Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-08, 01:43   #1
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Probleme cu service-ul Dacia din Campina

Asa cum spune si titlul,am o problema cu service-ul Dacia din Campina. Masina este o Dacia Logan,daca conteaza. Pe data de 17 august cineva s-a rasturnat cu masina,iar la 2 zile dupa asta am dus-o la service. Am fost constant,cam o data pe saptamana la ei sa vad ce fac. Bineinteles,nu s-au apucat de masina. I-am intrebat daca trebuie sa dau ceva $$,daca e nevoie,ca suntem oameni... etc. Au zis ca nu e nevoie,nu e vina lor,dar au multe masini la rand. Acum...problema este...in mai mult de 4 luni de zile nu a venit randul masinii mele ??
Am casco la ea,si o repara casco aproape in totalitate,trebuie sa dau si eu ceva bani,dar nu mult. Cineva mi-a zis ca trebuie intai sa le platesc,si dupa aia se apuca de ea. Eu i-am zis ca am casco,si atunci a tacut din gura.
Intrebarile mele sunt:
1. E normal sa o tina atat de mult ?
2. A mai patit cineva asa ceva ? In special cu service-ul din Campina...
3. Ar trebui sa fac reclamatie la Protectia Consumatorului ?
4. Am auzit ca daca fac vreo reclamatie s-ar putea sa mi-o repare in scarba. Credeti ca e posibil ??
eMH is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 10:47   #2
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

nu e deloc normal sa astepti atat de mult
prostia aia cu banii trebuiesc dati inainte e o aiureala. si sa zicem ca nu le-a virat casco banii la timp si de-aia nu se apuca e o prostie pentru ca in mod normal plata se face cand masina e gata.
iar cu reclamatia s-ar putea sa fie adevarat. traim in romania, tara oamenilor razbunatori si nu se stie... ai vorbit cu seful de service sau cu managerul?
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 11:04   #3
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

Am vorbit cu oricine se putea vorbi. Le-am zis ca le dau ceva bani,daca e nevoie,sa o faca,ca are omul nevoie de masina,ce dreacu...
Au zis calmi ca nu e vina lor,dar au multe masini in fata alei mele.
Ma gandeam sa fac reclamatie,si in caz ca o fac in bataie de joc,nicio problema,ii dau in judecata,pentru ca imi pun viata in pericol.
Crezi ca as putea rezolva ceva ??
Astept ceva sfaturi...ce sa le fac ????
Vreau si eu masina,macar inainte de Paste... Initial am zis ca o vreau pana in Craciun,dar acum deja e SF...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 17:38   #4
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

nu cred ca trebuia sa le zici, ca nu puteau sa-ti zica "da". te duceai direct cu plicul si gata. eu sunt sigur ca asta asteapta ceva de genul, pentru ca e imposibil sa fie alte masini in fata ta timp de 6 luni, ce dracu, doar nu e singurul service din ro
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 19:19   #5
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

Treaba e ca initial am vrut sa o duc la Ploiesti,si mi-a zis un prieten ca astia aici sunt neseriosi,ca el a avut-o aici si ca i-au facut-o in bataie de joc,si un prieten de al lui a avut-o la Campina si l-a facut imediat...ma rog,abureli d-astea. Eu am zis ca hai sa il cred,si am dus masina la Campina. MARE GRESEALA AM FACUT !
Daca era in Ploiesti,macar puteam sa ma duc zilnic sa ii bat pe aia la cap,da' asa...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 24-12-08, 20:20   #6
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

Atunci,pe 20,dupa ce am postat,eram plin de draci.
I-am sunat pe aia,i-am intrebat cum e masina,etc,etc. Mi-au zis ca inca nu s-au apucat de ea,ca is multe masini inainte. Am sunat la Oficiul pentru Protectia Consumatorului,si mi-au zis ca nu e nicio problema,sa merg cu ei acolo. Nu apucasem sa le spun cine sunt,dar cunosc pe cineva la OPC.
Am sunat din nou la service,si le-am spus ca domnii de la OPC m-au invitat la o plimbare prin Campina. Asta cu care vorbeam la telefon,speriat,vai dom'le,sa vezi ca nu e vina noastra... ma rog.
Astazi pe la 6 am primit un telefon. Tinichigeria e aproape gata...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 24-12-08, 20:56   #7
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

e bine... ai avut noroc... in cazul meu directorul de la opel era bun prieten cu un mare inspector opc...
cred ca trebuia sa faci lucrul asta mai de demult
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 24-12-08, 20:59   #8
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

Trebuia,dar nu mi-a dat prin cap...
Ma gandesc ca acum s-ar putea sa mi-o si repare in gluma,daca tot au boala pe mine.
Da' nu-i bai...mai sunt o data la OPC
eMH is offline   Reply With Quote
Old 28-12-08, 22:04   #9
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

o verifici bine inainte s-o scoti pe portile reprezentantei. la service-urile dacia-renault, ca si la celelalte, dealtfel, cred ca una din 20 de masini iese intreaga
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 28-12-08, 22:38   #10
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
cred ca una din 20 de masini iese intreaga
Adica ce vrei sa spui...nu iti pun toate piesele pe ea,sau nu lucreaza bine la ea,sau ce ??
eMH is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 14:18   #11
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

nu lucreaza bine. duba scoasa de la AMAT pitesti din service - capacele de pe interior de la stalpii A prinsi la misto, "fluturau" in toate directiile, un furtun (nu mai stiu care) nu il prinsesera cum trebuie, bandouri laterale prinse de mantuiala etc.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 22:50   #12
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

Este service-ul de jos din DN de la IATSA ?

Dacă da, du-ţi maşina-n altă parte că acolo e bătaie de joc. Acum 2 ani am dus maşina la un mic control înainte de drum lung pentru că suferise un accident. Am dus-o acolo pentru că celelalte service-uri erau închise şi ei au zis că sunt calificaţi şi la maşini japoneze.

Drept dovada a uitat să-mi dea talonul şi am ajuns în vamă fără talon
Diagnosticarea lor a fost total eronată...pffff...în fine, nu e service de încredere părerea mea !

PS:Vorbesc în primă persoană deoarece este maşina famililei.
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 19:54   #13
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

da,la service-ul ala am dus-o. din pacate deja s-au apucat de ea,si nu cred ca mai am cum sa le-o cer inapoi dezmembrata
m-am gandit ca poate sunt mai seriosi aia decat astia de la poliserv...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 12:45   #14
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

dupa cum ti-am zis, nu iesi cu ea din curtea service-ului pana cand n-o verifici bucatica cu bucatica.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 13:33   #15
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme cu service-ul Dacia din Campina

Deci am sunat astazi,am vorbit cu seful de la service,si mi-a spus ca masina inca nu este gata,o sa ma sune ei cand o sa termine,pana atunci voi fii nevoit sa astept,pentru ca ei sunt foarte ocupati !
Ma umple de draci...imi vine sa platesc 5 gorile,sa ma duc si sa le rup capu' la tot service-ul
eMH is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -