Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Onesti

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-07, 18:23   #16
Ratzza

Stage 4
 
Ratzza's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

Da..o stiu cea mai urata mashina vazuta in viata mea..
Ratzza is offline   Reply With Quote
Old 25-10-07, 18:24   #17
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

knd am vazut ptr prima data dacia asta am zis ca isi ia zborul acum de langa mine.....e foarte naspa....
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 25-10-07, 20:28   #18
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

daaaa e fenomenala masina. am vazut-o de cateva ori prin oras
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 00:58   #19
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

Quote:
Originally Posted by Sl1V3R View Post
Nu cred ca mai e nimic de spus...

Proprietarul este foarte mandru de masina, o dadea cu aspiratorul, o tot bibilea si asculta muzica la "sistemul" lui (aia numai muzica nu e, Andreea Balan, dar in fine) uitandu-se arogant la cei ce treceau pe langa el ca na, are masina ca in nefese
am vazut si eu masina asta de cateva ori.....e fenomenala))si "eleronul" acela de pe spate...vazut din mers...parca zici ca e o scandura)
TheFasterMan is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 18:14   #20
MagnuM81

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 5
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

Cu totii stim ca diferenta dintre kitch si tuning e ft mica si nu cred ca poti sa zici ca daca ti-ai pus un "eleron" si un spoiler luate si alea din bazar e gata ai masina modificata. Am vazut in ultima perioada ft multe masini si in special dacii cu eleroane care mai de care. Si intr-adevar pt batrana noastra dacie nu exista firma care sa faca ceva produse de tuning si de aceeia multi apeleaza la improvizari care de cele mai multe ori ne zgarie retina si ne sparge timpanul cu "sistemele" super performante. Si vorbesc aici de dacie deoarece am observat ca majoritatea celor care activeaza pe acest forum au dacie. Sa conduceti bine si poate ne intalnim la vreo adunare sa vorbim ca sunt de zis ft multe.
MagnuM81 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 18:16   #21
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

dak nu avem bani de alte mashini...=))...dar totusi ..tu cine eshti?
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 18:25   #22
MagnuM81

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 5
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

Si daca nu sunt bani trebuie aplelat la asa ceva? Nu. Se poate face si cu bani putini si cu piese de bazar . Dar totul e sa te limitezi la ceva discret. Iar daca vrei ceva mai mult si nu ai bani faci in timp. Toate proiecte de tuning dureaza in unele cazuri chiar ani . In tot acest timp tre sa ai rabdare si sa te gandesti la ziua cea mare. Si timpul e unul din principalii factori care duc un proiect de tuning spre prapastia kitch-ului deoarece ft multi din dorinta de a iesi cu masina cat mai rpd din garaj lucreaza in graba si cu materiale de doi lei.
MagnuM81 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 18:30   #23
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

eu ma refeream la faza cu banii ca nu putem sa ne luam altceva decat dacii..ca ai zis ca sunt multe dacii la noi...


cine eshti?
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 19:32   #24
MagnuM81

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 5
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

Va inteleg ca si eu tot dacie am . Si tocmai de aia nu ma agit sa fac prea multe la ea ca nu am prea multe optiuni. Insa pasiunea e mare . Sperante, vise si idei ft multe.
MagnuM81 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-07, 13:37   #25
AndreiC

Stage 3
 
AndreiC's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 144
Member of:
[VW]
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

ai dreptate in unele privinte magnuM81...dar trebuie sa intelegi ca unii exagereaza mult peste limita...si baieti au dreptate cand pun unele poze....pana acuma ..cel putin parerea mea...toate s`au incadrat perfect la topic.
__________________
Rasul e ca stergatorul de parbriz : nu opreste ploaia , dar iti permite sa iti vezi de drum
AndreiC is offline   Reply With Quote
Old 02-11-07, 14:54   #26
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

Chestia cu kitch-ul este subiectiva intr-un fel sau altul: unuia ii place, altuia nu, unele masini lucrate la ateliere specializate pot avea astfel de bube astfel iscandu-se multe controverse ca e sau nu kitch.

Eram cu un prieten pe strada si am vazut o masina asemanatoare cu cele de mai sus. Prietenul meu, mare fan NFS si Fast & Furious " Mama, dar ce tare e ! Are spoilere si bari si jante, ( de fapt erau capace, cromate ) ce vrei mai mult ? ". Eu am tot incercat sa-i explic dar nu intelegea. Cu siguranta e si o chestie de gusturi, dar gusturile se pot educa.

Mai grav este ca in aceste masini se investesc bani, unele masini sunt foarte bine finisate dar tot sunt kitch din cauza unor elemente, astfel ducandu-se pe apa sambetei multe ore de munca. Magnum a punctat foarte bine: unii vor sa iasa in evidenta fara sa gandeasca prea mult, astfel iesind "bazdaganii" din astea.

P.S: Bine ai venit pe forum MagnuM81

Last edited by Sl1V3R; 02-11-07 at 14:58.
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 02-11-07, 23:08   #27
MagnuM81

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 5
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

Poate nu am fost ft explicit dar sunt intru totul deacord cu toate pozele postate mai sus si se incadreaza mai mult decat perfect in acest topic.Ce vreau sa mai spun e ca si unii din baietii care activeaza aici o cam dau in kitch cu masinile lor. Fara sa se supere vreo unul dar nu cred ca e doar parerea mea.Si nu spun asta cu absolut nici o rautate.Sper sa ne intalnim si sa vb despre acest subiect mai multe si evuntual ceva schimb de idei.

P.S. Bine v-am gasit si multumesc Sl1V3r pt urare.
MagnuM81 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 13:04   #28
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

ok, am lamurit treburile cu kitch-urile, acum va rog reveniti la topic si postati ceva poze daca aveti. daca nu continuati discutiile pe cafenea pe onesti welcome magnum
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 19:10   #29
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

Quote:
Originally Posted by Sl1V3R View Post
Nu cred ca mai e nimic de spus...

Proprietarul este foarte mandru de masina, o dadea cu aspiratorul, o tot bibilea si asculta muzica la "sistemul" lui (aia numai muzica nu e, Andreea Balan, dar in fine) uitandu-se arogant la cei ce treceau pe langa el ca na, are masina ca in nefese
inca o data acea mashina extraordinara....
szoara puiule , zboara....flu , flu like a bird in the sky
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	03-11-07_1016.jpg
Views:	215
Size:	93.0 KB
ID:	389018  
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 20:02   #30
CiprianGTG

Stage 3
 
CiprianGTG's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 126
Default Re: Kitch Tuning din Onesti!!

uite ce am gasit azi in oras...
o gramada de comete x-uri si dungulite pe ea
cred ca dungile de vopsea de pe bara o face sa mearga mai repede sau sa care mai multi porci cu ea sau poate amandoua
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image.jpg
Views:	197
Size:	38.7 KB
ID:	389747   Click image for larger version

Name:	Image(01).jpg
Views:	202
Size:	41.1 KB
ID:	389748   Click image for larger version

Name:	Image(02).jpg
Views:	211
Size:	44.8 KB
ID:	389749  

CiprianGTG is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -