in china, taiwan etc......parca mercedes-ul se mai face si pe la turci....parti din bmw pe la noi etc.......
Ca idee , folia nici nu se compara cu cea de 10 ron din bazar, dar se bate cu 3M , llumar etc.......

Tot ca idee, eu vand de mult timp si diverse produse pe net.......indivizi care se afla in treaba sunt pe toate site-urile.......nici nu-i mai bag in seama.......daca un produs X nu-ti place, nu-l cumperi ,treci mai departe,................dar chiar nu stiu de ce pierd eu timp sa scriu astea acum......
nvp_playboy is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 20:01   #6
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: Vand folie auto autorizata RAR -DRK

Quote:
Originally Posted by thor84 View Post
tatutzu...folia este made in taiwan...si nu stiu ce relevanta are....problema consta nu unde este facuta ci daca este de calitate...asa ca daca nu iti convine nu cumpara... + de asta omul vinde folie...montajul te intereseaza...nu stiu dc trebuie sa stresezi tu toti VANZATORII DE FOLIE cu intrebari despre montaj...cand in anunt scrie clar ca omul doar VINDE nu si MONTEAZA...crezi ca daca te iei de lume si iti pui "OCP" (in loc de OPC) in semnatura sperii pe cineva?....zic ca daca nu iti convine ce vinde omul du-te si vopseste-ti geamurile si trageti si un semn de "Nike" pe luneta...asa ca sa fii cool...si lasa lumea sa isi vanda produsele
Eu nu stiu care este problema ta ... ?!?
Eu intreb niste lucruri foarte simple ..... si daca nu va convin este treaba voastra.... dar eu chiar am sa pun mai departe intrebari care daca aveti chef ...raspundeti ...daca nu .... este treaba voastra .....
Oricine din acest forum poate pune intrebari legate de marfa voastra!
Daca vrei sa afli de unde vin initialele OCP ma puteti intreba ..... Dar daca am chef va raspund daca nu .... ...nu!
Asa ca .....intreb mai departe .... "Firma germana zici?" Cum se numeste? DRK? Vreau si eu stiu lucrul asta! Poate pe altii nu-i intereseaza dar pe mine .... DA!
Multumesc thor84 ca mi-ai amintit de foliile DRK! Chiar uitasem ....

OCP
tatutzu is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 20:14   #7
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Thumbs down Re: Vand folie auto autorizata RAR -DRK

Quote:
Originally Posted by nvp_playboy View Post
DRK este firma nemteasca .....ca toate firmele si-a mutat sectia de productie in china, taiwan etc......parca mercedes-ul se mai face si pe la turci....parti din bmw pe la noi etc.......
Ca idee , folia nici nu se compara cu cea de 10 ron din bazar, dar se bate cu 3M , llumar etc.......

Tot ca idee, eu vand de mult timp si diverse produse pe net.......indivizi care se afla in treaba sunt pe toate site-urile.......nici nu-i mai bag in seama.......daca un produs X nu-ti place, nu-l cumperi ,treci mai departe,................dar chiar nu stiu de ce pierd eu timp sa scriu astea acum......
Draga "nvp_playboy" vreau sa-ti spun pe aceasta cale ca nici macar din greseala in Germania, nu s-au produs folii pentru geamuri! Niciodata! Daca tu stii ca da .... atunci spune-mi exact cum se numeste firma respectiva si unde are sediul!
"Ca idee , folia nici nu se compara cu cea de 10 ron din bazar, dar se bate cu 3M , llumar etc......." Ca idee incearca sa nu dezinformezi clientii si nici sa bagi din top! Treaba cu 3M sau cu LLumar .... deja exagerezi ...... ! Spune-mi ce garantie la decolorare are folia asta? Spune-mi folia asta se poate pune dintr-o bucata pe o luneta de Clio Symbol? Etc ......
Nu sunt un individ care nu are treaba .... ... dimpotriva!
Cred ca voi nu aveti treaba!
Eu va urez succes dar va rog sa nu "mintiti poporu' cu televizoru'!
tatutzu is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 10:23   #8
thor84

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 3
Default Re: Vand folie auto autorizata RAR -DRK

vaiii....auzi la el...daca se poate pune pe luneta de symbol...prietene care montezi folii de 10 ani in America....orice folie se poate pune pe orice luneta...daca stii sa o montezi...daca ai sculele necesare...si daca nu e numai gura de tine...cat despre decolorare...la 150 ron sau poate chiar mai putin...cat dai tu pe folie cu autorizatie nu cred ca te astepti sa te tina o viata...(apropos....folia e de 0.5m latime...daca citeai anuntul...sigur nu merge dintr-o bucata)


ps...romania e oras?...sau poate tu montai folii prin America in orele de Geografie...
thor84 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 19:04   #9
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: Vand folie auto autorizata RAR -DRK

Quote:
Originally Posted by thor84 View Post
vaiii....auzi la el...daca se poate pune pe luneta de symbol...prietene care montezi folii de 10 ani in America....orice folie se poate pune pe orice luneta...daca stii sa o montezi...daca ai sculele necesare...si daca nu e numai gura de tine...cat despre decolorare...la 150 ron sau poate chiar mai putin...cat dai tu pe folie cu autorizatie nu cred ca te astepti sa te tina o viata...(apropos....folia e de 0.5m latime...daca citeai anuntul...sigur nu merge dintr-o bucata)


ps...romania e oras?...sau poate tu montai folii prin America in orele de Geografie...
Esti profesionist? Daca da atunci astept sa-mi faci o demonstratie "de forta" in care tu "cu sculele necesare" imi vei demonstra mie cum se aplica aceasta minunata folie pe o luneta de Clio Symbol dintr-o bucata .... Si dau si o lada de bere !!!
.... si iti garantez ca aplicarea foliei dintr-o bucata nu are legatura cu latimea materialului ....

PS. Si ... da .... Romania este oras!
tatutzu is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 19:39   #10
thor84

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 3
Default Re: Vand folie auto autorizata RAR -DRK

1.sincer...nu sunt profesionist dar stiu cel putin 5 clio care au folie dintr-o
bucata pe luneta
2.daca folia are 0.5m cum o aplici dintr-o bucata pe o luneta cu latimea de 0.75?tai din luneta?sau tragi de folie?...hai sa nu o dam in avioane....folia trebuie sa fie cu cel putin 5% mai mare decat luneta ca sa iasa treaba buna...
thor84 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -