Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > SIAB 2007

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-07, 14:52   #31
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Arrow Re: Siab 2007

Quote:
Originally Posted by car_addict View Post
Cosmine, eu am invitatie si badge de organizator :d, sac-sac
inseamna ca ne vedem acolo
Xel'Naga is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 17:37   #32
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Siab 2007

Atunci sariti pe TOP GEAR )
Misto...
Magos is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 17:48   #33
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Siab 2007

Sariti, sariti... ca o sa iau si eu una ca nu am decat o invitatie
Merita sa dai 6,9 ron fata de 15 ron
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 18:27   #34
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Siab 2007

Klar Toti kre shtiu d invitatzie cumpara revista Mi se pare super okey 'afacerea'
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 23:06   #35
RoadKnight

Stage 3
 
RoadKnight's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 94
Default Re: Siab 2007

ia nu va mai laudati cu revista ca nu o mai gasesc la chisc...in plus daca castigi si un pranz odata cu achizitonarea revistei...mi se pare deja o afacere de succes...daca este vorba de moca asta de 7 lei ... sigur nu lipsesc... si stiu de pe acum ca in 2011 va fi SIAB
RoadKnight is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 03:13   #36
Preparatul
Fiat Driver

Stage 5
 
Preparatul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,175
Member of:
[DACIA]
[Opel]
[Fiat]
Default Re: Siab 2007

multzam pt info
Preparatul is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 11:51   #37
B 10 TNG

Stage 2
 
B 10 TNG's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 57
Default Re: Siab 2007

Ne vedem la marea atractie de la SIAB2007 " BRABUS"
B 10 TNG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 16:25   #38
aXeL.ZeY
BMW Driver

Stage 5
 
aXeL.ZeY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 379
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Siab 2007

Vin si eu sa imi iau masina de acolo. Pe cea mai scumpa si d fitze sa moara toti dushmanii de ciuda !! Bīng bīng !
Asta daca nu ma ratacesc in bwukhale
aXeL.ZeY is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 11:38   #39
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Siab 2007

Quote:
Originally Posted by RoadKnight View Post
sindrom...cumva esti gay??...ce treaba ai tu cu sarmanele fete ce stau pe frigul asta in chilotzi sa delecteze privirile obsedatilor si maniacilor???? si in plus de ce nu esti deacord cu ideea de SIAB??? e prea slab ptr standardele tale?? e cel mai mare eveniment auto de la noi...traiesti in romania nu in state...daca nu vrei SIAB, nu veni...o sa fie mai putina imbulzeala...ia suparati-va mah toti si nu mai veniti sa am si eu loc sa pozez calumea...

deci hai sa-ti explic sper sa intelegi ca a 2-a oara nu-ti mai dau nici o explicatie:
1 sunt de acord cu ideea de siab dar....sa vad ceva spre bine....ca organizare ma refer...nu cer perfectiunea....nu cer mare lucru doar un pic de profesionalism din partea organizatorilor....sa scoata ochiu in lume si sa nu ne mai prosteasca ca aduc nush ce masina....probabil o sa fie si veyron si unde o sa-l puna....100% la 20 de m distanta de public
2 poate se civilizeasca si ""maniacii si obsedatii " ca nu le=a zis nimeni sa nu se uite la femei si sa le faca poze da sa aiba un pic de bun simt
3 poate vin copii mici chiar crezi ca e cazu sa vada toate tzatzele si p..zdele alea lasate pe afara....daca tu crezi ca asa se face afara gresesti.
La revedere!

P.s.: ia exemplu 4tuning day.....prima editie a fost...au fost unele greseli....la a 2=a s-a incercat sa numai fie si in mare parte s-a rezolvat....la anu fac pariu pe ce vrei ca o sa fie si mai bine......cand faci o chestie tre sa-ti si placa nu s-o faci doar ca sa iei banii la oameni..da asta e o alta discutie
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 12:55   #40
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Siab 2007

Mie unu Metro Otopeni mi se pare mult prea mic pentru un salon international fata de locatia de acum2 ani. Tinand cont ce a fost la 4tuning days eveniment mai mic decat SIAB-ul cred k o sa fie destul de mare inghesuiala da asta e.
Asteptam cu nerabdare
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 13:03   #41
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Siab 2007

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
mai nush pe mine nu m-a incantat niciodata ideea salonului SIAB...poate o sa ajung acolo fortat si o sa ma uit la toti obsedatii care fac poze la gagicele alea de acolo....sau o sa ma uit cu zoom-u de la tel la o masina mai tare....sincer salonul SIAB va ajunge un salon normal auto cand se va civiliza lumea....si nu va mai fi asa obsedata incat sa zica mama cu ce masina am facut io poza etc.....nu cer sa se ajunga la amploarea salonului de la detroit.....etc dar macar acolo 10% din ce e acolo sa fie si la noi. Poate si civilizeasa si vizitatorii odata!!!si inca ceva....sa le ziceti la fetele de pe motoare sa se mai dea jos ca nu am chef sa le vad gaura din fund...si alte chestii!!!!!!
Imi pare rau da si la Detroit sunt fete k si la Siab si acolo se fac poze la masini. Iar in ceea ce priveste faza cu zoom mi se pare normal sa nu lasi toata lumea sa atinga o masina de 500.000 de euro cum a fost de exemplu acum doi ani Rolls Royce. Romania incepe sa se miste in acest domeniu deja de aduc concepte ce vor fi expuse in premiera la acest salon numai k sunt si anumite persoane k tine care refuza sa vada acest lucru. Si pana la urma nu esti obligat sa vi poti sta acasa nu se supara nimeni.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 14:43   #42
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Siab 2007

criss_cars nu vreau sa intru in polemica da daca citesti mai atent n-am nimic impotriva fetelor....doar.....a publicului DE LA TARA...si inca ceva acu 2 ani nu cumva isi luase gigi maybach si columbeanu rolls???...ce draq premiera e asta???
sa vine intradevar cu macar 2 masini concept de la frankfurt sa le pune la 10 km distanta si sunt fericit o sa zic am vazut ceva nou!si apoi daca nu vin nu mai pot sa critic
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 15:24   #43
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Siab 2007

sunt curios ce o sa fie la standul Brabus
legat de Veyron, cred ca nu va fi nici unul la SIAB.. Porsche Romania a anuntat ca va aduce doar VOLKSWAGEN, AUDI, SKODA, SEAT, PORSCHE, LAMBORGHINI, BENTLEY, nu si BUGATTI.
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 15:39   #44
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Siab 2007

Fara suparare, dar de ce va agitati atata cu Veyron-ul??? e o masina relativ veche (ma refer la aparitia ei), pe care cred ca absolut toti am vazut-o cel putin odata la TV...eu am vazut cel putin 15-20 prezentari/teste/curse...
SIAB-ul e un eveniment important la noi, dar oricum nu este un salon auto in adevaratul sens al cuvantului...eu il consider mai mult un show-room "la gramada", tinand cont ca nu vedem decat masinile existente in productie. cand vom vedea in exclusivitate "noul subaru X" sau "noul "ford produs la craiova"..sau vre-un concept-car, atunci, da, va fii Salonul International Auto Bucuresti.
oricum, 4t merge spre mai bine...iar SIAB-ul spre mai prost, din cate observ...
si tind sa-i dau dreptate (dar nu in totalitate) si lui Sindrom: nu poti face o poza ca orice om la o masina, ca nu se vede nimic din ea din cauza "silicoanelor" aferente domnisoarelor de 15-16 ani cocotate pe capota. Sincer, la ultimul Siab chiar le-am rugat pe cateva sa se dea la o parte sa pot face o poza doua...
Si nu, nu sunt gay dar ma duc acolo sa vad masini si fete dragutze printre...nu invers.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 16:18   #45
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Siab 2007

Geo_ZGA tu de ce te duci la SIAB daca poti sa vezi orice masina la TV?
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -