Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-11, 13:14   #16
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Tarani in trafic

Quote:
Originally Posted by Paco4golf View Post
Obositule pe cine faci tu tzaran? si cine e frustrat?Nu tu esti un pisolcos care plange pe forum?Ai cautat mult pe google sa aflii ce e naposim si decanofort?Vezi ca astea au disparut de mult dar nu tot in lumea ta ai ramas.
Si nu a zis nimeni ca sunt ceva smecher , dar imi rezolv problemele pe loc nu pe forum.


Trx - Corect am zis eu ceva?Nu tot timpu poti iesi in picioare , mai trebuie sa iesi si cu capu plecat , sunt de acord dar e mult mai bine decat sa vi pe forum si sa plangi.

Hai ca te las cu thearu tau.
poi eu nu am probleme aia ziceam, nu ma deranjeaza chestiile astea chiar deloc. ai ratat ideea threadului de tot, e doar ca fapt divers asa sa mai radem de ce se intampla cu taranii in trafic, nu sa arate toti cat de asprii is si ce si cum ar face. dar e bine ca ne raspunzi aici cu ce ai face tu ca vede lumea problema din toate partile.

inca unul, taran cu ceva bmw vechi cu becuri albastre in faruri merge la juma de metru de bara. de ce trebuie sa faca chestia asta? ca doar nu o sa ma duc mai tare pe gropi pt el . si in aceeasi zi ceva honda civic, si inca ceva. care i treaba cu mersul la bara si presatul, ce credeti ca le trece prin cap la faze din astea?
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 13:20   #17
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Tarani in trafic

iti forteaza putin mana sa mergi o idee mai repede ....adica iti da de inteles sa te misti ...
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 14:08   #18
bluewmaster

Stage 4
 
bluewmaster's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 281
Default Re: Tarani in trafic

sa vezi ce se calmeaza astia dupa cateva frane..
bluewmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 14:16   #19
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Tarani in trafic

ba fratilor, chestia asta o facuto un prieten, unu cu un seria 5 model vechi... tine bara la bara la vreo 100 km.h si prietenul meu era cu un golf 2, bine`nteles o facut pe nebunnu si el, si brusc a tras frana de mana ))..........si fain frumos si-a facut golfu pe asigurarea bmw`ului......si inca ia ramas si bani
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 16:37   #20
Paco4golf
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 809
Member of:
[VW]
Default Re: Tarani in trafic

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
poi eu nu am probleme aia ziceam, nu ma deranjeaza chestiile astea chiar deloc. ai ratat ideea threadului de tot, e doar ca fapt divers asa sa mai radem de ce se intampla cu taranii in trafic, nu sa arate toti cat de asprii is si ce si cum ar face. dar e bine ca ne raspunzi aici cu ce ai face tu ca vede lumea problema din toate partile.

inca unul, taran cu ceva bmw vechi cu becuri albastre in faruri merge la juma de metru de bara. de ce trebuie sa faca chestia asta? ca doar nu o sa ma duc mai tare pe gropi pt el . si in aceeasi zi ceva honda civic, si inca ceva. care i treaba cu mersul la bara si presatul, ce credeti ca le trece prin cap la faze din astea?
ok.povestim
Paco4golf is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 16:28   #21
MoldamiN

Stage 4
 
MoldamiN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 176
Default Re: Tarani in trafic

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
ba fratilor, chestia asta o facuto un prieten, unu cu un seria 5 model vechi... tine bara la bara la vreo 100 km.h si prietenul meu era cu un golf 2, bine`nteles o facut pe nebunnu si el, si brusc a tras frana de mana ))..........si fain frumos si-a facut golfu pe asigurarea bmw`ului......si inca ia ramas si bani
Din cate stiu eu, este interzis sa franezi brusc si fara motiv in trafic. La fel de ilegal este, sa nu pastrezi o distanta corecta intre tine si cel din fata ta. Acum fiecare face cum stie, sau cum este educat, eu de obicei ii las pe cei ce stau in bara mea sa ma depaseasca, le favorizez chiar manevra. Si pe mine ma deranjeaza nespalatii, gibonii, nesimtitii, din trafic, insa nu prea ai ce le face, parca se inmultesc cu timpul. Cred ca cel mai bine e sa iti vezi de traba ta. Numai bine si drumuri bune, pline de soferi civilizati.
__________________
“Arhitectura este sculptură locuită” Constantin Brancusi
MoldamiN is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 20:23   #22
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Tarani in trafic

ai mare dreptate, uneori si eu incerc sa-i evit pe BIZONII din trafic, pt ca, dintr-o prostie poate sa se ajunga la o tragedie.
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 11:58   #23
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Tarani in trafic

Quote:
Originally Posted by MoldamiN View Post
Din cate stiu eu, este interzis sa franezi brusc si fara motiv in trafic.
interzis este, dar arata-mi cine a primit vreo sanctiune pentru asta
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 12:01   #24
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Tarani in trafic

se gaseste motiv sa te scoti de ce ai franat brusc! groapa, cel din fata ta!....sunt mai multe, oricum nu are rost sa cataloghezi pe altcineva ca de multe ori si noi facem asa ceva chiar daca recunoastem sau nu, eu recunosc ca imi plac foarte mult depasirile scurte pana intr-o zi)...imi place uneori cand am chef de F1 sa tin aproape de "fundul" celui din fata mea si cand e momentul sa-l depasesc scurt!!...acum fiecare cum considera ca este bine sau nu,recunosc ca uneori ma mai gandesc daca pune frana cel din fata mea ce frumos il iau pe sus!
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 17:16   #25
cipricipri
VW Driver

Stage 5
 
cipricipri's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 618
Member of:
[VW]
Default Re: Tarani in trafic

Cred ca te uiti prea mult la F1 !
cipricipri is offline   Reply With Quote
Old 26-04-11, 20:48   #26
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Tarani in trafic

chiar deloc! nu sunt pasionat de F1! urasc...nu vad nimic tentant
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 26-04-11, 20:57   #27
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Tarani in trafic

asa asa scoatete......


apropo azi un chrysler geep camioneta cu numere de State , direct in fata mea o intrat in depasire, daca nu trage-am de volan maxim drepta, fata in fata ne loveam.........totul a fost limita....


Adevaru e ca mai nou in trafic..........se spune ca... In trafic e o lupta de strada....si e din ce in ce mai mare...... nu mai departe, i areti la un Jmecher fack you si te alegi cu 2 gloante in cap.......
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-11, 21:10   #28
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Tarani in trafic

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
asa asa scoatete......


apropo azi un chrysler geep camioneta cu numere de State , direct in fata mea o intrat in depasire, daca nu trage-am de volan maxim drepta, fata in fata ne loveam.........totul a fost limita....


Adevaru e ca mai nou in trafic..........se spune ca... In trafic e o lupta de strada....si e din ce in ce mai mare...... nu mai departe, i areti la un Jmecher fack you si te alegi cu 2 gloante in cap.......
Stai relax, nu esti chiar in vestul salbatic :P
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 08:54   #29
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Tarani in trafic

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
asa asa scoatete......


apropo azi un chrysler geep camioneta cu numere de State , direct in fata mea o intrat in depasire, daca nu trage-am de volan maxim drepta, fata in fata ne loveam.........totul a fost limita....


Adevaru e ca mai nou in trafic..........se spune ca... In trafic e o lupta de strada....si e din ce in ce mai mare...... nu mai departe, i areti la un Jmecher fack you si te alegi cu 2 gloante in cap.......
In State sigur patesti asa, dar la noi inca nu cred ca ar fi posibil desi sau inamplat si pe la noi dar mai rar!
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 17:30   #30
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Tarani in trafic

azi la iesire din recea, spre lapusel un participant in trafic cu o dacia logan.....asa pe rand arunca din masina pungi` servetele, mizerie........romania te iubesc....asta`i frate tara in care traim.
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -