Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Bucuresti - 05.06.2005

Bucuresti - 05.06.2005 O noua etapa de viteza Legal Racing pe data de 5 iunie in incinta Aeroportului International Baneasa

View Poll Results: Va place ideea de eliminare ?
DA 22 75.86%
NU 7 24.14%
Voters: 29. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-04, 14:04   #1
ZoliaT_2
Super Moderator

Stage 5
 
ZoliaT_2's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 324
Member of:
[Super Moderators]
Default Castigatorii vor fi desemnati prin eliminare.Va place ideea?

Aceasta etapa legal racing aduce o noutate. Castigatorii vor fi desemnati prin eliminare.

Va place aceasta idee ?

Asteptam argumente pro si contra.
ZoliaT_2 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-04, 15:45   #2
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Eliminarea gen turnee de tenis, adica piramdial?? sau altfel?

Cu eliminare e mai interesant avand in vedere ca vor fi mai multe curse in felul asta.... desi mai greu de organizat...

Problema e, cum se stabilesc perechilie initiale?? ca s-ar putea ca unii sa fie dezavantajati... adica presupunand ca sunt 4 masini (si se fac perechi 1cu2 si 3cu4) daca 1si2 sunt cele mai rapide iar 3si4 cele mai slabe...si 1bate pe 2... iar 3bate pe4 => in urma eliminarii ajung in finala 1vs3.... desi 2 e mai rapida decat 3.....

Daca se cronometra... cei care participa (si dau 500mii) vedeau si ei ce timp scot... (asta daca se afisau timpii)

Oricum....le urez sa le iasa cat mai bine!!!!
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 03-06-04, 17:36   #3
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

http://www.pauldesign.ru/honda/ph_st...tml?i=22_02_03

Asa este cel mai normal si competitiv... Bravo !!!!

Hai ca deja incepe sa isi merite banu' !!! 400 si 1000m, acum asta...

Bravo !!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 03-06-04, 20:09   #4
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 882
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

bravo ma.. este mult mai bun acest sistem.. este si mai interesant de urmarit..
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 03-06-04, 21:16   #5
DAMaged

Stage 2
 
DAMaged's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 51
Default

Personal mi se pare ca e o idee buna dar cred ca vor fi si dezavantaje pt.ca masinile vor fi inegale. Depinde si de sofer oricum......dar va fi interesant si se merita banii!
__________________
Stay sharpe......I'm here
DAMaged is offline   Reply With Quote
Old 03-06-04, 22:13   #6
Stuey

Stage 5
 
Stuey's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 647
Default Re:

Si mie mi se pare o idee buna...e mult mai palpitant...
Oricum sper sa iasa ceva frumos...si sa nu se mai bage oamenii pe traseu...ca poate o sa fie soferii nevoiti sa puna frana si sa fie eliminati
Respect
__________________
My Love!!! Skoda Octavia 1---1.6---102 cp

https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/58549-my-love-octavia-1-a.html (stare actuala : Stock)
Stuey is offline   Reply With Quote
Old 03-06-04, 23:14   #7
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,412
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

suna f bine... acum sa vedem si cum o sa iasa... eu sper din tot sufletul sa vada toti.... asta e cel mai important.. sa nu se calce iar in picioare... ca sa vada..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 04-06-04, 00:01   #8
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Eu nu imi place ... pentru ca nu e fair, dar 100 la 100 o sa fie mia spectaculos.

Parera mea este, ca cel mai bun ar fi cu:

Eliminare cu timpii. Fiecare din participantii da 2 ori. Dupa asta este final fara timpii cu 8 cel mai buni masinii in fiecare grupa (sau 4 depinde cati participantii sunt). Care castiga merge mai departe.

1/4 final: Timp 1 sa cu timp 8, timp 2 da cu timp 7 etc ...
1/2 final:
si final ...
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 04-06-04, 13:00   #9
passat

Stage 1
 
Join Date: May 2004
Posts: 14
Default

E mai spectaculos asa , doar sa nu ai ghinionul sa cazi din prima cu cel mai tare din grupa , sa te elimine si sa fi dat niste bani degeaba (adik fara sa iti stii macar timpii)
passat is offline   Reply With Quote
Old 04-06-04, 16:44   #10
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Pentru aia sunt liberele...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 04-06-04, 16:47   #11
mara

Stage 4
 
mara's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 214
Default

In cazul asta poti sa te bagi si tu Hondare
mara is offline   Reply With Quote
Old 04-06-04, 16:50   #12
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Pentru libere ???? :P :P Da, ar fi o idee... Dar sunt in subsolul grupei, cu numai 122 cp, pe cand grupa se termina la 160. Asa ca nu prea am cu cine sa fac libere... Poate cu astia de la B...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 04-06-04, 16:54   #13
mara

Stage 4
 
mara's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 214
Default

Da ptr.libere.Si ca sa nu fiu in afara topicului mi se pare buna idea.
mara is offline   Reply With Quote
Old 04-06-04, 16:59   #14
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

...mi se pare super ideea .....

sa se faca gen piramida k la fotbal...ar fi ceva super

-1--
-2--------> _1__

-3--....................>>___1___
-4--------->_4__

-5-- ........................................>>>>----7---- ( asa ar fi cel mai bine )
-6--------->_6__

-7--.....................>>___7___
-8--------->_7__

...asta e parerea mea..poate ma insel !!
__________________
I figured...If i study high!!...Take the test high !!...I get high scores!!

F.Focus II Sea Grey 1,4 16v 80HP:

Folie Llumar 50%F 80%S
Jante aliaj R16 model ST

alex_maxx is offline   Reply With Quote
Old 05-06-04, 02:53   #15
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Eu nu sunt de acord, in primul rand pentru ca nu toti au sanse egale. Al 2-lea motiv e ca dureaza mult mai mult si daca merge ceva prost (cum de altfel s-a intamplat la toate etapele de anul asta), iar nu vor apuca sa se dea grupele \"mari\". Ultimul si probabil cel mai important motiv ar fi ca probele eliminatorii necesita un numar fix de participanti. Cel mai corect e pe timpi, cu 2-3 manse pentru fiecare grupa.
__________________
Opel Kadett GSi 2.0 87\'

I am kept in place by G-forces, not seatbelts.
GSi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -