Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-09, 15:34   #46
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: TICO = Masina Mortii ?

acel tico zdrobit a luat'o in freza la capatul strazii mele, nu se afla nimeni in masina, acolo e un teren de fotbal artificial iar tico din imagini era ultima masina din sir .... timp in care un passat venea incredibil de tare (acel teren fiind pe un bulevard) si nu a mai apucat sa ia curba, fiind destul de dificila la peste 100km/h ... si a intrat ca in branza in cateva masini, si anume : Tico, Mercedes (cobra) si o dacie parca .... tico era prima, de acolo se explica gradul de deformare.

Acum nu stiu dece de aici se poate numi masina mortii, intr'adevar nu e cea mai solida masina construita vreodata, dar ca si "fan" tico pot sa incep sa va insir mii de poze cu masini mari facute varza si sa le numesc masina mortii pe fiecare, nu ar fi corect,nu ?

Conduc tico de 3 ani si sunt foarte multumit de ea, consum redus, piese ieftine si usor de intretinut, ce sa mai zic de rca,casco, impozit

avand o anume boala a volanului in sange, am mers si foarte tare atat pe sosele cat si pe circuite, iar de-a latu ma dau de fiecare data cand am ocazia, zvonurile cu instabilitatea le pot dovedi pe toate !!! cel mai grav exemplu : am luat o bordura de pe mijlocul soselei, care nu era semnalizata undeva la 80kmh .... dece nu m-am rasturnat ??

da,intr'adevar tico din imagini a fost dauna totala, dar si acul passat'ului ramasese la 160km/h deci eu NU o voi intitula masina mortii

toate cele bune
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 20:51   #47
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: TICO = Masina Mortii ?

Eu cred ca puneti problema un pic cam gresit.
E clar ca nici un accident nu seamana cu altul,am vazut azi la stiri cum dintr-o masina rupta in 2 efectiv si dezintegrata pe 10-20m distanta au scapat toti si chiar au refuzat transportul la spital pt investigatii.Si am vazut accidente banale lasate cu picioare rupte.
Si la fel de clar este ca la 100km/h indiferent de masina nu prea ai sanse sa scapi decat prin noroc fenomenal asa cum am descris mai sus.
Deci la ce ma refer cand spun ca puneti un pic gresit problema?....
daca dintr-un audi,bmw,vw ai sanse sa iesi intreg la 60-70/h sau chiar fara traumatisme,puteti spune acelasi lucru daca v-ati afla intr-un tico care intra cu 60-70 intr-un copac?aici cred ca e diferenta intre o masina sigura si una nesigura.in aceste conditii tico se poate spune ca e masina mortii
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 22:47   #48
nicholas

Stage 4
 
nicholas's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 291
Default Re: TICO = Masina Mortii ?

In primul rand masinile mici patesc toate la fel. Fie ca e TICO,Matiz,Opel Corsa sau alte modele. Din moment ce masina e mica, la viteze mari te faci zob. Se distrug cateodata in totalitate bolidurile.
__________________
nicholas is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 18:27   #49
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: TICO = Masina Mortii ?

este o intrebare total gresita zic eu si nu cred ca s e poate d a un raspuns in privinta ei poate daca se circula regulamentar cu ea si binenteles nu s e face raliu pe drumurile judetene am putea spune ca este o masina de oras destul d e buna doar atat sa tinem cont ca nici drumurile din tara noastra nu ne ajuta deloc poti avea si o masina cu 5 stele ai toate sansele sa sfarsesti tragic pt ca nu s e circula regulamentar in nici o directie

avem drumuri in romania care ne obliga s a circulam cit mai incet si cit mai putin pt a ne proteja d e eventuale pericole care apar la tot pasul ....etc
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -