Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 18-11-07, 11:49   #16
szrobik

Stage 4
 
szrobik's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 276
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Adica Golf mk2 Gti 16v 139 Cp.
szrobik is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 11:50   #17
dobro_c

Stage 5
 
dobro_c's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 441
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

si meganu meu de 113 armasari turbati scoate 11... ciuda :P
dobro_c is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 15:18   #18
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Pune`ti filme in care sa se vada clar, nu va tot certati. oricum cine minteste nu castiga nimic ca masina lui tot pe strada se vede.
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 18:18   #19
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by dobro_c View Post
si meganu meu de 113 armasari turbati scoate 11... ciuda :P
NO drama man, sunt si eu tot pe la 11 sec ...nu esti singur

Peace out!
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 19:24   #20
bilutza

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Jusnt kidin ... fratilor doar tot stam in acelasi oras ne cronometram sa nu ne tot certam atata ... ca deja noi o dam din ce in ce mai serios cu certurile si nu are rost ...
bilutza is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 03:32   #21
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Cool Re: 0-100 km/h si top speed !

0-100km/h in 4,0 secunde si top speed 327km/h
Masina ... un BMW seria 7, motor de Ford American Big Block, ceva in jur de 7000 cc, si peste 700 cp, Turbo, Evacuare X-Pipes (ca si la mustanguri), suspensii extradure de iti clantaneau dintii din gura, jenti 19 toli J12(cu buze)
Masina extraordinara dar distrusa

PS: Nu sunt fan BMW dar masina respectiva ma impresionat prin performantele si stabilitatea pe care o avea.

__________________
Am o tara s-un dor greu sa ma vad o data zmeu!

Renault 19 Cabriolet & Trabant 601 Cabriolet
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 00:18   #22
Ovi407
VW Driver

Stage 5
 
Ovi407's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,749
Member of:
[VW]
[RENAULT]
[PEUGEOT]
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

cred ca a fost bestiala. banuiesc ca iti pare rau dupa ea nu? totusi bine ca tu nu ai patit nimic
Ovi407 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 09:16   #23
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
0-100km/h in 4,0 secunde si top speed 327km/h
Masina ... un BMW seria 7, motor de Ford American Big Block, ceva in jur de 7000 cc, si peste 700 cp, Turbo, Evacuare X-Pipes (ca si la mustanguri), suspensii extradure de iti clantaneau dintii din gura, jenti 19 toli J12(cu buze)
Masina extraordinara dar distrusa

PS: Nu sunt fan BMW dar masina respectiva ma impresionat prin performantele si stabilitatea pe care o avea.

noroc ca nua ai patit nimik,lasa draqlui masina k ala se repara imp e ca u nu ai patit mare lucru
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 10:36   #24
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
0-100km/h in 4,0 secunde si top speed 327km/h
Masina ... un BMW seria 7, motor de Ford American Big Block, ceva in jur de 7000 cc, si peste 700 cp, Turbo, Evacuare X-Pipes (ca si la mustanguri), suspensii extradure de iti clantaneau dintii din gura, jenti 19 toli J12(cu buze)
Masina extraordinara dar distrusa

PS: Nu sunt fan BMW dar masina respectiva ma impresionat prin performantele si stabilitatea pe care o avea.


Asta da, Vali! O maşină adevărată. Nu ai cumva imagini despre ea? Sau imagini inainte/după eveniment?
gergo is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 08:26   #25
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Eu personal dau incredere colegului nostru Vali, sunt insă cāteva lucruri neclare pentru mine:
-BMW7 + big block american, plus turbo: nu prea găseşti exemple despre asocierea bmw7 cu motor american, sunt şanse mari că va trebui să modifici intregul "drivetrain", nu ştim ce an de fabricaţie, la modelele recente nu poţi face aşa ceva, cu siguranţă (la noul şeptar nu se poate schimba nici becul de poziţie numai la serviceBMW). Poate fi un drag racer, cu cutie secvenţională in 3 trepte, anvelope Hoosier, cu care mai greu mergi pe stradă.

-după expunerea lui Vali, au avut un accident, el insă a fost "in plin extaz" după acea viteză. Probabil că s-a petrecut undeva pe la 100 km/h, insă maşina s-a distrus: parapet, bummm, rupt in doua. După acest accident, "ca un copil răsfăţat", Vali face cāţiva kilometri pe jos in deşertul american. WAU.

-eu am "zdrobito" pe Evo-ul meu "small block", dar numai cele două uşi pe dreapta, la 50 km/h, in trafic. Şi am plāns, ca un copil, fiindcă am lucrat circa un an şi am condus Nissan Micra să-mi pot permite un Lancer Evo. Iar Vali, in plin extaz, după ce a distrus o maşină de MINIM 100.000 de dolari , plimbă prin deşert ca un copil răsfăţat )

Fără răutate, mi se pare o poveste frumoasă.

Stimă,
Gergo
gergo is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 10:25   #26
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Red face Re: 0-100 km/h si top speed !

Nu are rost sa va enervati ca (parerea mea) nimeni nu a vrut sa ia peste picior pe nimeni cu minciuni doar ca, sunt unii care ar vrea mai mult decat sunt in stare sa realizeze, tind sa confunde lumea reala cu lumea imaginara (proprie)... Unii inca nu inteleg ca majoritatea oamenilor (poate cu mici exceptii) exact atat primesc de la viata pt. cat au muncit ceea ce-i face sa fie frustrati si sunt purtati de val intr-o alta dimensiune... DAR, chiar si personajele din F.A.F. s-au chinuit fiecare, intr-un fel sau altul, sa aiba motoare enorme sub capota unor masini frumoase cu Big Block si evacuare ca la mustanguri... (Pt. asemenea vise ar trebui deschis un nou thread de genul "m-a luat valul" ) )
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 18:27   #27
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Exclamation Re: 0-100 km/h si top speed !

Numarul care a fost pe BMW! Ash fi postat ieri poza dar nu am avut chef sa o editez!
Daca nu credeti ca e real numarul haideti la mine acasa ca-l am !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN1692.JPG
Views:	285
Size:	124.7 KB
ID:	401465  
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 18:55   #28
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Exclamation Re: 0-100 km/h si top speed !

In primele doua poze va arat spatele ca sa credeti ca am avut BMW-ul respectiv chiar daca nu m-ati vazut cu el (pentru ca pe vremea respectiva nici nu ne-am cunoscut cand l-am avut).
In a treia poza este geamul dublu blindat care sa facut numai pentru seria 750 IL, cea limitata! Se vede si dupa tobe si multe alte detalii!
In a 4-a poza se vede interiorul!

Iar a 5-a poza e dedicata prietenilor mei Toyoman si Ovi 407 cu mentiunea; - "Ma uitam de ce am numarul de telefon Ovi 407"

Pozele acestea nu le-am mai postat veci si nici nu am vrut sa vi le arat voua satmarenilor (unguri cu invidie) dar nu vreau sa fiu etichetat de baimareni ca mincinos pentru ca poate ma mut inapoi in Baia Mare ca nu incap de voi invidiosilor!

Juana man, se stie ca nu ma suporti de cand ti-am zis ca de aia nu ma suporti ca sunt roman, si tu cu ceilanti acoliti vreti sa ma discreditati in fata oricarui om de pe aceasta planeta dar nu ve-ti reusi! Tot ce meritati e sa va arat "curul" BMW-ului!

FantomaSM - Tu esti alimentat de altii si nu stii decat sa te bagi in seama!
Tatal tau nu a stiut sa te faca un om mai calculat? Corcitura!

Gergo - Fara rautate dar daca tie ti se pare o poveste e problema ta! Dar de data asta nu ti-am cerut parerea si nici nu ti-am cautat posturile tale de pe forum la indrumarea asha zishilor prieteni!

MIODRAG ar fi cazul sa-mi dai limbi in esapamentul Trabantului decapotabil!

Szambi 77 - Te ia valu de ciuda! Pentru ca ai renuntat la postul de la primarie si pt ca vezi ca nu-ti merge asha de roz cum te asteptai! Orice om de pe aceasta planeta il privesti ca un potential rival sau concurent! Esti bolnav! Si nu suporti sa ti se spuna nimic. Iara nu incapi?

Invidiosilor ! Complexatilor! Maine daca vreau imi iau Jaguar XKR ca nu e dupa voi mai! Credeti ca totul e la mana voastra ! Acoliti ce sunteti!
Cine a fost la mine acasa stie cum stau si ce posibilitati am!
Nu sta lumea-n voi!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	BMW 1.JPG
Views:	266
Size:	57.7 KB
ID:	401474   Click image for larger version

Name:	BMW spate.JPG
Views:	227
Size:	50.2 KB
ID:	401475   Click image for larger version

Name:	Geam Blindat.JPG
Views:	224
Size:	147.1 KB
ID:	401476  

Click image for larger version

Name:	Interior.JPG
Views:	229
Size:	144.7 KB
ID:	401477   Click image for larger version

Name:	Me and LOVE.JPG
Views:	250
Size:	34.3 KB
ID:	401478  
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 20:32   #29
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

@valineamtsm
HAHAHA ! Foarte tare !!!
Mai trebuie sa le areti si motorul si o sa-si rupa jugulara cu dintii !
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 21:01   #30
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
In primele doua poze va arat spatele ca sa credeti ca am avut BMW-ul respectiv chiar daca nu m-ati vazut cu el (pentru ca pe vremea respectiva nici nu ne-am cunoscut cand l-am avut).
In a treia poza este geamul dublu blindat care sa facut numai pentru seria 750 IL, cea limitata! Se vede si dupa tobe si multe alte detalii!
In a 4-a poza se vede interiorul!

Iar a 5-a poza e dedicata prietenilor mei Toyoman si Ovi 407 cu mentiunea; - "Ma uitam de ce am numarul de telefon Ovi 407"

Pozele acestea nu le-am mai postat veci si nici nu am vrut sa vi le arat voua satmarenilor (unguri cu invidie) dar nu vreau sa fiu etichetat de baimareni ca mincinos pentru ca poate ma mut inapoi in Baia Mare ca nu incap de voi invidiosilor!

Juana man, se stie ca nu ma suporti de cand ti-am zis ca de aia nu ma suporti ca sunt roman, si tu cu ceilanti acoliti vreti sa ma discreditati in fata oricarui om de pe aceasta planeta dar nu ve-ti reusi! Tot ce meritati e sa va arat "curul" BMW-ului!

FantomaSM - Tu esti alimentat de altii si nu stii decat sa te bagi in seama!
Tatal tau nu a stiut sa te faca un om mai calculat? Corcitura!

Gergo - Fara rautate dar daca tie ti se pare o poveste e problema ta! Dar de data asta nu ti-am cerut parerea si nici nu ti-am cautat posturile tale de pe forum la indrumarea asha zishilor prieteni!

MIODRAG ar fi cazul sa-mi dai limbi in esapamentul Trabantului decapotabil!

Szambi 77 - Te ia valu de ciuda! Pentru ca ai renuntat la postul de la primarie si pt ca vezi ca nu-ti merge asha de roz cum te asteptai! Orice om de pe aceasta planeta il privesti ca un potential rival sau concurent! Esti bolnav! Si nu suporti sa ti se spuna nimic. Iara nu incapi?

Invidiosilor ! Complexatilor! Maine daca vreau imi iau Jaguar XKR ca nu e dupa voi mai! Credeti ca totul e la mana voastra ! Acoliti ce sunteti!
Cine a fost la mine acasa stie cum stau si ce posibilitati am!
Nu sta lumea-n voi!
1. Eu nu m-am adresat catre tine !
2. Nu am renuntat niciodata la postul din Primarie, ma pot intoarce cand vreau eu (iarasi vb. in necunostinta de cauza)
2/3. Cine rade la urma rade mai bine...
4. Daca Satu Mare pt. tine reprezinta numai (te citez) "unguri cu invidie" de ce mai stai aici ? ca doar iti permiti sa te muti oricand la cati bani ai !?!
5. Lumea se ia de tine pt. ca "ungurii cu invidie", adica Satmarenii, te cunosc deja si s-au cam saturat de minciunile tale (din poze nu reiese nici macar ca masina a fost a ta , de Big Block si altele nici nu mai vb.) iar invidios nu stiu de ce ar fi cineva pe tine, sincer...
6. Poate ai adus in discutie Jaguarul ca fratele tau are unul ...
7. Pur si simplu inceteaza sa mai minti si te vor iubi si "ungurii cu invidie" si nu numai ! e chiar atat de greu, omule ? Nu ai observat ciclul de pana acum : minti, te lauzi, lumea te stopeaza si tu te superi pe toata lumea si ii faci cu oua si cu otzet ?!? are rost ? Mai bine arata si tu ceva palpabil, real sau daca nu este nu-i problema ca nimeni nu-i curios de ce ai tu sau ce am eu sau altul ....
szambi77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -