Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-13, 22:41   #1
janeeeeel

Stock
 
janeeeeel's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 3
Smile dauna totala

salutare !! am si eu nevoie de cateva parerii ,auzite sau chiar patite .. am avut acum o luna un accident tare urat.. mi a intors 1 individ cu o duba iveco pe autostrada..eu neputand sa l evit l am acrosat din plin..am depus dosarul la asigurari toate bune si frumoasa..acum cei de la carpatica spun ca e dauna totala si ca nu mi pot lua cine stie ce bani deoarece masina e veche .dacia logan 2004 .400.000 de km... are cineva vreo idee despre suma pe care as puteao primii..deoarece am reparat masina in regie proprie (low cost ) vreau sa o vand iar cu banii primiti de la carpatica sa mi achizitionez alta .. stima !! chiar m ar linistii ceva sfaturi sau chiar raspuns la intrebarea !!! cati bani imi pot lua pe dauna totala logan 2004 !!! stima !!
janeeeeel is offline   Reply With Quote
Old 25-10-13, 20:31   #2
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: dauna totala

daca o masina ca a ta se vinde pe net cu 2000 de euro de ex,la acel numar de km starea ei este satisfacatoare deci coeficientul de uzura va fi de 85% adica raportata la una noua mai valoreaza doar 25 % din cat este un logan nou,scazi din cei maxim 2000 de euro 25 % care reprezinta valoarea epavei si sa te astepti sa primesti undeva intre 1300 si 1500 de euro
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 26-10-13, 07:57   #3
kosfunny

Stage 3
 
kosfunny's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 124
Default Re: dauna totala

Cum a spus si colegul, in jurul a 1500 euro !
Avand in vedere ca la pretul asta a ajuns masina pe piata si iti ramane si epava eu zic ca e destul de bine !
__________________
Consultanta daune auto si asistenta despagubiri

http://amdauna.ro
kosfunny is offline   Reply With Quote
Old 29-10-13, 15:43   #4
janeeeeel

Stock
 
janeeeeel's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 3
Smile Re: dauna totala

ar fi bine sa fie asa..numai ca pe mine ma duc cu vorba) ca sa vezi ca am trimis la politie si n am primit raspuns si pana mea..ar fi bine asa..eu am bagat 20 in ea..am facuto eu la un prieten si piese de pe la dezmembrari de pe la prieteni..acum astept sa vad ce spun baietii..multumesc furmos pentru raspunsuri
janeeeeel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -