Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-08, 21:47   #256
b-52

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 3
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

"apoi in alta ordine de idee cineva se plangea ca a primit o vaza k premiu,la ala i transmit faptul ca Nadia Comaneci pe linga care el e o besi......a primit vaze si nu una,si de fapt este un simbol nimic altceva da stiu la respectivu trebuia saqi dau o cupa de f1 si premiu o masina poate."
stimate domn organizator ai dat niste "borcane"in toata regula ,vreau sa te intereb oare cati se vor lauda ca au primit cate un borcan la extrem street race??si oare cati vor expune la vreo alta expozitie borcanul intre restul cupelor??bine a facut careva concurent care ti-a trantit borcanupe loc!
sa nu vorbim de faptul ca si pe pista ti-ai batut joc de noi am asteptat toata ziua sa ne dam cate o tura e inclasificabil!!!
despre atitudinea ta atat cu participantii cat si cu concurentii a fost jenanta ar fii bine sa mai tai din aroganta aia domn organizator te-ai purtat de parca ai fost DUMNEZEU
un lucru e cert cand se va mai organiza show la baia mare nu-mi voi face planuri doar dupa ce ma voi asigura ca nu tu vei fii organizator!!!!!
aaaaaaaaaa si am uitat de jurizare !! ai trimis niste tineri care in viata lor nu au auzit de tuning atsfel nu au scapat batjocoriti nici cei de la expo cativa cati au fost.!!!!!!rusine domn organizator ar fii bine sa lasi pe altii care au deaface cu tuningul sa se ocupe de astfel de evenimente.tu veziti de motoarele tale!!!
b-52 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 21:47   #257
veveve

Stage 5
 
veveve's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 730
Member of:
[Moderators]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

faza cu erau 31 de masini la ora 10.30 ii tare...mai ai tupeu sa si minticand am ajuns eu la 10.40 erau masinile pana la poarta,
SCOATE-TE SCOATE-TE
__________________
OO==[][]==OO BMW drivers get laid more than anyone else

Last edited by veveve; 01-09-08 at 22:47.
veveve is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 22:14   #258
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

'seara
ma vad nevoit sa postez din nou desi initial am vrut sa postez doar o parere a unuia care a stat cu un aparat in mina timp de vreo 5 ore.
am vazut ca toata lumea e contra si impotriva organizatorilor si a organizarii evenimentului.
cum ar fi sa vorbim si de partea faina a evenimentului. stiti ceva? am fost si in satu mare si la cluj si in alte orase la "liniutze" - doar ca spectator ca nu am masina de racing , din pacate (poate intr-o alta viatza) si nu am vazut nici campionii europeni la drift si nici vice-campionul la moto-stunt facind show-ul pe care de obicei il vad pe video.racing.hu sau www.duen.hu.
i-am vazut LIVE si am dat mina cu ei. e EXTRAORDINAR lucrul acesta dar toti uitati sa ziceti bravo mah pentru asta. cred ca a fost un efort pentru organizatori sa ii aduca la baia mare. bravo lor.
si apoi dragilor printre morosenii care faceau cretinisme in parcare erau o gramada de SM si CJ la numerele de inmatriculare asa ca treaba asta tine de comportamentul si nivelul de civilizatie ROMANESC. la fel am vazut viteji si la SM si la CJ si la SB.
apoi, cu venitul la nu stiu ce ora, ok, poate unii , dar cind eu plecam acasa, pe la 16:15, un bmw fain cu nr de SM se certa cu politaiul din drum ca de ce nu-l lasa sa intre ca el a venit sa concureze. la ora aia!!!!?!??!?!?!
intr-adevar pacat ca nu s-a "alergat" de mai multe ori, poate vedeam mai multe starturi si schimbari de viteze ratate (asta e farmecul curselor, sa cistige ala cu masina mai slaba pentru ca celalalt a ratat a 3-a ).
poate ca repartizarea pe grupe nu a fost ok, poate ca s-a "alergat" prea putin, poate ca trebuiau masuri mai drastice de securitate impotriva nebunilor (si de atv si de masini si de moto) DAR, desi ma repet, din punctul de vedere al spectatorului a fost BINE, am vazut ceea ce am vrut sa vad si a trecut ziua muuult mai placut decit in fata computerului sau tv-ului.
probabil ca se va invata din greseli, probabil ca nu, vom vedea.
asa ca sa auzim numa' de bine si sa ne vedem la urmatorul eveniment , indiferent in ce oras va fi.
multa bafta
o seara placuta.
cu respect
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 22:22   #259
andreizr1

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,030
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by veveve View Post
DIC ALA ...EU CRED CA AI CEVA FIXATIE CU UNDERGROUNDU TAU,mai bine du-te si te joaca underground pe calculator si nu mai baga comenturi cu dic ala
bine dic ala?
men ... lasa-l pe om ... ne mai descretim fruntile ....

ps: si by the way , dic asta cred ca are cam un sfert din masiniile din underground

revenind la show .... mie mi-a placut , cel mai bucuros sunt ca am vazut un corvette pe pista , in forja !!!

si nici eu nu am inteles ce a fost cu scuterele alea ... ca biziituri de alea aud tot timpu pe strada , in parc , printre blocuri , etc.... poate alea au luat timp pretios de la liniute.

asa ceva nu vezi in fiecare zi pe strada ....
Click image for larger version

Name:	IMG_1600.jpg
Views:	136
Size:	256.9 KB
ID:	630251
__________________



Last edited by andreizr1; 01-09-08 at 22:31.
andreizr1 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 22:36   #260
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Talking Re: extrem street race liniutze accelereri

[QUOTE=steel_koncept;1727165]hai sa o luam cu inceputul domnilor deci calr aq fost anuntat ca pt inscriere tre sa fi acolo la ora 10:30maxxxxx e la ora aia ati binevoit sa veniti 31 de masini.de ce???sa inteleg ca trebuia sa dau drumu sa respect programul cu 31 de masini si toti cei care au venit pina la 12:30 1:30 cu pretextul domle vin de la mama lui stefan cel mare cum nu ma inscrii asa ceva nu se poate da unde ma cred eu si alte ale alea?

am intrat inainte de ora 10;30 si am primit nr 81 pe masina deci nu prea cred ca e asa cum zici tu cu numai 31 de masini pina la ora 10;30
__________________
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 23:18   #261
steel_koncept

Stage 3
 
steel_koncept's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

in concurs au fost inscrise 217 masini din care la ora 11 si 15 min erau 69.Nu mai face atita caz ce nr ai primit pt sau dat din 10 in 10 sau la nimereala cum sau luat din teanc asa ca nu mai tot povesti aiurea.Am avut clujean care la ora 13:00 a venit cu 2 masini ca el musai sa fie inscris pt pe el la oprit pe drum politia si la tinut 3 ore sa verifica masina.Bun te intreb ce trebuia sai zic la tipu respectiv????si la alti 100 care au mai venit la ore din astea.Stii ce simplu e sa dai din gura????da de facut e mult mai greu,consider ca am facut si asa destul fata de altii care dau doar din gura.Stiu ce nu e de nota 10 poate numai de nota 4 dar gura lor e numai de -1.Asa ca luati o pauza si ganditiva.A si inca ceva baiatul care a scapat vaza a venit sa imi ceara alta numai capul tau ala bolnav a vazut ca a dato de pamant am inregistrarea tio trimit cu draga inima da tuh deja ai vazut lucruri care se intamplau numai in capul tau.Ma doare sufletul cind stiu ca am pierdut zile si nopti in loc sa stau cu ficamea,si am undurat su pupat in cur pe unu si altu pt aprobari pt aeroportul a fost ultima data inchiriat fiind interzise acest gen de eveniment pe internationale,si sa vad toata munca mea tarata in picioare pt vezi tu doamne nu a vbcineva cu tine cu 3 decibeli mai jos sau nu sa adresat cu domnule sau nu te-ai dat de 5 ori.Nu ati apreciat nimic nu meritati mai mult din pacate si nu tare cred ca cineva va mai organiza asa ceva.Mult noroc pe viitor eu simt ca am dat tot mai mult...........nu am putut.bafta pe viitor
steel_koncept is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 23:57   #262
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Adevarul e ca au fost multi concurenti si s-a vrut face mult in putin timp.

Eu pot sa inteleg de ce s-a ajuns la asa ceva,si eram deja resemnat cand am vazut ca era aprox ora 14 si nu s-a terminat prima mansa de calificari.

Daca as fi suparat pe cineva e teribilistul,dobitocul,penibilul,panarama aia pamanteana de bani gata ce se afla intr-o masina primita cadou de la ta'su si incerca sa se dea in spectacol ca o prostituata ieftina la coltz de strada.Imi doream din suflet sa ii pushte cauciucurile si sa il izbeasca o bucata peste mutra aia penibila in incercarea lui patetica de a face "gogshi" ca asa a vazut el ca e CUL !

Din cauza lui s-a taiat filmul,pt ca buna-vointa a fost,se voia a se face cursa cum era planuita cu,calificari si knockout,dar cand tzaranul e pe camp...
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 00:29   #263
Debre

Stock
 
Debre's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 9
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by steel_koncept View Post
pe data de 31 august pe aeroportul din baia mare organizam accelerari pe distanta de 400 de metri pt auto si moto.Invitati drifteri din ungaria si acrobati moto din ungaria si franta.pentru mai multe detalii info maczo_istvan@yahoo.com Speram ca anul asta sa putem sa va facem o surpriza placuta cu un show de neuitat.
A ramas de ne uitat ) :P:P:P
Debre is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 01:46   #264
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by andreizr1 View Post
men ... lasa-l pe om ... ne mai descretim fruntile ....

ps: si by the way , dic asta cred ca are cam un sfert din masiniile din underground

revenind la show .... mie mi-a placut , cel mai bucuros sunt ca am vazut un corvette pe pista , in forja !!!

si nici eu nu am inteles ce a fost cu scuterele alea ... ca biziituri de alea aud tot timpu pe strada , in parc , printre blocuri , etc.... poate alea au luat timp pretios de la liniute.

asa ceva nu vezi in fiecare zi pe strada ....
Attachment 630251
dic ala
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 02:01   #265
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by Jeff View Post
steel_koncept, oamenii o sa aprecieze ce ai realizat DUPA ce au participat.
In completare: am plecat la 5:40 dimineata din Timisoara ca sa ajung la ora 10:20 la intrarea in aeroport, unde ma astepta o coada de vreo 50 masini. Motivul? Nu erau oameni destui la bilete, a trebuit sa cheme politistul prin statie. Deci nu ne scoate tu ochii ca nu am fost la timp la inscriere. Organizarea a fost patetica, showul s-a tinut mai mult singur. Prima oara am ajuns la linia de start pe la ora 16, iar la 18 a inceput premierea. Am avut 2 manse cronometrate. Stiai ca urmeaza sa aterizeze un avion, trebuia sa te gandesti ca nu poti desfasura un show in jumatate de zi. Sa ne astepti si data viitoare, venim sigur.
PS: Mersi Tristan si RS pt cronometrare
__________________
Romanian Dragracing Site

Last edited by Jeff; 02-09-08 at 02:06.
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 08:41   #266
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
...si apoi dragilor printre morosenii care faceau cretinisme in parcare erau o gramada de SM si CJ la numerele de inmatriculare asa ca treaba asta tine de comportamentul si nivelul de civilizatie ROMANESC. la fel am vazut viteji si la SM si la CJ si la SB....
vorbind doar din ce am vazut si eu. nu stiu eu unde ai vazut tu la sm viteji ca nu prea era loc de asa ceva. poate viteji pe pista ... aia e altceva. sau daca tot ai vazut atatea ... in primavara cand s-a organizat eventu la baia mare de ce nu ai vazut viteji a? ca nu i-a lasat nimeni sa faca vitejeli ... si asta tine de organizator.
si nu a zis nimeni ca nu a incercat, ca nu au fost si parti bune ... doar ca nu prea a reusit.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 09:03   #267
mariusARD

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 94
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

poze de la liniute nu are nimeni? ma rog s-au mai pus poze, dar doar cu jeff, corvette-ul...
mariusARD is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 09:33   #268
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

si cāteva filmări, ar fi minunat
gergo is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 10:38   #269
Debre

Stock
 
Debre's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 9
Exclamation Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
vorbind doar din ce am vazut si eu. nu stiu eu unde ai vazut tu la sm viteji ca nu prea era loc de asa ceva. poate viteji pe pista ... aia e altceva. sau daca tot ai vazut atatea ... in primavara cand s-a organizat eventu la baia mare de ce nu ai vazut viteji a? ca nu i-a lasat nimeni sa faca vitejeli ... si asta tine de organizator.
si nu a zis nimeni ca nu a incercat, ca nu au fost si parti bune ... doar ca nu prea a reusit.
Asta e bine de stiut ca nu e vorba de acelasi organizator ( din vara ) si cu cel de acuma ! Sa nu inteleaga altii gresit...
Debre is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 10:40   #270
T@m@ngo

Stage 5
 
T@m@ngo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 464
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Niste poza mai urmeaza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1000342.JPG
Views:	130
Size:	2.85 MB
ID:	630599   Click image for larger version

Name:	P1000344.JPG
Views:	72
Size:	2.97 MB
ID:	630600   Click image for larger version

Name:	P1000346.JPG
Views:	66
Size:	2.61 MB
ID:	630601  

Click image for larger version

Name:	P1000352.JPG
Views:	71
Size:	2.79 MB
ID:	630602   Click image for larger version

Name:	P1000354.JPG
Views:	72
Size:	2.84 MB
ID:	630603   Click image for larger version

Name:	P1000355.JPG
Views:	64
Size:	2.76 MB
ID:	630604  

Click image for larger version

Name:	P1000356.JPG
Views:	78
Size:	2.78 MB
ID:	630605   Click image for larger version

Name:	P1000359.JPG
Views:	76
Size:	2.78 MB
ID:	630606   Click image for larger version

Name:	P1000360.JPG
Views:	77
Size:	2.78 MB
ID:	630607  

Click image for larger version

Name:	P1000361.JPG
Views:	61
Size:	2.83 MB
ID:	630608   Click image for larger version

Name:	P1000379.JPG
Views:	77
Size:	2.94 MB
ID:	630612   Click image for larger version

Name:	P1000392.JPG
Views:	66
Size:	2.78 MB
ID:	630613  

Click image for larger version

Name:	P1000401.JPG
Views:	77
Size:	3.00 MB
ID:	630614   Click image for larger version

Name:	P1000404.JPG
Views:	77
Size:	3.06 MB
ID:	630615   Click image for larger version

Name:	P1000427.JPG
Views:	64
Size:	2.73 MB
ID:	630616  

Click image for larger version

Name:	P1000432.JPG
Views:	76
Size:	2.96 MB
ID:	630617   Click image for larger version

Name:	P1000434.JPG
Views:	73
Size:	3.13 MB
ID:	630618   Click image for larger version

Name:	P1000447.JPG
Views:	64
Size:	3.00 MB
ID:	630619  

Click image for larger version

Name:	P1000444.JPG
Views:	76
Size:	2.70 MB
ID:	630620  
T@m@ngo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -