Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Tuning Interior

Tuning Interior Volane, Scaune, Schimbatoare, Pedale, Ceasuri

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-09, 08:12   #16
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,763
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Tapitserie piele

Quote:
Originally Posted by gabby_mpower View Post
se stie ce calitate poti face cu banii astai!!!pute imitatia de piele ...gluma asta nu merge....nu toti fac glume sa arate piele naturala la client si la sf el sa plece cu imitatie pe scaune...mai stim si noi ce inseamana piele in masina nu?!?
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1229085456
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1229083691
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...1&d=1229081578
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...0&d=1229081578


imitatie de piele?
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-03-09, 15:44   #17
gabby_mpower

Stage 2
 
gabby_mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
Default Re: Tapitserie piele

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Pt o Mazda MX-3,scaune sport + canapea - vreau sa fie imbracate 50% piele neagra si 50% alt material ... cat ma costa?!Si cat timp?! Mersi
sal!cu piele nappa naturala import iatlie,material (stofa sau plus) si manopera 350-400euro in functie de ceea ce alegi ...ptr mai multe detalii putem vb pe messenger la id-ul meu: gabby_tapiter
__________________
Gabby_MPower
gabby_mpower is offline   Reply With Quote
Old 08-03-09, 15:47   #18
gabby_mpower

Stage 2
 
gabby_mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
Wink Re: Tapitserie piele

esti tare mosule dar nu si ptr mine....eu am masini facute si ptr salon fata de altii macar eu am cu ce sa ma mandresc !!!!!e o mica diferenta nu?!?....hai sa nu ne certam si sa lasam pe fiecare sa aleaga ce doreste si la cine doreste...tot respectul...
gabby_mpower is offline   Reply With Quote
Old 08-03-09, 16:02   #19
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,763
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Tapitserie piele

nu ma intelege gresit! nu fac eu tapiseria asa ! ..eu arat doar ce se face la mine in oras si pe ce bani, deoarece tu mi-ai cerut cu 200 euro mai mult , ti-am argumentat atunci cand ai zis ca e imitatie de piele ! Eu nu mai zic nimic offtopic, doar atat am avut de zis! Bafta
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-03-09, 21:50   #20
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Tapitserie piele

Quote:
Originally Posted by gabby_mpower View Post
sal!cu piele nappa naturala import iatlie,material (stofa sau plus) si manopera 350-400euro in functie de ceea ce alegi ...ptr mai multe detalii putem vb pe messenger la id-ul meu: gabby_tapiter
Cred ca m-ai inteles gresit,vreau decat scaunele plus bancheta jumate piele jumate plus sau ce dreaq material se foloseste!Nu vreau masina imbracata in piele!
Daca tu imi iei 400 euro pe 2 metrii de piele si 3-4m de alt material unde ajung?Nu te supara,dar este enorm de mult!Probabil nu stii cum arata masina,sau cel putin interiorul,este foarte mic,bancheta spate este putin mai mare decat un scaun de X5 daca vrei sa fac o astfel de comparatie ...
Iar scaunele fatza sunt sport cum am mai zis,deci sunt putin mai mici decat unele normale...
Eu stiu ca tuningul este costisitor intr-o oarecare masura,dar nu japca
Bafta la clienti ....
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 06:47   #21
gabby_mpower

Stage 2
 
gabby_mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
Default Re: Tapitserie piele

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Cred ca m-ai inteles gresit,vreau decat scaunele plus bancheta jumate piele jumate plus sau ce dreaq material se foloseste!Nu vreau masina imbracata in piele!
Daca tu imi iei 400 euro pe 2 metrii de piele si 3-4m de alt material unde ajung?Nu te supara,dar este enorm de mult!Probabil nu stii cum arata masina,sau cel putin interiorul,este foarte mic,bancheta spate este putin mai mare decat un scaun de X5 daca vrei sa fac o astfel de comparatie ...
Iar scaunele fatza sunt sport cum am mai zis,deci sunt putin mai mici decat unele normale...
Eu stiu ca tuningul este costisitor intr-o oarecare masura,dar nu japca
Bafta la clienti ....
nu este suparare si nici ''japca''...o foaie de piele are 6mpatrati ...nu vinde nimeni 2cm sau 1m cat am eu nevoie ptr un volan de ex...iar textilul este 80ron metrul....sant materiale originale si f scumpe....daca vrei iti pot oferi si alta varianta si anume imitatie de piele de calitate superioare si textil si te duce mult mai ieftin,asta ar insemna undeva la 200euro cu totul.
gabby_mpower is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 06:55   #22
gabby_mpower

Stage 2
 
gabby_mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
Cool Re: Tapitserie piele

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
nu ma intelege gresit! nu fac eu tapiseria asa ! ..eu arat doar ce se face la mine in oras si pe ce bani, deoarece tu mi-ai cerut cu 200 euro mai mult , ti-am argumentat atunci cand ai zis ca e imitatie de piele ! Eu nu mai zic nimic offtopic, doar atat am avut de zis! Bafta
eu am inteles ceea ce spui dar eu pe o foaie de piele platesc 120euro \ 6m patrati,e un exemplu!si uite cateva poze numai cu lucrarile mele ca sa nu se mai ia nimeni ca am pus poze luate de pe netdaca as posta toate lucrarile mele ....mi-ar mai trebui inca 1000 de pagini numai ptr poze!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1020455.JPG
Views:	311
Size:	2.62 MB
ID:	823443   Click image for larger version

Name:	P1000107.JPG
Views:	300
Size:	3.55 MB
ID:	823444   Click image for larger version

Name:	P1000088.JPG
Views:	267
Size:	3.67 MB
ID:	823445  

Click image for larger version

Name:	100_1464.JPG
Views:	268
Size:	978.2 KB
ID:	823446   Click image for larger version

Name:	100_1465.JPG
Views:	237
Size:	970.0 KB
ID:	823447   Click image for larger version

Name:	bmw tunat de craciun by GABBY 026.jpg
Views:	244
Size:	751.6 KB
ID:	823448  

Click image for larger version

Name:	100_1519.JPG
Views:	245
Size:	846.2 KB
ID:	823449   Click image for larger version

Name:	DSCF3239.JPG
Views:	275
Size:	1.25 MB
ID:	823450   Click image for larger version

Name:	IMG_0266.JPG
Views:	258
Size:	1.23 MB
ID:	823451  

Click image for larger version

Name:	P1020430.JPG
Views:	263
Size:	2.98 MB
ID:	823452  
gabby_mpower is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 21:54   #23
danny_bik3ru

Stage 5
 
danny_bik3ru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 804
Member of:
[Nissan]
Default Re: Tapitserie piele

cat oferi garantie la piele ca nu se intinde ? Nappa fiind o piele ce se foloseste la canapele si nu o piele ce se foloseste la autoturisme .
danny_bik3ru is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 06:28   #24
gabby_mpower

Stage 2
 
gabby_mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
Default Re: Tapitserie piele

Quote:
Originally Posted by danny_bik3ru View Post
cat oferi garantie la piele ca nu se intinde ? Nappa fiind o piele ce se foloseste la canapele si nu o piele ce se foloseste la autoturisme .
pielea are garantie din fabrica 10ani si este speciala de tapiterie auto.adevarat ca exista si piele nappa dar altfel tratata ptr tapiteria clasica(canapele).pielea se intinde in functie de cine si cum o croieste,o coase si o pune pe scaune !!!!daca faci o crfoiala larga e normal ca pielea sa se intinda si sa fie precum o husa din targ!!!eu am masini facute de 4-5 ani si ma intalnesc mai mereu cu propietarii masiniilor si vreau sa mentionez ca interiorul este intact
gabby_mpower is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 06:35   #25
gabby_mpower

Stage 2
 
gabby_mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
Default Re: Tapitserie piele

Quote:
Originally Posted by danny_bik3ru View Post
cat oferi garantie la piele ca nu se intinde ? Nappa fiind o piele ce se foloseste la canapele si nu o piele ce se foloseste la autoturisme .
si daca imi dai voie sa-ti dau un sfat.....mai scoate din cutele care le lasi pe scaune si ....totusi ceri si 1000euro de interior si la detaliile care noi cei care santem tapiteri le stim trebuie mai multa atentie nu?!?
gabby_mpower is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 06:51   #26
gabby_mpower

Stage 2
 
gabby_mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
Cool Re: Tapitserie piele

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
nu ma intelege gresit! nu fac eu tapiseria asa ! ..eu arat doar ce se face la mine in oras si pe ce bani, deoarece tu mi-ai cerut cu 200 euro mai mult , ti-am argumentat atunci cand ai zis ca e imitatie de piele ! Eu nu mai zic nimic offtopic, doar atat am avut de zis! Bafta
mai dau cateva exemple!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Copy (2) of IMG_0324.JPG
Views:	222
Size:	533.5 KB
ID:	826543   Click image for larger version

Name:	P1000048.JPG
Views:	210
Size:	3.24 MB
ID:	826544   Click image for larger version

Name:	P1000075.JPG
Views:	207
Size:	3.76 MB
ID:	826545  

Click image for larger version

Name:	Copy of 100_1312.JPG
Views:	195
Size:	1.00 MB
ID:	826546   Click image for larger version

Name:	Copy of 100_1277.JPG
Views:	194
Size:	1.03 MB
ID:	826547   Click image for larger version

Name:	IMG_0417.JPG
Views:	235
Size:	2.33 MB
ID:	826548  

Click image for larger version

Name:	DSCF3089.JPG
Views:	213
Size:	1.26 MB
ID:	826549   Click image for larger version

Name:	P1020266.JPG
Views:	222
Size:	2.27 MB
ID:	826550   Click image for larger version

Name:	IMG_0331.JPG
Views:	224
Size:	1.25 MB
ID:	826551  

Click image for larger version

Name:	IMG_0350.JPG
Views:	214
Size:	538.9 KB
ID:	826552  
gabby_mpower is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 13:00   #27
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Tapitserie piele

SALUT VREAU SA MI IMBRACI SI MIE O COTIERA DE AUDI .ESTE DEJA DEMONTATA POT SA TI O TRIMIT ORICAND.VREAU CU PIELE NEAGRA INTINSA NU CU DUNGUTELE ALEA PRIN EA SAU CU PIELE INTOARSA NEAGRA.CAT MA COSTA?
ESTE DESFACUT SI CAPACUL DE LA COTIERA DOAR SA PUI PIELEA
__________________
FullSpeed Racing Club Pitesti
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 18-03-09, 05:20   #28
gabby_mpower

Stage 2
 
gabby_mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
Default Re: Tapitserie piele

Quote:
Originally Posted by 80LEU View Post
SALUT VREAU SA MI IMBRACI SI MIE O COTIERA DE AUDI .ESTE DEJA DEMONTATA POT SA TI O TRIMIT ORICAND.VREAU CU PIELE NEAGRA INTINSA NU CU DUNGUTELE ALEA PRIN EA SAU CU PIELE INTOARSA NEAGRA.CAT MA COSTA?
ESTE DESFACUT SI CAPACUL DE LA COTIERA DOAR SA PUI PIELEA
sal!!cu cea mai mare placere te ajut fara probleme!20ron este costul ptr piele,adeziv si manopera ptr cotiera...ptr informatii si detalii unde sa o poti trimite te rog sa adaugi id-ul meu in lista si discutam exact ce si cum! id-ul meau este gabby_tapiter ;eu sant din bucuresti zona piata muncii sector 2
gabby_mpower is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 19:21   #29
B 79 D X R

Stage 5
 
B 79 D X R's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 379
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Arrow Re: Tapitserie piele

Salut,
cat costa imbracarea in piele a unui volan de Matiz? Difera pretul daca il vreau in doua culori (alb+negru)? Cam cat dureaza lucrarea? Si in ce zona din Bucuresti trebuie sa ajung pentru lucrarea respectiva?
__________________
==|B 79 D X R|==
B 79 D X R is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 17:09   #30
Addy_Gaman

Stage 5
 
Addy_Gaman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 4,357
Default Re: Tapitserie piele

salut.zimi te rog un pret ptr 4 fete de usi la o vectra a.ma intereseaza toata fata imbracata in piele.negru cu crem.ms astept un ras
Addy_Gaman is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2026 4Tuning -