Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-08, 13:53   #241
jull

Stage 2
 
jull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 34
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by tekno View Post
ce masina avea numarul 21?
Honda civic CRX
jull is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 14:02   #242
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

cuul!

loc 1 grupa B: nr.47 00.861 00.000 15.716 16.578 1/30/2006 3:21:21 PM
loc 1 grupa C: nr.21 00.828 00.000 15.655 16.484 1/30/2006 4:33:41 PM
__________________
tekno is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 15:40   #243
jull

Stage 2
 
jull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 34
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by tekno View Post
cuul!

loc 1 grupa B: nr.47 00.861 00.000 15.716 16.578 1/30/2006 3:21:21 PM
loc 1 grupa C: nr.21 00.828 00.000 15.655 16.484 1/30/2006 4:33:41 PM
Frumos timp
jull is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 16:58   #244
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

buna
scuzati interventia, e doar parerea unui spectator. apropos am facut insolatie si m-am ars in ultimul hal pentru ca a fost un soare puternic. dar a meritat.
nu voi comenta nimik de grupare si altele de la punctul de start, ca as vorbi in necunostinta de cauza.
ce as putea spune e ca ar trebui mai multi oameni de ordine. si asta nu pentru spectatori ca am vazut ca au fost nesperat de cuminti, ci pentru "pilotii" din parcare si de linga expo tuning unde cred ca numai o minune a facut sa nu se intimple ceva tragic. chiar ma uitam la cei din echipa de drift din ungaria ce fetze faceau cind vreun "chilot" mai ambala motorul printre oameni. aaa si ca tot mai pricep ceva maghiara, mi-au placut apelativele date "chilotilor". nu inteleg si nu voi intelege niciodata atitudinea asta. sa rupa masina linga pista de concurs ca acolo nu are "bile" sa se bage.
aaa, si domnii de la polaris, gata , am priceput ca atv-urile alea sint "adevarate" dar am numarat vreo 6 situatii limita.....
acum la partea de liniutze: RESPECT pentru toti participantii. abia am masina de nici 1 luna si nu m-a lasat sufletul sa trag pe ea (si nu e nici nu e facuta pentru asa ceva). mi-a placut ca lumea a vrut sa se dea chiar daca masina nu era ceva preparat si nici nu suna sa iti sparga timpanele. repet , tot RESPECTUL meu pentru participanti.
nu prea mi-a placut ca am stat muuuult timp sa vad niste scutere biziind pe pista - si inca si de vreo 2-3 ori dar asta e, s-au "dat" si ei.
de mokus si driferi.hu no comment - ceva de vis.
cum zicea cineva mai sus, s-a lalait mult pina a inceput si la final erau in criza de timp.
oricum au fost masini frumoase si tragind linie a fost ok, chiar daca acum stau in casa cu insolatie si arsuri. REPET, parerea unui simplu spectator.
speram ca data viitoare sa fie mai bine.
multam' celor care au avut rabdarea sa citeasca si parerea mea.
numai de bine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0488.jpg
Views:	88
Size:	685.5 KB
ID:	629917   Click image for larger version

Name:	IMG_0489.jpg
Views:	106
Size:	832.3 KB
ID:	629918   Click image for larger version

Name:	IMG_0479.jpg
Views:	100
Size:	575.9 KB
ID:	629919  

Brabus is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 17:03   #245
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

am pus mai multe poze aici: https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/87246-auto-moto-and-tuning-show-baia-aeroport/page-3.html
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 17:14   #246
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

sa inteleg ca showul din Mai a fost mult mai ok? ...

si in legatura cu motociclistii, acelasi lucru s-a intamplat si anul trecut... din cate imi aduc aminte, acuma in Mai... nu au fost probleme
__________________
Rule 1: Always win.
Rule 2: Never lose.
Rule 3: Never back down.


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 18:35   #247
quick_silver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 447
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
buna
scuzati interventia, e doar parerea unui spectator. apropos am facut insolatie si m-am ars in ultimul hal pentru ca a fost un soare puternic. dar a meritat.
eee lasa ca nu esti singurul
quick_silver is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 19:29   #248
steel_koncept

Stage 3
 
steel_koncept's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

hai sa o luam cu inceputul domnilor deci calr aq fost anuntat ca pt inscriere tre sa fi acolo la ora 10:30maxxxxx e la ora aia ati binevoit sa veniti 31 de masini.de ce???sa inteleg ca trebuia sa dau drumu sa respect programul cu 31 de masini si toti cei care au venit pina la 12:30 1:30 cu pretextul domle vin de la mama lui stefan cel mare cum nu ma inscrii asa ceva nu se poate da unde ma cred eu si alte ale alea????sau cum trebuia vb din punctul tau d vedere care de fapt nu il ai ca daca ai avea ceva sange in tine ai fi organizat tu sa vezi ce inseamna sa multumesti 30 de oameni nu 200.Deci ati venit cu intarziere toata treaba sa amanat.Apoi sa aratati spectatorilor ce tari sunteti ati inceput printre lume cu drift si liniutze asta asa ca sa incalzesti tu gumele chiar daca printre lume erau si copii da ai avut o durere de pu.....fata de organizatori sa stai cuminte in banca ta si vb aia in fond fac ce vreau.E tie ti se pare ca poti oprii pe toti sa faca ce vor??asta crezi????????tata tuh nu ai organizat nici un majorat insemna.apoi in alta ordine de idee cineva se plangea ca a primit o vaza k premiu,la ala i transmit faptul ca Nadia Comaneci pe linga care el e o besi......a primit vaze si nu una,si de fapt este un simbol nimic altceva da stiu la respectivu trebuia saqi dau o cupa de f1 si premiu o masina poate.Afla domnule ca nu am avut sponzori care sa ofere premii decit maxmayer 4 premii sau cinci care sau si dat in prezenta reprezentantului lor.restul tot au fost pe cheltuiala mea si sincer iti zic nu am avut atiia bani sa cumpar si 54 de premii,pt doar acele vaze au costat 12 mil +diplomele citeva si credema am uitat sa iti zic eu sunt muncitor nu am firme care sa produca miliarde.Credeam ca se va aprecia si asa ca cineva face ceva ca te dai chiar daca nu de 2 sau de 3 ori macar odata si nu am fost importiva sa nu va dati din contra tot timpul intrebam de ce nu se alearga pe pista de ce e goala??da stiu nu va pot multumii si sunt constient ca organizarea a lasat de dorit dar dinpacate mai mult nu am putut face asta a fost maxim ce am putut scoate.Am adus un motostunt si drifteri si credema ca Mokus de exemplu este pt prima data in Romania si este locul 2 mondial nu ai sal vezi in fiecare zi>Nici drifterii nu sunt de ici de colo si daca rauseam sa aduc si 2 BMW din canpinatul de DTM german era si mai ok ei in ultimul ceas au anuntat ca nu pot veni.Mai bine asa pt ramanea timp si mai putin pt curse.Parerea mea nu cred ca conteaza pt nu voi mai repeta acest experiment las pe altii sa o faca sperrrrrrr sa rauseasca mai mult.Mutumesc inca odata tuturor celor care au participat si imi cer scuze inca odata daca eu sau noi cei care am fost organizatori nu am rausit sa o facem cum ati visat voi
steel_koncept is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 19:46   #249
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Evenimentul a lasat de dorit, e adevarat, dar au fost si momente interesante iar o parte din vina o au si participantii la sfertul de mila si chiar si spectatorii. Eu zic ca per ansamblu a fost destul de ok. Oricine greseste, sa speram ca vom avea doar de invatat din toate astea!
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 20:05   #250
mrjoe

Stage 5
 
mrjoe's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 376
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Domnu organizator nici un raspuns????acuma nu ai gura mare???
mrjoe is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 20:17   #251
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by steel_koncept View Post
hai sa o luam cu inceputul domnilor deci calr aq fost anuntat ca pt inscriere tre sa fi acolo la ora 10:30maxxxxx e la ora aia ati binevoit sa veniti 31 de masini.de ce???sa inteleg ca trebuia sa dau drumu sa respect programul cu 31 de masini si toti cei care au venit pina la 12:30 1:30 cu pretextul domle vin de la mama lui stefan cel mare cum nu ma inscrii asa ceva nu se poate da unde ma cred eu si alte ale alea????sau cum trebuia vb din punctul tau d vedere care de fapt nu il ai ca daca ai avea ceva sange in tine ai fi organizat tu sa vezi ce inseamna sa multumesti 30 de oameni nu 200.Deci ati venit cu intarziere toata treaba sa amanat.Apoi sa aratati spectatorilor ce tari sunteti ati inceput printre lume cu drift si liniutze asta asa ca sa incalzesti tu gumele chiar daca printre lume erau si copii da ai avut o durere de pu.....fata de organizatori sa stai cuminte in banca ta si vb aia in fond fac ce vreau.E tie ti se pare ca poti oprii pe toti sa faca ce vor??asta crezi????????tata tuh nu ai organizat nici un majorat insemna.apoi in alta ordine de idee cineva se plangea ca a primit o vaza k premiu,la ala i transmit faptul ca Nadia Comaneci pe linga care el e o besi......a primit vaze si nu una,si de fapt este un simbol nimic altceva da stiu la respectivu trebuia saqi dau o cupa de f1 si premiu o masina poate.Afla domnule ca nu am avut sponzori care sa ofere premii decit maxmayer 4 premii sau cinci care sau si dat in prezenta reprezentantului lor.restul tot au fost pe cheltuiala mea si sincer iti zic nu am avut atiia bani sa cumpar si 54 de premii,pt doar acele vaze au costat 12 mil +diplomele citeva si credema am uitat sa iti zic eu sunt muncitor nu am firme care sa produca miliarde.Credeam ca se va aprecia si asa ca cineva face ceva ca te dai chiar daca nu de 2 sau de 3 ori macar odata si nu am fost importiva sa nu va dati din contra tot timpul intrebam de ce nu se alearga pe pista de ce e goala??da stiu nu va pot multumii si sunt constient ca organizarea a lasat de dorit dar dinpacate mai mult nu am putut face asta a fost maxim ce am putut scoate.Am adus un motostunt si drifteri si credema ca Mokus de exemplu este pt prima data in Romania si este locul 2 mondial nu ai sal vezi in fiecare zi>Nici drifterii nu sunt de ici de colo si daca rauseam sa aduc si 2 BMW din canpinatul de DTM german era si mai ok ei in ultimul ceas au anuntat ca nu pot veni.Mai bine asa pt ramanea timp si mai putin pt curse.Parerea mea nu cred ca conteaza pt nu voi mai repeta acest experiment las pe altii sa o faca sperrrrrrr sa rauseasca mai mult.Mutumesc inca odata tuturor celor care au participat si imi cer scuze inca odata daca eu sau noi cei care am fost organizatori nu am rausit sa o facem cum ati visat voi
ti s-au spus inainte propuneri dar ai preferat a critici si sa inviti doar pe cei care au chef,asa ceva nu se face sa multumesti din start doar pe cativa,incerci sa multumesti pe toata lumea nu doar cazare la drifteri....puteai sa inveti din spusele dinainte si sa lasi macar un numar de telefon cum s-a mai spus dar nici macar la adresa de e-mail nu raspundea nimeni,astfel stiai cati concurenti ai.
HardWorker is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 20:22   #252
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Afirmatia ca la ora 10:30 au fost 31 de masini este aiuria pt ca eu cand am intrat era 10 fara cateva minute si am fost numarul 46. In rest alte comentarii sunt de prisos
Calin_UKU is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 20:28   #253
Raul_bad

Stage 2
 
Raul_bad's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 40
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

Quote:
Originally Posted by mrjoe View Post
Domnu organizator nici un raspuns????acuma nu ai gura mare???
Ti-a raspuns acu o ora...
Raul_bad is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 20:53   #254
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

dah....jenant,slaba organizarea,haos total la sfarsit,se dadeau cate 5 masini odata,iara despre aia cu motoretele se bagau ca prostii printre masini si incercau sa se ridice intr-o roata si accelerau ca nebunii,da nu s-a gandit nimeni la asta,daca pica careva pe-acolo si se lovea de cateva masini,nu aveau ce cauta acolo si faza cu datu o singura data asta le-a intrecut pe toate,adica grupele A si B sau dat de 2 ori si restu grupelor nu a mai contat,frumos.....cel mai slab show la care am fost vreodata.....data viitoare lasatii pe altii sa se ocupe de organizare.....
__________________
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 21:38   #255
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: extrem street race liniutze accelereri

bun ... dar ca organizator trebuie sa te gandesti la asta
si ca oamenii is nesimtziti si sa aduci fote de ordine
si sa faci pe politistu` ca poate mai sunt si reisari
si in caz ca se intampla ceva mia grav si patea cineva ceva ... tot organizatorul era tras la raspundere, chiar de aceea trebuie gandit la toate lucrurile ce se pot intampla. sa te gandesti la ce se paote intampla mai rau dar sa te astepti sa nu se intample asta.
si oricine vine la o liniuta se asteapta sa se dea de minim 2-3 ori. pentru ca 1 scurta se poate face oricnad si oriunde. tocmai de aceea sunt astfel de evenimente, sa mia simti placerea, sa te dai de cateva ori.
totusi aprecieri ca ati recunoscut ca nu a iesti tocmai bine si ca asta a fost tot ce ati putut.
Spark is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -