Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-12, 18:21   #1
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Accident usor,HELP.

Salut,astazi am fost lovit de un bou in lateral spate...
Veneam de pe drumul Sarii..si ma duceam spre Petre Ispirescu..incadrat pe banda 2..regulamentar...asteptam la semafor.Un bou care era incadrat pe banda 1...(puteam sa faca dreapta spre ghencea sau antiaeriana in fata) s-a gandit sa faca si el stanga spre Petre Ispirescu.. S-a dat verde la semafor..intru in intersectie...si ma trezesc cu el in aripa mea dreapta ..Masina mea nu are nimic..doar janta zgariata + putin luata vopseaua luata...
M-am dat jos din masina ..l-am intrebat ce a vrut sa faca ...si mi-a zis ca a vrut sa faca stanga..intrebare..CUM SA FACA STANGA DE PE BANDA 1 ? + tupeu pe el..cica "daca vrei sa nu mergem la politie imi dai 200lei si imi repar masina" ..cand am vazut ca e nesimtit..am zis sa mergem la politie..mi-a zis ca nu poate astazi (accidentul s-a intamplat la ora 14.10) si daca vreau sa ne intalnim maine la ora 18-19.


Intrebari...
1.Accidentele se declara in maxim 24 ore.....24 ore inseamna pana in ora 14 maine..ce sa fac? sa ma duc singur fara el daca nu vrea mai devreme?


2.Dupa parerea voastra care e de vina? Eu mi-am tinut banda mea...el a vrut sa faca stanga si a intrat in mine.El sarea in sus pe urma ..ca eu i-am taiat fata... Dar nu e adevarat.
Am pus si o poza..eu reprezentant de taxiul ala...el masina de la google street...de pe care e facuta poza...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	364
Size:	1.19 MB
ID:	2485012  
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 19:26   #2
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: Accident usor,HELP.

In primul rand, daca ti-a cerut bani e clar ca vrea sa te fraiereasca. Tu trebuie sa te duci imediat la politie, daca astepti pana maine la ora 18, o sa se duca el dupa aia si o sa dea vina pe tine si tu nu o sa ai nici o dovada.

Doi la mana TU trebuie sa te duci neaparat la politie, il declari si stai linistit.

Genul asta de oameni trebuie exterminat in cel mai urat mod posibil, si cum altfel, decat la politie.
__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 19:47   #3
passik

Stage 5
 
passik's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 391
Default Re: Accident usor,HELP.

dute la politie fara el si declara accidentu sa nu treaca 24 de ore si gata ....oricum politistu o sa-si dea seama cine ce si cum a facut.acum sa n-ai chinion sa fie ala fisu lu"cineva".bafta si asteptam o rezolvare
passik is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 14:14   #4
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Accident usor,HELP.

Tocmai am revenit de la politie,m-am dus fara el..nu l-am asteptat.Am facut bine ca m-am dus,daca treceau 24 ore..eram amendat + pieton 30zile. Am declarat ce s-a intamplat,i-am explicat..desenat..etc. El v-a fi amendat cu 280lei ca nu s-a prezentat + ramane fara permis 30 zile. Politistul mi-a zis 100% ca se va ajunge la tribunal..si se deschide proces.Acum sa vedem.... Revin cu detalii.Multumesc pt ajutor.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 14:22   #5
pejo_cez

Stage 5
 
pejo_cez's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 423
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Accident usor,HELP.

S-ar ajunge la proces in cazul in care nu se duce si el sa declare in 24 ore, el poate ti-a zis tie sa va intalniti maine ca sa treaca cele 24 de ore si el sa se duca in acest timp sa declare, iar tu sa ramai fara declaratia data in termen util, de unde in fata politistilor ai reiesi vinovat si ti-ar luat tie permisul, el vrea sa faca faza asta ca nu i-ai dat banii cand ti-a cerut. Sunt tot felul de prostalai "d'astia". Erai prea fraier sa-i dai bani. Praf sa-l fi facut si sa stiu ca sunt vinovat si nu-i dadeam un leu, sa se chinuie cu asigurarile.
__________________
http://www.BagStore.ro
pejo_cez is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 14:25   #6
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Accident usor,HELP.

Quote:
Originally Posted by pejo_cez View Post
S-ar ajunge la proces in cazul in care nu se duce si el sa declare in 24 ore, el poate ti-a zis tie sa va intalniti maine ca sa treaca cele 24 de ore si el sa se duca in acest timp sa declare, iar tu sa ramai fara declaratia data in termen util, de unde in fata politistilor ai reiesi vinovat si ti-ar luat tie permisul, el vrea sa faca faza asta ca nu i-ai dat banii cand ti-a cerut. Sunt tot felul de prostalai "d'astia". Erai prea fraier sa-i dai bani. Praf sa-l fi facut si sa stiu ca sunt vinovat si nu-i dadeam un leu, sa se chinuie cu asigurarile.
Pai au trecut 24 de ore...accidentul s-a intamplat ieri la ora 14.00 ..am specificat in declaratie,eu la 13.40 eram la politie..imi lua declaratie...deci clar ca au trecut alea 24 ore fara sa prezinte,a sunat politistul sa intrebe unde sta dupa nr de inmatriculare sa il cheme la sectie.Am dat declaratia in termen util,el nu s-a prezentat.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 05-07-12, 09:34   #7
passik

Stage 5
 
passik's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 391
Default Re: Accident usor,HELP.

in orice caz politia va da d el si iti va lasa asigurare la militie......problema e ca o sa asteti ceva timp 2-3 luni ...atat am asteptat si eu dupa unu care m-a lovit in parcare si a fugit,am avut noroc ca l-a vazut un vecin.numai bine .salut
passik is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 10:08   #8
adrian1990l

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 1
Default Re: Accident usor,HELP.

buna dimineata.
am o mica problema si nu sth cum sa rezolv azi noapte am dormit la prietena mea masina mea era parcata in fata casei vizavi cu o duba alba, dimineata cand m-am trezit sa ma duc la lucru pe la 6:20 am observat o zgarietura pe masina mea, dubita deja nu a fost la locul faptei si eu am plecat la lucru. nu am vazut ca el a fost apropo e vicinul prietenei mele dar numai masina lui era acolo, si inca ceva masina mea nu este inregistrata am luat din ungaria amu de 1 an. pot sa cer bani pt reparatii? si daca nu ma platesti pot sa anunt la politie?
Multumesc pt ajutor
adrian1990l is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 17:04   #9
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Accident usor,HELP.

Quote:
Originally Posted by adrian1990l View Post
buna dimineata.
am o mica problema si nu sth cum sa rezolv azi noapte am dormit la prietena mea masina mea era parcata in fata casei vizavi cu o duba alba, dimineata cand m-am trezit sa ma duc la lucru pe la 6:20 am observat o zgarietura pe masina mea, dubita deja nu a fost la locul faptei si eu am plecat la lucru. nu am vazut ca el a fost apropo e vicinul prietenei mele dar numai masina lui era acolo, si inca ceva masina mea nu este inregistrata am luat din ungaria amu de 1 an. pot sa cer bani pt reparatii? si daca nu ma platesti pot sa anunt la politie?
Multumesc pt ajutor
ai martori ca a fost el? pe ce te bazezi ca a fost el ? uita-te pe a lui daca e lovita sau zgariata.macar asa te poti scoate.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 12-11-12, 09:14   #10
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Accident usor,HELP.

Si inainte sa te uiti dupa daune, invata limba romana si foloseste semnele de punctuatie!
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 19-11-12, 21:17   #11
AlexMxH

Stage 3
 
AlexMxH's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 118
Default Re: Accident usor,HELP.

Adrian , stii tu sigur ca e el , uita-te pe masina lui ,vezi daca e zgariata lovita , sau martori.
AlexMxH is offline   Reply With Quote
Old 20-11-12, 19:53   #12
kosasig

Stock
 
kosasig's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 9
Default Re: Accident usor,HELP.

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Tocmai am revenit de la politie,m-am dus fara el..nu l-am asteptat.Am facut bine ca m-am dus,daca treceau 24 ore..eram amendat + pieton 30zile. Am declarat ce s-a intamplat,i-am explicat..desenat..etc. El v-a fi amendat cu 280lei ca nu s-a prezentat + ramane fara permis 30 zile. Politistul mi-a zis 100% ca se va ajunge la tribunal..si se deschide proces.Acum sa vedem.... Revin cu detalii.Multumesc pt ajutor.
Eu nu stiu cum ai scos-o tu ca omul vroia sa faca stanga ? Si din poza ta se vede clar ca directia spre Margeanului este inainte ! Si pentru inainte putea sa foloseasca si banda 1. Directia stanga in intersectia prezentata de tine este Calea 13 Septembrie !
Cand tu ai verde la Drumul Sarii nu cumva in partea cealalta este verde si pentru cei care vin dinspre Margeanului ? Sau au verde cei care vin de pe antiaeriana ?
kosasig is offline   Reply With Quote
Old 20-11-12, 20:18   #13
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Accident usor,HELP.

Quote:
Originally Posted by kosasig View Post
Eu nu stiu cum ai scos-o tu ca omul vroia sa faca stanga ? Si din poza ta se vede clar ca directia spre Margeanului este inainte ! Si pentru inainte putea sa foloseasca si banda 1. Directia stanga in intersectia prezentata de tine este Calea 13 Septembrie !
Cand tu ai verde la Drumul Sarii nu cumva in partea cealalta este verde si pentru cei care vin dinspre Margeanului ? Sau au verde cei care vin de pe antiaeriana ?
El a vrut sa faca stanga sa duca pe calea 13 septembrie..(spre marriot).Da..si aia au verde...eu mergeam inainte..si el s-a bagat in coloana mea din dreapta mea.
In fine,topic closed.S-a rezolvat.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 20-11-12, 20:26   #14
kosasig

Stock
 
kosasig's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 9
Default Re: Accident usor,HELP.

"s-a gandit sa faca si el stanga spre Petre Ispirescu.. S-a dat verde la semafor..intru in intersectie...si ma trezesc cu el in aripa mea "

Eu am analizat ce ai spus tu . In fine, daca tu zici ca s-a rezolvat asta e tot ce conteaza .
kosasig is offline   Reply With Quote
Old 02-12-12, 19:17   #15
kenel

Stage 2
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 30
Default Re: Accident usor,HELP.

Quote:
Originally Posted by kosasig View Post
"s-a gandit sa faca si el stanga spre Petre Ispirescu.. S-a dat verde la semafor..intru in intersectie...si ma trezesc cu el in aripa mea "

Eu am analizat ce ai spus tu . In fine, daca tu zici ca s-a rezolvat asta e tot ce conteaza .
e simplu baieti: flanchezi, esti vinovat.punct
kenel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -