| Tuning Interior Volane, Scaune, Schimbatoare, Pedale, Ceasuri |
08-03-09, 15:44
|
#17
|
Stage 2
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
|
Re: Tapitserie piele
Quote:
Originally Posted by kidu2006
Pt o Mazda MX-3,scaune sport + canapea - vreau sa fie imbracate 50% piele neagra si 50% alt material ... cat ma costa?!Si cat timp?! Mersi
|
sal!cu piele nappa naturala import iatlie,material (stofa sau plus) si manopera 350-400euro in functie de ceea ce alegi ...ptr mai multe detalii putem vb pe messenger la id-ul meu: gabby_tapiter
__________________
Gabby_MPower
|
|
|
08-03-09, 15:47
|
#18
|
Stage 2
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
|
Re: Tapitserie piele
Quote:
Originally Posted by dolb
|
esti tare mosule dar nu si ptr mine....eu am masini facute si ptr salon fata de altii macar eu am cu ce sa ma mandresc !!!!!e o mica diferenta nu?!?....hai sa nu ne certam si sa lasam pe fiecare sa aleaga ce doreste si la cine doreste...tot respectul...
|
|
|
08-03-09, 16:02
|
#19
|
|
NoSpeedLimit Romania Club Member
  Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,763
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [4Tuning International] [VW]
|
Re: Tapitserie piele
nu ma intelege gresit! nu fac eu tapiseria asa ! ..eu arat doar ce se face la mine in oras si pe ce bani, deoarece tu mi-ai cerut cu 200 euro mai mult , ti-am argumentat atunci cand ai zis ca e imitatie de piele ! Eu nu mai zic nimic offtopic, doar atat am avut de zis! Bafta
|
|
|
08-03-09, 21:50
|
#20
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
|
Re: Tapitserie piele
Quote:
Originally Posted by gabby_mpower
sal!cu piele nappa naturala import iatlie,material (stofa sau plus) si manopera 350-400euro in functie de ceea ce alegi ...ptr mai multe detalii putem vb pe messenger la id-ul meu: gabby_tapiter
|
Cred ca m-ai inteles gresit,vreau decat scaunele plus bancheta jumate piele jumate plus sau ce dreaq material se foloseste!Nu vreau masina imbracata in piele!
Daca tu imi iei 400 euro pe 2 metrii de piele si 3-4m de alt material unde ajung?Nu te supara,dar este enorm de mult!Probabil nu stii cum arata masina,sau cel putin interiorul,este foarte mic,bancheta spate este putin mai mare decat un scaun de X5 daca vrei sa fac o astfel de comparatie ...
Iar scaunele fatza sunt sport cum am mai zis,deci sunt putin mai mici decat unele normale...
Eu stiu ca tuningul este costisitor intr-o oarecare masura,dar nu japca 
Bafta la clienti ....
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
|
|
|
09-03-09, 06:47
|
#21
|
Stage 2
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
|
Re: Tapitserie piele
Quote:
Originally Posted by kidu2006
Cred ca m-ai inteles gresit,vreau decat scaunele plus bancheta jumate piele jumate plus sau ce dreaq material se foloseste!Nu vreau masina imbracata in piele!
Daca tu imi iei 400 euro pe 2 metrii de piele si 3-4m de alt material unde ajung?Nu te supara,dar este enorm de mult!Probabil nu stii cum arata masina,sau cel putin interiorul,este foarte mic,bancheta spate este putin mai mare decat un scaun de X5 daca vrei sa fac o astfel de comparatie ...
Iar scaunele fatza sunt sport cum am mai zis,deci sunt putin mai mici decat unele normale...
Eu stiu ca tuningul este costisitor intr-o oarecare masura,dar nu japca 
Bafta la clienti ....
|
nu este suparare si nici ''japca''...o foaie de piele are 6mpatrati ...nu vinde nimeni 2cm sau 1m cat am eu nevoie ptr un volan de ex...iar textilul este 80ron metrul....sant materiale originale si f scumpe....daca vrei iti pot oferi si alta varianta si anume imitatie de piele de calitate superioare si textil si te duce mult mai ieftin,asta ar insemna undeva la 200euro cu totul.
|
|
|
09-03-09, 06:55
|
#22
|
Stage 2
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
|
Re: Tapitserie piele
Quote:
Originally Posted by dolb
nu ma intelege gresit! nu fac eu tapiseria asa ! ..eu arat doar ce se face la mine in oras si pe ce bani, deoarece tu mi-ai cerut cu 200 euro mai mult , ti-am argumentat atunci cand ai zis ca e imitatie de piele ! Eu nu mai zic nimic offtopic, doar atat am avut de zis! Bafta
|
eu am inteles ceea ce spui dar eu pe o foaie de piele platesc 120euro \ 6m patrati,e un exemplu!  si uite cateva poze numai cu lucrarile mele ca sa nu se mai ia nimeni ca am pus poze luate de pe net  daca as posta toate lucrarile mele ....mi-ar mai trebui inca 1000 de pagini numai ptr poze!!!
|
|
|
10-03-09, 21:54
|
#23
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 804
Member of: [Nissan]
|
Re: Tapitserie piele
cat oferi garantie la piele ca nu se intinde ? Nappa fiind o piele ce se foloseste la canapele si nu o piele ce se foloseste la autoturisme .
|
|
|
11-03-09, 06:28
|
#24
|
Stage 2
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
|
Re: Tapitserie piele
Quote:
Originally Posted by danny_bik3ru
cat oferi garantie la piele ca nu se intinde ? Nappa fiind o piele ce se foloseste la canapele si nu o piele ce se foloseste la autoturisme .
|
pielea are garantie din fabrica 10ani si este speciala de tapiterie auto.adevarat ca exista si piele nappa dar altfel tratata ptr tapiteria clasica(canapele).pielea se intinde in functie de cine si cum o croieste,o coase si o pune pe scaune !!!!daca faci o crfoiala larga e normal ca pielea sa se intinda si sa fie precum o husa din targ!!!eu am masini facute de 4-5 ani si ma intalnesc mai mereu cu propietarii masiniilor si vreau sa mentionez ca interiorul este intact
|
|
|
11-03-09, 06:35
|
#25
|
Stage 2
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
|
Re: Tapitserie piele
Quote:
Originally Posted by danny_bik3ru
cat oferi garantie la piele ca nu se intinde ? Nappa fiind o piele ce se foloseste la canapele si nu o piele ce se foloseste la autoturisme .
|
si daca imi dai voie sa-ti dau un sfat.....mai scoate din cutele care le lasi pe scaune si ....totusi ceri si 1000euro de interior si la detaliile care noi cei care santem tapiteri le stim trebuie mai multa atentie nu?!?
|
|
|
11-03-09, 06:51
|
#26
|
Stage 2
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
|
Re: Tapitserie piele
Quote:
Originally Posted by dolb
nu ma intelege gresit! nu fac eu tapiseria asa ! ..eu arat doar ce se face la mine in oras si pe ce bani, deoarece tu mi-ai cerut cu 200 euro mai mult , ti-am argumentat atunci cand ai zis ca e imitatie de piele ! Eu nu mai zic nimic offtopic, doar atat am avut de zis! Bafta
|
mai dau cateva exemple!!!
|
|
|
17-03-09, 13:00
|
#27
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of: [FullSpeed Racing]
|
Re: Tapitserie piele
SALUT VREAU SA MI IMBRACI SI MIE O COTIERA DE AUDI .ESTE DEJA DEMONTATA POT SA TI O TRIMIT ORICAND.VREAU CU PIELE NEAGRA INTINSA NU CU DUNGUTELE ALEA PRIN EA SAU CU PIELE INTOARSA NEAGRA.CAT MA COSTA?
ESTE DESFACUT SI CAPACUL DE LA COTIERA DOAR SA PUI PIELEA
__________________
FullSpeed Racing Club Pitesti
|
|
|
18-03-09, 05:20
|
#28
|
Stage 2
Join Date: Feb 2007
Posts: 59
|
Re: Tapitserie piele
Quote:
Originally Posted by 80LEU
SALUT VREAU SA MI IMBRACI SI MIE O COTIERA DE AUDI .ESTE DEJA DEMONTATA POT SA TI O TRIMIT ORICAND.VREAU CU PIELE NEAGRA INTINSA NU CU DUNGUTELE ALEA PRIN EA SAU CU PIELE INTOARSA NEAGRA.CAT MA COSTA?
ESTE DESFACUT SI CAPACUL DE LA COTIERA DOAR SA PUI PIELEA
|
sal!!cu cea mai mare placere te ajut fara probleme!20ron este costul ptr piele,adeziv si manopera ptr cotiera...ptr informatii si detalii unde sa o poti trimite te rog sa adaugi id-ul meu in lista si discutam exact ce si cum! id-ul meau este gabby_tapiter ;eu sant din bucuresti zona piata muncii sector 2
|
|
|
14-04-09, 19:21
|
#29
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 379
Member of: [RENAULT] [DAEWOO]
|
Re: Tapitserie piele
Salut,
cat costa imbracarea in piele a unui volan de Matiz? Difera pretul daca il vreau in doua culori (alb+negru)? Cam cat dureaza lucrarea? Si in ce zona din Bucuresti trebuie sa ajung pentru lucrarea respectiva?
__________________
==|B 79 D X R|==
|
|
|
17-04-09, 17:09
|
#30
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 4,357
|
Re: Tapitserie piele
salut.zimi te rog un pret ptr 4 fete de usi la o vectra a.ma intereseaza toata fata imbracata in piele.negru cu crem.ms astept un ras
|
|
|
|
|