Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Onesti

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-08, 19:31   #1
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Evenimente de tuning

Idea luata de pe Piatra-Neamt, m-am gandit ca ar fi bine sa punem aici evenimentele de tuning din tara si la care suntem invitati.....
In seara asta trebuie sa primesc o prezentare pentru o viitoare intalnire(organizata de fililala NoSpeedLimit Drobeta) din Severin unde invitati suntem cu totii ,dar pentru a prezenta masinile in cadrul 4Tuning Days Sevrin(pentru ca aceasta va fi intalnirea) sunt invitati
Marius (BMW_RULLLZZZ) cu BMW e46 320d - PYM
si Radu (RAZOR2032x2x)cu VW Passat 1.9 TDI - )ANR
Va fi Burn&Drift Show . concursuri de Best Interior , Best Exterior , Best Sound si probabil si liniutze....
Probabil(aproape sigur) pe 19 la intalnirea noastra o sa vina cel putin 2 masini din NSL Severin ca sa ne cunoastem si sa ne prezinte la toti si sa vorbim fata in fata de intalnirea organizata de ei.
O sa revin cu detalii despre aceasta intalnire in seara asta sau cel tarziu maine seara cand scap de la munca....

Sper ca de acum inainte sa ne prezentam la cat mai multe intalniri in numar cat mai mare si cuminitatea noastra sa se dezvolte......
__________________
Crazy Customs Onesti

Last edited by Andrey_FL; 07-07-08 at 19:33.
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 22:21   #2
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Evenimente de tuning

baietzi va rog nu va certati .. si incercati sa va respectati ...
ii multumesc lui Andrey ca a facut o mica prezentare dar totusi tin sa precizez ... nu va fi drift`n`burn deoarece riscurile sunt enorm de mari si nu am primit autorizatia .. va fi expo , concursuri si liniutze....
momentan lasam asta in stadiu de proiect maine sunt la primarie dupa autorizatii .. dupa sponsori .. va tin la curent !
__________________
'13 Dacia Logan
'09 BMW X6
'08 AUDI S5
'07 Peugeot 307CC
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 00:05   #3
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Evenimente de tuning

Quote:
Originally Posted by DoDo NSL View Post
baietzi va rog nu va certati .. si incercati sa va respectati ...
ii multumesc lui Andrey ca a facut o mica prezentare dar totusi tin sa precizez ... nu va fi drift`n`burn deoarece riscurile sunt enorm de mari si nu am primit autorizatia .. va fi expo , concursuri si liniutze....
momentan lasam asta in stadiu de proiect maine sunt la primarie dupa autorizatii .. dupa sponsori .. va tin la curent !
nu uita sa imi trimit prezentarea pe mail.....
ai tot sunat in seara asta...vorbim maine la telefon...bafta
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 00:40   #4
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Evenimente de tuning

intra pe mess.... nu`mi vad capu de treaba ..
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 11:12   #5
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Evenimente de tuning

1. v-am sters discutiile care nu isi aveau rostul deloc, cu atat mai putin aici. de acum va rog sa folositi mess'-ul sau pm.
2. daca e asa cum a zis andrei, m-as simti onorat sa fiu prezent la severin dar asteptam inca invitatie din partea organizatorilor impreuna cu mai multe detalii.
__________________
ex car - e46
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
0751.08.34.33/0769.18.26.99 pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro
www.parbrizeonline.ro
Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 11:22   #6
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Evenimente de tuning

Parerea mea e ca noi suntem cam mici, ocupati cu scoala (cel putin eu), serviciu,si nu as vrea sa iau in calcul ce gaura in buget ar face costul unei deplasari Onesti Drobeta si intors. Andrei...cand a fost intalnirea din Piatra Neamt tot asa ai inceput sa zici, sa vorbesti cum sa aranjam masinile si....ai vazut cate masini au mers (doar una singura). Daca de la Onesti la Piatra-Neamt a mers o singura masina...la Drobeta Turnu Severin cate masini vor merge?????? Hai sa o lasam mai moale ca nu e chiar asa. Noi nici macar sticker-e, numere si parasolare nu avem si tu deja visezi la participari la expozitii.
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 11:42   #7
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Evenimente de tuning

Gata cu certurile astea. Va rog sa folositi pm-ul, aici se va posta doar despre evenimente. Daca mai incepeti cu certuri de astea si off-topic voi da warn Te inseli dexter, eu chiar as fi incantat sa merg, dar astept mai multe detalii.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 13:03   #8
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Evenimente de tuning

Atunci vezi cum faci sa te prezinti ca putina reclama nu ar strica.
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-08, 14:03   #9
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Evenimente de tuning

baietzi .. curand o sa vin cu detalii ...
momentan suntem in organizare ...
gauri in buzunare nu cred ca ar fi prea mari ... ar implica decat combustibilul ... masa/cazarea/taxele de participare fiind gratuite ...
o sa revin cu detalii ...
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 05-09-08, 21:03   #10
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Evenimente de tuning

Quote:
Originally Posted by DoDo NSL View Post
baietzi .. curand o sa vin cu detalii ...
momentan suntem in organizare ...
gauri in buzunare nu cred ca ar fi prea mari ... ar implica decat combustibilul ... masa/cazarea/taxele de participare fiind gratuite ...
o sa revin cu detalii ...
dau eu detaliile :
eventul de la Severin s-a amanat din cauza drumurilor proaste din partea de Nord-Vest a tarii . multi participanti nu si-ar baga masina pe acolo...
eventul va avea probabil loc in primavara lui 2009 .in continuare participantii vor avea cazare si masa gratis pe durata eventului iar firmele expozante 50% reducere...participantii vor fi dusi probabil cu limuzina pentru un tur al orasului sau al judetului alaturi de invitatii VIP....
taxa participare=0
pentru cei care i-am eunumerat mai sus invitatia ramane valabila , alaturandu-se cei care isi vor face ceva cu stil la masina sau vor avea la momentul respectiv masina "stilata", alaturi de ei si firma GTV Tuning care vor avea 2 roluri:stand firma + prezentare masini ..


Dodo daca am gresit ceva corecteaza-ma cand vezi postul si mai adauga detalii daca am uitat ceva...daca nu suna-ma..
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 06-09-08, 01:32   #11
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Evenimente de tuning

in mare parte e totu` ok .. multumesc ca m`ai ajutat ....
o mica idee care o sa trebuiasca sa o hotarasc in continuare e taxa pt firme. ... probabil si accea o sa fie 0 ... dar sa vad daca respectii vor dori ca sa "sponsorize" premiile ... pt ca o sa fie enorm de multe concursuri ..
si o sa fie premii pe masura ..
si da .. ideea cu tururi ale orasului ... nu e neaparat ideea ca vor fi plimbati cu limuzina .. cum ti`am explicat ... asta am luat pt a intra un grup de oameni intr`o masina .. si sincer..un microbuz ar strica atmosfera... ideea fiind ca vii .. dar atunci cand nu ai nimic de facut...daca tot ai batut 300-400 km sa ajungi aici .. nu stii cand vei mai ajunge ... profiti de ocazie si vizitezi .. nu?

oricum multumesc Andrey .. si astept sa ne vedem !
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 16:58   #12
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Evenimente de tuning

4TuningTIME IASI - 27 septembrie 2008 - parcarea Providenta

A venit timpul tuningului in IASI.
OldSchool Motorsport, cu sprijinul 4tuning organizeaza un eveniment pe care il dorim cit mai complet.
Tuning, sound, indemanare si drift/burn-out, impreuna cu competitiile de rigoare.
Evenimentul va avea loc sambata 27 septembrie 2008, in incinta parcarii Providenta, dupa urmatorul program:

- intre orele 9-11 masinile vor intra in parcare, inscrierea pentru concursuri.
- incepand cu orele 12 vor intra spectatorii. Taxa: 5ron/persoana.
- Jurizare
- 14.00 Cursa de indemanare. Traseul de indemanare va fi facut de pilotul iesean de raliu Bogdan Marciuc, care va face si o demonstratie.
- 17.00 Drift/Burn - etapa pilot zonala in campionatul national organizat de Asociatia Romana de Tuning - ARTA.
- 18.00 Festivitatea de premiere, cupe si diplome.
-Best Car
-Best Exotic
-Best Off-Road
-Best Moto
-Locurile I la indemanare si drift - cupa + diploma + premiu
-Locul II si III la indemanare si drift - diplome.

- o lista cu cateva masini exotice care si-au anuntat prezenta (e foarte posibil sa se modifice lista):

-Ferrari 430
-Maseratti
-Ford Mustang
-Dogde SRT
-Lamborghini Murcielago
-Porsche Cayenne Magnum
-Porsche Carrera 4
-BMW Z4
-BMW M3

Vor fi asigurate: salvare, pompieri, instalatie de sunet, firma de paza.
4Tuning sprijina comunitatile locale in organizarea de evenimente, punand la dispozitie mijloace de mediatizare, know-how, jurizare, masini de show, premii.
Speram ca aceasta initiativa sa se dovedeasca o reusita care sa lanseze un lant intreg de colaborari si evenimente reusite.

ESTE TIMPUL PENTRU TUNING, ESTE TIMPUL PENTRU IASI
Attached Images
  
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 17:02   #13
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Evenimente de tuning

● Iesenii amatori ai cailor putere, derapajelor si masinilor modificate sunt asteptati in parcarea centrului Providenta pe 27 septembrie, unde vor asista la un show de zile mari organizat de Old School Motor Sport ● Peste 150 de masini modificate vor sosi la Iasi din toate colturile tarii pentru a se intrece in diverse competitii ● Vedetele incontestabile ale acestui eveniment vor fi masinile exotice, Lamborghini, Ferrari, dar si marcile de prestigiu precum BMW, Mercedes si Porsche
Mii de cai putere, zeci de mii de wati si milioane de Euro expuse pe cativa metri patrati reprezinta reteta de succes a celui mai tare show de tuning auto organizat vreodata in Iasi. Iesenii amatori ai cailor putere, derapajelor si masinilor modificate sunt asteptati in parcarea centrului Providenta pe 27 septembrie, unde vor asista la un show de zile mari organizat de Old School Motor Sport. Peste 150 de masini modificate vor sosi la Iasi din toate colturile tarii pentru a se intrece in diverse competitii. De asemenea, privirile celor prezenti la acest eveniment vor fi incantate si de ATV-uri, motociclete si autovehicule off-road. Evenimentul va incepe cu un expo-tuning, adica expunerea masinilor tunate si va continua cu intreceri si competitii spectaculoase. Vedetele incontestabile ale acestui eveniment vor fi masinile exotice, care vor atrage toate privirile celor prezenti la eveniment. Lamborghini, Ferrari, Porsche, BMW, Mercedes vor face senzatii in parcarea de la Providenta. Fara indoiala, curiozitatea evenimentului va fi Loganul tunat. De la acest eveniment nu vor lipsi nici concursurile cu premii. Show-ul va include mai multe categorii de concursuri, unde vor fi premiate cele mai tari si frumoase masini modificate: Best Car, Best Exterior, Best Interior si Best Autohtona- cea mai modificata masina de provenienta autohtona. Scopul acestui eveniment este promovarea "culturii" tuning, dar si a curselor legale de masini. "Vrem sa aducem la cunostinta ca exista si in Iasi o comunitate a pasionatilor de masini tunate si vrem sa promovam acest fenomen si printre ieseni", a declarat Andrei Matei, presedintele clubului Old School Motorsport,
organizatorul evenimentului.

Spectacol incendiar
Amatorii de senzatii tari vor avea parte si de demonstratii specifice acestui eveniment: drifting, burn out, precum si curse de accelerare si indemanare. Fum, miros de cauciucuri arse si zgomot infernal, in incinta parcarii. Atmosfera va fi intretinuta de decibelii boxelor din masinile tunate, spre deliciul celor pentru care o adevarata discoteca poate fi concentrata in habitaclul unui singur autoturism. Alaturi de cele peste 150 de masini tunate, organizatorii vor pregati si spatii speciale pentru firmele de servicii si accesorii specifice tuning-ului auto. De la acest eveniment nu vor lipsi nici fetele frumoase. Astfel, zeci de modele ale agentiilor iesene si bucurestene vor incinge atmosfera din parcarea Providenta. Tuningul auto a cunoscut momente de ascensiune, reusind sa atraga o masa mare de ieseni iubitori de masini tunate. Mai mult, tuningul auto a devenit un stil de viata, un microb care nu are limite, dar se intretine cu bani. Desi tuningul unei masini este costisitor din punct de vedere financiar, iesenii nu s-au dat inapoi cand s-au vazut nevoiti sa cheltuie mii de Euro pentru a-si modifica masina. Toate acestea din dorinta de a exploata la maxim pasiunea pentru masini, dar si pentru a atrage atentia celorlalti participanti la trafic.
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 18:01   #14
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Evenimente de tuning

Daca nu intervine altceva, eu merg.
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 18:20   #15
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Evenimente de tuning

Quote:
Originally Posted by dexter_20 View Post
Daca nu intervine altceva, eu merg.
si vali a zis ca merge daca nu intervine altceva...

Last edited by Andrey_FL; 16-09-08 at 18:23.
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -