Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 11-06-11, 23:18   #6196
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

iti dau dreptate norby masina lui Astor este de invidiat, merge super bine, avand in vedere ca a avut probleme cu piciorul asta nu la impiedicat sa ii dea mult COXXXXXX...
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 23:27   #6197
AsToR

Stage 3
 
AsToR's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 158
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre orice!

Mersi Norbi. In ultima cursa din cauza derapajului si a grabei(greseala mea oricum) am ajuns foarte repede la 8000rpm, turatie la care nu m-a mai lasat sa bag treapta 2, abia la a 3-a incercare a intrat... Asta este, ce ma dezamageste mai tare e ca aceeasi masina am batut-o la cupa SM fara probleme... Oricum, eu m-am dus mai mult pentru o cronometrare oficiala. Pacat ca masina e asa de grea ca ar fi putut face mult mai mult. Sa vedem cand o sa reusesc sa-i fac motorasul calumea, ca ieri dimineata l-am scos din service si tot cam degeaba, ma si temeam sa particip ca sa nu il distrug, dar dupa niste discutii cu 2 mecanici buni dintre organizatori, am decis sa-i dau o proba, cu atentie sporita la sanatatea motorului.

GTR-u ala m-a cam demoralizat, vroiam sa ma iau cu o calibra turbo si s-a bagat cu japca, acea cursa am scos cel mai prost timp...
AsToR is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 23:35   #6198
AsToR

Stage 3
 
AsToR's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 158
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
iti dau dreptate norby masina lui Astor este de invidiat, merge super bine, avand in vedere ca a avut probleme cu piciorul asta nu la impiedicat sa ii dea mult COXXXXXX...
De fapt am probleme cu ambele picioare si cu 7 vertebre, din care 2 sunt praf... Urmarile unui accident la locul de munca.

Singurul lucru de care imi "cam" pare rau, e ca nu am spalat masina inainte sa ma prezint... Eh, noapte buna.
AsToR is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 23:38   #6199
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Discutii despre orice!

lasa astor e bine asa cum este felicitari, avand in vedere ca nu ai asa de mult timp masina, si cu siguranta nu cred ca ai mai participat la asa ceva...oricum ai fost tare felicitari ai avut ceea mai tare pisica de acolo....sper sa ne intalnim la o cafea intr-o zisa mai discutam una alta!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 23:54   #6200
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by AsToR View Post
Mersi Norbi. In ultima cursa din cauza derapajului si a grabei(greseala mea oricum) am ajuns foarte repede la 8000rpm, turatie la care nu m-a mai lasat sa bag treapta 2, abia la a 3-a incercare a intrat... Asta este, ce ma dezamageste mai tare e ca aceeasi masina am batut-o la cupa SM fara probleme... Oricum, eu m-am dus mai mult pentru o cronometrare oficiala. Pacat ca masina e asa de grea ca ar fi putut face mult mai mult. Sa vedem cand o sa reusesc sa-i fac motorasul calumea, ca ieri dimineata l-am scos din service si tot cam degeaba, ma si temeam sa particip ca sa nu il distrug, dar dupa niste discutii cu 2 mecanici buni dintre organizatori, am decis sa-i dau o proba, cu atentie sporita la sanatatea motorului.

GTR-u ala m-a cam demoralizat, vroiam sa ma iau cu o calibra turbo si s-a bagat cu japca, acea cursa am scos cel mai prost timp...
Eu zic ca e bine totusi, cu probleme la motor si la picior te-ai descurcat bine (parerea mea). As repeta intrebarea mea, cu cat ai cumparat tu aceasta masina? Si unde lucrezi de te-ai accidentat la servici? (daca putem si noi sa stim, sau eventual trimite-mi un PM cu raspunsuri la intrebarile mele). Multumesc
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 10:36   #6201
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by norbi_bidi View Post
Buna seara. Daca va intrebati cum a fost, pot sa zic ca a fost bine, dar slab fata de alti ani... Motivul: este ploaia in special. Am vorbit cu "ungurii" si au spus ca de aia nu au venit multi pt ca s-au temut de ploaie. F1 pista (audi 1000cp) este la reparat, soferul azi a fost cu alt audi negru (care avea in jur de 400cp)... Honda (petronas) a fost facut varza... Aceasi echipa pregatesc deja alta masina, tot honda. Polo-urile de anu trecut s-au temut de ploaie... etc etc... Si inca un motiv este ca a picat sambata nu duminica. Asta a fost parerea ungurilor care se cunosc intre ei si ne-au spus dc nu au venit cei din clasa "profi".

@AsToR: Cred ca acum le-ai inchis gura la toti cei care au avut ceva cu masina ta. Felicitari. Te intreb, ce ai facut cu acel urs, de ai pierdut spre sfarsit? Ai ratat vreo viteza? Pentru ca trebuia sa il mananci pe ala... Nu am fost foarte atent doar am vazut ca s-a dus... Inca odata felicitari, am poze cu tine, o sa le postez daca vrei. As mai avea o intrebare, daca nu e secret. Cat ai dat pe masina? (sincer). Am fost langa tine si te-am intrebat cati cai dezvolta acum, si ne-ai spus ca 350 momentan cu anumite probleme. Sper sa le rezolvi

PS: mi-a placut evolutia nisanului, care a batut azi recordul pe romania si devine cea mai puternica masina din RO... Pana acum a fost porsche-ul... Sa nu uitam ca fata de anul trecut cand a avut 700cp, acum avea 900

PS2: daca cineva vrea poze cu o anumita masina, sa imi spuna masina, culoarea, nr de inmatriculare. Am facut mai multe poze si poate va regasiti printre ele.
Nissan`ul a batut recordul sau,dar nu recordul pe romania. Cea mai puternica masina din romania e alt nissan.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 10:55   #6202
AsToR

Stage 3
 
AsToR's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 158
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre orice!

Masina a fost 1000€, iar cu ea in acelasi pret au venit si o gramada de accesorii si piese care daca le-as fi vandut as fi adunat vreo 6000€.

Accidentul l-am avut pe un santier in constructii la Milano. In urma lui nu mai pot sa muncesc, nici macar munca sedentara de birou... Acuma, sunt exact ca un pensionar: astept pensia si mai botrocesc si eu cate una alta sa mai treaca timpul...

Singurele scaune auto in care pot sta fara probleme sunt cele vader/recaro de pisicuta, imi sustin zona lombara perfect, in alte scaune dupa o jumatate de ora ma omoara spatele...
AsToR is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 14:20   #6203
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Nissan`ul a batut recordul sau,dar nu recordul pe romania. Cea mai puternica masina din romania e alt nissan.
Stiam ca cea mai puternica masina din romania, ma refer la timp pe 402 metri cronometrat oficial este porche-ul... La fel au zis si cei cu "acel audi F1 Pisti" iar acel timp a fost batut ieri de Nisan, adica 9.800 sec... Poate ma insel si eu si ei .
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 15:13   #6204
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by norbi_bidi View Post
Stiam ca cea mai puternica masina din romania, ma refer la timp pe 402 metri cronometrat oficial este porche-ul... La fel au zis si cei cu "acel audi F1 Pisti" iar acel timp a fost batut ieri de Nisan, adica 9.800 sec... Poate ma insel si eu si ei .
Cea mai rapida masina din romania la momentul actual e nissan pulsar facut de exelixis din bucuresti.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 16:06   #6205
AsToR

Stage 3
 
AsToR's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 158
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre orice!

Scuze de greseala, am scris de pe telefon si n-am observat: pretul a fost 10.000 euro. Cred ca se intelegea oricum
AsToR is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 22:34   #6206
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Discutii despre orice!

bujule mai pune ceva poze, si ceva video daca poti, si ai timp`
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 23:29   #6207
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Cea mai rapida masina din romania la momentul actual e nissan pulsar facut de exelixis din bucuresti.
Poate cea mai puternica masina modificata....sau ma insel? Cati cai are?
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 23:54   #6208
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Poate cea mai puternica masina modificata....sau ma insel? Cati cai are?
De unde le scoti astea? )) sa inteleg ca gt-r nu e modificat. Voi nu urmariti forumu` asta? Cea mai rapida masina pe 400 de m e nissan pulsar din bucuresti.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 23:58   #6209
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
De unde le scoti astea? )) sa inteleg ca gt-r nu e modificat. Voi nu urmariti forumu` asta? Cea mai rapida masina pe 400 de m e nissan pulsar din bucuresti.
Prietene,nu te agita ca un pepsi.Eu te-am intrebat daca e cea mai puternica masina dintre alea modificate,caci asa aveam un Bugatti Veyron in tara.

Si in legatura cu urmaritul forumului,il urmaresc dar partea cu modiicarile la motor nu ma interesat,eu eram doar curios de cati cai are nissanul de care zici.

Deci pana la urma cati cai are masina?

Ps,sunt 402 m nu 400
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 13-06-11, 00:38   #6210
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
De unde le scoti astea? )) sa inteleg ca gt-r nu e modificat. Voi nu urmariti forumu` asta? Cea mai rapida masina pe 400 de m e nissan pulsar din bucuresti.
Da, pe 400m e cea mai rapida, dar pe 402,33 nu ). Glumesc !
Daca e asa cum spui, pacat ca nu a venit la Satu Mare, sa fie competitie cu acest Nisan de Timisoara care acum are 900cp si a scos 9.800 sec. Totusi ce timp scoate acel Nisan pulsar? Eu sincer nu am auzit de acel Nisan... Probabil nu concureaza in zona asta si in Hungary...

@AnDrEiCa: Sincer ma *************** pe el de bugatti. Crezi ca o masina stock cu tot ca e vb de bugatti de 1000 cp ii face fata unei masini moficate la categoria Profi. Eu nu cred... Nisanul de Timisoara a ajuns in 402m in 9.800 sec cu o viteza de 234km/h daca nu ma insel sa nu mai zic ca in ungaria sunt si mai bune. Am povestit mult cu Pisti (cel cu audi F1 cu 1000cp) care imi spunea ca masina lui e la reparat si vrea sa ajunga la 1100cp. A zis ca in momentul de fata, asa cum merge acest Nisan, pe el il face dar dupa ce scoate masina nu va mai fi la fel. A mai spus ca pe pista din Satu Mare se scot timpuri ff naspa. Mi-a dat exemplu acel Ford rosu cu negru care pe Satu Mare a scos 11.00 iar in ungaria pe o alta pista a scot 9.8.... Poate si aici e diferenta... S-au plans foarte multi de pista din Satu Mare, mai ales anul trecut cand si Igor Vrabie a spus ca nu mai vine niciodata aici pentru ca nu e buna pista.


PS: Sunt uimit ce reguli ciudate au pus si ce complicat se incadreaza grupele sa nu mai zic de regurile "masinii" (modificari, etc).

Last edited by norbi_bidi; 13-06-11 at 00:41.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -