Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-11, 02:20   #1
Georgianbuzau

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 3
Default Accident. Vreau niste sfaturi

Salut.Am fost implicat intr-un accident auto cu alta masina. Cum sa intamplat: Mergeam pe o strada din oras cu o banda dus o banda intors si in fata mea la aproximativ 20 30 m. era o masina cielo,brusc vad ca fara semnalizare trece pe banda stanga pe contrasens calcand linia continua de la o trecere de pietoni, eu crezand ca va opri acolo am mers inainte dar ma trezesc cu cielo in fata mea vrand sa intre in parcare(el a facut o bucla ca si cum ar intra cu tiru in parcare),nemaiputand evita am intrat in el lovindul.am fost la politie unde soferul la cielo a fost gasit vinovat dar fiind incapatanat a contestat procesul verbal pe motiv ca eu as fi cel vinovat si ca lui i sa facut o nedreptate..Acum sunt cheamt ca si martor la procesul dintre el si politie.Ce sanse sunt ca sa castige contestatia PV?
Georgianbuzau is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 13:09   #2
TR 69 CRS

Stage 4
 
TR 69 CRS's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 251
Default Re: Accident. Vreau niste sfaturi

Nu prea sunt sanse, du-te ca martor si vezi ce va fi.
TR 69 CRS is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 13:11   #3
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Accident. Vreau niste sfaturi

Quote:
Originally Posted by Georgianbuzau View Post
Salut.Am fost implicat intr-un accident auto cu alta masina. Cum sa intamplat: Mergeam pe o strada din oras cu o banda dus o banda intors si in fata mea la aproximativ 20 30 m. era o masina cielo,brusc vad ca fara semnalizare trece pe banda stanga pe contrasens calcand linia continua de la o trecere de pietoni, eu crezand ca va opri acolo am mers inainte dar ma trezesc cu cielo in fata mea vrand sa intre in parcare(el a facut o bucla ca si cum ar intra cu tiru in parcare),nemaiputand evita am intrat in el lovindul.am fost la politie unde soferul la cielo a fost gasit vinovat dar fiind incapatanat a contestat procesul verbal pe motiv ca eu as fi cel vinovat si ca lui i sa facut o nedreptate..Acum sunt cheamt ca si martor la procesul dintre el si politie.Ce sanse sunt ca sa castige contestatia PV?
0 șanse, stai liniștit!
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 15:44   #4
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Accident. Vreau niste sfaturi

stai flex... il racoreste pe baiet,amenda + permis...
ai facut si tu o poza la fata locului???
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 17:32   #5
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Accident. Vreau niste sfaturi

Nu are nicio sansa sa castige.
Tu du-te ca martor.Sa vada judecatorul ca doresti sa se faca dreptate.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 22:32   #6
Georgianbuzau

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 3
Default Re: Accident. Vreau niste sfaturi

Luni acum ma duc la tribunal sa vad ce rezolv. Poze am facute destule chiar o sa le iau pe un stick cu mine dar problema este ca in ele masina nu este trecuta de linia continua pe contrasens, el a zis la politie ca l-as fi depasit eu prin dreapta) dar se vad in poze urmele de frana care erau chiar langa jumatatea drumului langa linia de marcaj pe banda mea
Georgianbuzau is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 22:42   #7
Xelo

Stage 5
 
Xelo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,167
Default Re: Accident. Vreau niste sfaturi

Cum sa-l fi depasit prin dreapta daca strada avea o banda pe sens ? Mai e si dobitoc....
Xelo is offline   Reply With Quote
Old 10-12-11, 09:39   #8
Georgianbuzau

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 3
Default Re: Accident. Vreau niste sfaturi

Dobitoc sigur este ca nu a vrut sa i-mi dea nici asigurarea sa repar masina,a trebuit sa insist eu la firma unde o avea,dar am dat o declaratie pe propria raspundere ca in caz de castiga contestarea PV o sa le dau banii inapoi in jur de 18 mil. de asta am emotii sa nu castige
Georgianbuzau is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -