Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Tuning Interior

Tuning Interior Volane, Scaune, Schimbatoare, Pedale, Ceasuri

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-11, 12:52   #91
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

Anul trecut am apelat la serviciile tale cu incredere,am avut bunul simt de a vb. frumos cu tine cand trebuia sa te iau sa te linsez intr-un mod barbar pentru ca asa meritai,batut si lasat zacand intr-o balta de sange avand in vedere cata bataie de joc oferi oamenilor care apeleaza la serviciile tale.

Anul trecut trebuia sa termini lucrarea in 1 saptamana , saptamana ce a devenit luna, eu in tot timpul asta trebuia sa fiu paza langa tine stand chiar 4 nopti cu tine in atelier numai sa`mi termini ce aveai de facut,evident faptul ca intre timp mai veneau alte sute de persoane care te amenintau pentru faptul ca nu le-ai facut lucrarea la timp ca exemplu baiatul ala caruia i-ai luat banii 500 ron pentru plafon si-ai disparut 1 luna si cu banii si cu plafonul.

Bunul meu simt ma facea sa ma duc sa iau Pizza , Cola d'astea sa fiu baiat ma gandam ca te chinui si tu erai inainte de nunta si te intelegeam,aveai nevoie de bani insa prost din fire si milos am lasat de la mine,NU MERITAI.

Sa imi reamintesc ca aveam cusaturile strambe, tapiteria in unele locuri topita de la pistolul de incalzit si materialul era gaurit unde nici macar nu exista ata,am trecut si asta cu vederea, ai venit ulterior dupa 3 luni sa refaci fetele de usi care se umflasera ( din vina materialului nu a ta evident ).

Mai facut sa vin de la Snagov 40 km sa ridic interiorul si cand am ajuns acolo nu era gata nici macar 40% din el. oameni care sa munceasca si sa faca interioare exista garla nu esti singurul care face asta si nici Chirurg de profesie nu esti ca sa depinda cineva asa de tine.

Asa cum a fost experienta cu tine ma costat 1,5 luni de nervi asteptand ceva ce ma lasat dezamagit.

=======================================

Fiind accesibil am vb. cu tine sa imi retapitezi 2 scaune scoica ... in schimbul acestui serviciu eu trebuia sa iti reconditionez 1 set de jante si sa iti vopsesc bandourile la un jeep,intelegerea era facuta si scaunele trebuia sa ti le aduc de 1 luna de zile.

Te-am sunat zi de zi si ma amanai pe zi ce trecea,ma minteai , ma ocoleai,si te-am rugat sa imi zici " nu le fac " sau " le facem atunci " de unde , minciuni zi de zi.

Daca ai impresia ca te poti juca cu nervi tuturor oamenilor te inseli amarnic singurul tau noroc ai ca prin jurul tau exista oameni care stiu sa vorbeasca,e singurul motiv pentru care inca mai poti merge si vorbi pentru ca eu unul ti-as fi dat sa zaci fara drept de apel indiferent de consecinte la cati nervi si la modul cum ai tratat tot ce a tinut de mine....

In scurta vreme voi ruga si cei 3 martori care s-au tot tarat cu mine pentru a ridica interiorul care nu era gata niciodata si baietii de la service unde-ai venit sa refaci ceea ce-ti batusei joc.
Si o sa postez si factura detaliata pentru a vedea toata lumea de cate ori te-am sunat (chiar si de 5x / zi).



NERECOMANDAT - NU ESTE SERIOS

Last edited by PSD-ul; 26-02-11 at 12:55.
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 18:17   #92
sima95

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 5
Default Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

nu stiu ce sa ma cred despre tine ,atatea reclamati,am vrut sa vin de la 500 km dar la cateva reclamatii de genu asta sunt dezamagit.multam.
sima95 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-11, 21:42   #93
gabriel1982

Stage 5
 
gabriel1982's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 556
Arrow Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

Restaurari si personalizari interioare,reconditionari si reparatii volane piele,reparatii air-bag-uri,personalizari cu broderie sau gravura lasser,piele nappa sau alcantara,piele perforata,imitatii de piele carbon,sisteme de incalzire ptr scaune si banchete,montaje sisteme audio-video in tapiterie,modificari interioare auto cu fibra de sticla,etc.ptr mai multe detalii si informatii va asteptam la id-ul de messenger autopiele sau la nr de tel: 0735.529.812 sau http://tapiterieauto.webs.com/

-imi cer scuze ca mai sant si persoane pe care le dezamagesc si nu ii pot servi cu proptitudine...dar cred ca nu sant singurul si nici ultimul care este in situatia mea...dar din cate persoane au apelat la serviciile mele daca toti erau dezamagiti...-

stima si respect pt toti utilizatorii acestui forum
__________________
gabriel - http://tapiterieauto.webs.com/
gabriel1982 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 07:02   #94
gabriel1982

Stage 5
 
gabriel1982's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 556
Arrow Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

Restaurari si personalizari interioare,reconditionari si reparatii volane piele,reparatii air-bag-uri,personalizari cu broderie sau gravura lasser,piele nappa sau alcantara,piele perforata,imitatii de piele carbon,sisteme de incalzire ptr scaune si banchete,montaje sisteme audio-video in tapiterie,modificari interioare auto cu fibra de sticla,etc.ptr mai multe detalii si informatii va asteptam la id-ul de messenger autopiele sau la nr de tel: 0735.529.812 sau http://tapiterieauto.webs.com/
stima si respect tuturor utilizatorilor acestui forum !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1040607.JPG
Views:	40
Size:	3.71 MB
ID:	1897307   Click image for larger version

Name:	P1040407.JPG
Views:	41
Size:	3.76 MB
ID:	1897308   Click image for larger version

Name:	P1040476.JPG
Views:	50
Size:	3.52 MB
ID:	1897309  

Click image for larger version

Name:	P1040658.JPG
Views:	51
Size:	3.69 MB
ID:	1897310   Click image for larger version

Name:	P1040656.JPG
Views:	50
Size:	3.52 MB
ID:	1897311   Click image for larger version

Name:	IMG_0266.JPG
Views:	43
Size:	1.23 MB
ID:	1897312  

Click image for larger version

Name:	P1000479.JPG
Views:	50
Size:	3.83 MB
ID:	1897313   Click image for larger version

Name:	P1020009.JPG
Views:	43
Size:	3.45 MB
ID:	1897314   Click image for larger version

Name:	P1040541.JPG
Views:	48
Size:	3.34 MB
ID:	1897315  

Click image for larger version

Name:	P1040539.JPG
Views:	39
Size:	2.75 MB
ID:	1897316   Click image for larger version

Name:	P1040549.JPG
Views:	44
Size:	2.77 MB
ID:	1897317   Click image for larger version

Name:	P1020293.JPG
Views:	35
Size:	3.42 MB
ID:	1897318  

Click image for larger version

Name:	P1020296.JPG
Views:	45
Size:	3.53 MB
ID:	1897319   Click image for larger version

Name:	P1020295.JPG
Views:	50
Size:	3.68 MB
ID:	1897320   Click image for larger version

Name:	P1020793.JPG
Views:	44
Size:	2.84 MB
ID:	1897321  

Click image for larger version

Name:	P1030088.JPG
Views:	42
Size:	1.90 MB
ID:	1897322   Click image for larger version

Name:	P1030574.JPG
Views:	33
Size:	2.61 MB
ID:	1897323   Click image for larger version

Name:	P1010547.JPG
Views:	39
Size:	3.34 MB
ID:	1897324  

gabriel1982 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 11:50   #95
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Arrow Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

TAPITER : intradevar...sant neserios cand nu pot sa lucrez degeaba...sa muncesc inutil si la final sa imi spui ca nu e ok...si ca nu e bine....sau cine stie ce motive...nu imi pot permite sa lucrez ''free'' si apoi tot eu sa raman dator..imi cer mii de scuze dar chiar nu imi pot permite sa te ajut de tata asta..

CLIENT :
1. Pe langa neseriozitatea maxima exista si nesimtirea acra prin : a minti clientii ca lucrarea a fost efectuata cu succes iar atunci cand acestia vin sa isi ridice interioarele sau elementele nu sunt nici macar atinse si ba mai mult de-atat SUNT mintiti spunanduli-se ca in 30 minute erau gata numai in cazul in care i se aducea pielea la timp da deh,te-a incurcat.
Daca tu in 30 minute poti retapita 2 scaune de orice natura,1 bord si 4 fete de usi inseamna ca ar trebui sa faci 5000euro/zi.

2. Nu ai muncit pe degeaba atata timp cat eu ti-am dat bani si nu am cum sa spun ca este Ok interiorul atata timp cat la ridicarea acestuia dupa intarzieri de 1 luna de zile,sunte de drumuri la tine si paza corporala de 5 nopti lucrurile se prezentau astfel:
a.) Pielea de / scaune nu era intinsa,avea cute si era arsa cu feonul de incalzit.
b.) Ai gresit cusatura si ai descusut imediat.... ai cusut langa , existau 40 cm/scaun de gauri exact langa cusatura care erau inutile.
c.) Volanul avea cusaturi diforme,nu exista simetrie.
d.) Fetele de usi erau tapitate 1 in carbon , alta in vinilin,ulterior la ridicare ambele erau dezlipite si umflate.
e.) Multe zone la imbinari acolo unde lipesti acea banda ( care oricum e cusuta stramb mai e si lipita stramb ) exista lipitici,solutie,adeziv care iese la suprafata si se albeste.

Dupa toate problemele de mai sus te-am chemat ulterior sa imi rezolvi fetele de usi pentru ca erau execrabile..... si am vandut scaunele nu pentru ca erau nasoale aveau nota 7 din 10, ci pentru ca am dorit unele scoica.

Te-am contactat telefonic pentru ca locatia ta este instabila,ba minti oamenii ca numai ai atelier si lucrezi de-acasa,ba iti pui rudele sa raspunda la telefon sa spuna ca esti arestat,ba imi dai mesaj ca esti la sectia de politie. Pai daca esti la sectia de politie 3 zile la rand inseamna ca ai fost in arest preventiv ( port ilegal de nesimtire ) mai mult de atat in acel timp tu de fapt lucrai la un interior de Bmw si ai pus o persoana care era langa tine in incapere pentru a se da drept unchiul tau ca sa`mi inchizi gura.
Amice ,nu sunt prost si nu am nici 2 ani pentru a hali de la tine astea,ca le-am trecut cu vederea este una pentru ca asa am vrut eu la momentul respectiv insa nu si acum.

Inainte de a achizitiona acele 2 scaune de / internet te-am contactat si ti-am solicitat sa imi spui un pret pentru reconditionarea acestora iar raspunsul tau a fost ferm 200 e si ti-am spus ca ma voi socoti si iti voi spune daca le fac sau nu... a 2-ua zi,conta si daca cel ce vindea scaunele imi mai scadea la pret insa mi-ai facut o oferta :

In schimbul reconditionarii acelor 2 scaune in piele,vinilin sau plus eu trebuia sa iti reconditionez un set de jante modulare in 2 culori + 1 set de bandouri (usi fata+spate+bara fata+spate) de la nu stiu ce Jeep.
Oferind acest serviciu ca si zisa unitate service ti-am spus ca pentru jantele acelea as lua circa 700 ron exterior si 800 ron exterior-interior + 200 ron / bandouri. Trebuia sa le iau de la tine sa le demontez de / masina sa dau anvelopele jos,sa adunam benzina+dejantatul+echipatul si echilibratul si ajungeam undeava la 1.300ron mai mult decat cei 900 ceruti de tine insa,era serviciu contra serviciu si evitam asa sa imi platesti si sa iti platesc manopera.
Verbal am fost deacord si................................................ .........
si mi-ai demonstrat inca odata ca :
1. Nu raspunzi la telefon de la 8:00 pana la 24:00
2. Cand raspunzi intotdeauna dai vina pe faptul ca nu ai timp,nu gasesti materiale,iti este rau,esti la politie,spital,pompieri,casa de copii,psihiatrie,in aeroport sa dai gheata de pe avioane,ba lucrezi la un Aston Martin sau SLR si nu ai posibilitatea de a te concentra suficient de mult incat a spune " nu-ti fac nimic ".
3. Locatia ta nu e stabila si nu-ti pasa de relatiile pactuale.
4. Nu esti parolist si pe langa asta suferi de impresii false.
5. Minti cu nerusinare de fiecare data cand ai ocazia.

- Ti-am zis de 3 ori ca sunt in criza de timp si daca nu poti sa`mi faci scaunele sa`mi spui si imi amintesc ca spuneai " stai linistit John,no problemoo,eu Gabi Tapiteru bataie de joc cum ma numesc... te servesc asa cum am vb. " de unde.... in 3 saptamani nu ai gasit piele,vinilin,plus niciun material,culmea ca eu am gasit din 2 telefoane si 5km pana la depozit.
Cand ti-am zis ca am luat ai zis iarasi vb. maine,e intre timp m-am saturat de bataia ta de joc si iti sugerez atunci cand ma vezi sa ma eviti. Am promis unei persoane din bun simt pentru obrazul pus la bataie de el ... ca nu te bat de te lesin pentru ca nu`mi place sa ma bag peste combinatiile altora, da acid de baterie pe par tot iti torn si un sut in cur tot iti dau ( evita-ma ).

Concluziile sa le traga fiecare :
NESERIOS - NERECOMANDAT !!!
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 13:25   #96
gabriel1982

Stage 5
 
gabriel1982's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 556
Arrow Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

Restaurari si personalizari interioare,reconditionari si reparatii volane piele,reparatii air-bag-uri,personalizari cu broderie sau gravura lasser,piele nappa sau alcantara,piele perforata,imitatii de piele carbon,sisteme de incalzire ptr scaune si banchete,montaje sisteme audio-video in tapiterie,modificari interioare auto cu fibra de sticla,etc.ptr mai multe detalii si informatii va asteptam la id-ul de messenger autopiele sau la nr de tel: 0735.529.812 sau http://tapiterieauto.webs.com/
stima si respect tuturor utilizatorilor acestui forum !
gabriel1982 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 14:11   #97
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

La acuzatiile de mai sus eu zic sa nu iti mai dai upp la reclama ca e fara rost sincer!Si tind sa cred ca cel care a scris nu e un nebun care nu are ce face!
__________________
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 22:54   #98
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

Ce nebun sa fiu frate cand ma incurcat anul trecut de ma nenorocit si ma facut sa ma duc de cate 5 ori pe zi la el si sa pup de multe ori usa inchisa.... stateam in masina in fata pravaliei si imi zicea ca e cu nevasta-sa la spital ulterior sa aflu de la un vecin de-al lui totodata si prieten ca a plecat la o petrecere... si eu dadeam de ceasul mortii ca nu mai dau de el...

Ce nebun cand 3 saptamani am sunat zi de zi si am vb. de cel putin 3x. BaGamias...... asta nu merita sa faca la oameni pasionati interioare.
ISI BATE JOC pe langa prin modul in care lucreaza cat si prin ala prin care isi trateaza clientii mai ales asta din urma .....
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 18:39   #99
cristi_61

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 10
Default Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

bataie de joc ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled123.JPG
Views:	145
Size:	782.0 KB
ID:	1901082  
cristi_61 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-11, 12:30   #100
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

Quote:
Originally Posted by cristi_61 View Post
bataie de joc ...
o poza face cat 1000 de cuvinte acum inteleg.pun pariul ca omul se pricepe foarte bine in acest domeniu numai ca neseriozitatea si lipsa de interes pt lucrarea clientului o sa il coste acum!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 08:41   #101
davideddie

Stage 4
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 261
Default Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

Cauta-l si pe alte posturi si fa-l praf, asa am patit si eu cu unul cu stopuri Dectane (niste mizeri ordinare nici o treaba cu by GERMANY). SUCCES
davideddie is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 11:56   #102
gabriel1982

Stage 5
 
gabriel1982's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 556
Exclamation Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

1 - din pacate pt cei ce vor sa ''faca praf'' o meserie facuta de 10 ani non-stop.... e cam greu si mai mult de atat...in primul rand daca nu sti despre ce e vb...las-o ....
2 - pt dl toni - PSD-ul....mane...daca eu te-am refuzat amabil si simplu....dc te razbuni inutil fara ca sa specifici care a fost intelegerea de la inceput?!? cat te-ai tocmit cu mine si ai ''plans'' ca nu ai bani sa faci interiorul la masina...si ca sa facem ceva ieftin si repede....si eu ti-am oferit o varianta mai mult decat frumoasa si sa iti poti face interiorul mai mult decat spendid si apoi spre final ai inceput cu carcote si motive peste motive....in fine....eu o las asa cum a picat..
3- interiorul de audi portocaliu cu negru - care este postat si cel ce se lauda ca este bataie de joc il invit sa vina sa vada exact in ce stagiu si la ce nivel s-a ajuns cu masina..pt ca acolo este atasata masina la 60% din ceea ce este de facut si am sa o postez cand o sa fe gata si apoi am sa te rog sa iti spui parerea
4 - cei ce au apelat la serviciile mele si au facut masinile la mine stiu mai bine si ca idee...dl toni...dc nu ai apelat la alti tapiteri ?!? si tot insistai sa le fac eu daca eu sant atat de ''praf''?!? cand se doreste o calitate maxima si pretul este pe masura ...daca vrei ceva ieftin ....si rezultatele sant pe masura nu?!?
gabriel1982 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 12:05   #103
herculescu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 104
Default Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

PENTRU O VECTRA C CARAVAN CAT MA COSTA IMBRACAREA INTERIORULUI IN PIELE ?
herculescu is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 12:12   #104
gabriel1982

Stage 5
 
gabriel1982's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 556
Arrow Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

Quote:
Originally Posted by herculescu View Post
PENTRU O VECTRA C CARAVAN CAT MA COSTA IMBRACAREA INTERIORULUI IN PIELE ?
un interior de piele precum cel din fabrica va costa 500euro pt scaune,banchete,tetiere,cotiere,mijlocul fetelor de usi volan si ''fusta'' de schimbator inclus si schimbatorul, adica tot ceea ce se face din fabrica cu piele va oferim si noi la fel.factura si garantie pt toata lucrarea.pt mai multe detalii tel: 0735.529.812 sau id-ul de messenger : autopiele iar daca doriti sa va mai faceti o idee asupra altor lucrari : http://tapiterieauto.webs.com/

stima si respect pt toti utilizatorii acestui forum !
gabriel1982 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 12:28   #105
gabriel1982

Stage 5
 
gabriel1982's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 556
Arrow Re: SUPER OFERTA - RESTAURARI INTERIOARE AUTO

Restaurari si personalizari interioare,reconditionari si reparatii volane piele,reparatii air-bag-uri,personalizari cu broderie sau gravura lasser,piele nappa sau alcantara,piele perforata,imitatii de piele carbon,sisteme de incalzire ptr scaune si banchete,montaje sisteme audio-video in tapiterie,modificari interioare auto cu fibra de sticla,etc.ptr mai multe detalii si informatii va asteptam la id-ul de messenger autopiele sau la nr de tel: 0735.529.812 sau http://tapiterieauto.webs.com/
stima si respect tuturor utilizatorilor acestui forum !
inca un ''demo'' cu ceea ce am facut noi in domeniul de retapitare-restaurare-personalizare
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1010295.JPG
Views:	47
Size:	3.48 MB
ID:	1905283   Click image for larger version

Name:	P1010368.JPG
Views:	41
Size:	3.79 MB
ID:	1905284   Click image for larger version

Name:	P1010845.JPG
Views:	64
Size:	3.46 MB
ID:	1905285  

Click image for larger version

Name:	P1010587.JPG
Views:	65
Size:	3.73 MB
ID:	1905286   Click image for larger version

Name:	P1020753.JPG
Views:	52
Size:	2.64 MB
ID:	1905287   Click image for larger version

Name:	P1020766.JPG
Views:	44
Size:	2.17 MB
ID:	1905288  

Click image for larger version

Name:	P1030039.JPG
Views:	55
Size:	2.75 MB
ID:	1905289   Click image for larger version

Name:	P1030535.JPG
Views:	38
Size:	2.61 MB
ID:	1905290   Click image for larger version

Name:	P1030591.JPG
Views:	44
Size:	2.32 MB
ID:	1905291  

Click image for larger version

Name:	P1040339.JPG
Views:	41
Size:	3.06 MB
ID:	1905292   Click image for larger version

Name:	P1030959.JPG
Views:	43
Size:	2.46 MB
ID:	1905303   Click image for larger version

Name:	P1030968.JPG
Views:	34
Size:	2.55 MB
ID:	1905304  

Click image for larger version

Name:	P1030972.JPG
Views:	44
Size:	2.47 MB
ID:	1905305   Click image for larger version

Name:	P1010859.JPG
Views:	42
Size:	3.69 MB
ID:	1905306   Click image for larger version

Name:	P1000228.JPG
Views:	35
Size:	3.75 MB
ID:	1905307  

Click image for larger version

Name:	P1000050.JPG
Views:	45
Size:	3.74 MB
ID:	1905308   Click image for larger version

Name:	P1000049.JPG
Views:	40
Size:	3.88 MB
ID:	1905309   Click image for larger version

Name:	100_1398.JPG
Views:	41
Size:	899.1 KB
ID:	1905310  

Click image for larger version

Name:	100_1519.JPG
Views:	38
Size:	846.2 KB
ID:	1905311   Click image for larger version

Name:	P1010309.JPG
Views:	47
Size:	3.39 MB
ID:	1905312  
gabriel1982 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -