Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Onesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-12-10, 14:45   #1
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Boicot Benzinărie

Buna ziua, am si eu o rugaminte la comunitatea din Onesti , sa luati exmplul celor din Bucuresti si sa faceti la fel ca ei, asta daca va deranjeaza pretul benzinei https://forum.4tuning.ro/25-eveniment...ml#post3928281 si asta https://www.youtube.com/watch?v=YlcVHRd5RyU .
Mii de scuze daca am postat unde nu trebuie si rog un moderator sa mute mesajul unde crede ca va fi vazut de mai multe persoane dar sa nu-l stearga.
Multumesc anticipat.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline  
Old 30-12-10, 13:57   #2
real_speedmasters

Stage 3
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 138
Post Re: Boicot Benzinărie

prostimea , clasa muncitoare , plebea , muritorii de rand , clasa mijlocie .............. va place cum ne numesc "capii"........ care ne conduc ???

ce zic "astia"... creste pretu' k majoritatea din tara asta sunt k oile..... tot trebuie sa alimenteze de undeva...

ii doare pe ei in p u la, k la cateva benzinarii sta lumea la coada cu marunti...................

vandalizate toate benzinariile de toata populatia asta care stau k viermii condusi de cativa oameni.....

TREZITI-VA !!!
real_speedmasters is offline  
Old 02-01-11, 10:58   #3
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Boicot Benzinărie

poate ne strangem si noi cativa oameni sa facem cum au facut si altii de prin brasov,bucuresti,ploiesti
TheFasterMan is offline  
Old 02-01-11, 15:34   #4
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

salutare eu sunt din targu jiu...hai sa mai stabilim o zi si o ora anume pentru toti din tara care vrem sa participam la protest ca sa iese ceva ca lumea si sa se simta pierderile...
__________________
bertone turbo by ruff ryders
Ruff_Ryders is offline  
Old 03-01-11, 09:47   #5
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Boicot Benzinărie

haideti,ne strangem si noi????mai e cineva in orasul asta?
TheFasterMan is offline  
Old 05-01-11, 15:24   #6
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

http://cluj-am.ro/soferii-se-intorc-...-benzinariilor
Puneti afise pe masini, sa se raspandeasca vestea. Nu alimentati 3 zile. Hai ca se poate.
lupalb is offline  
Old 05-01-11, 17:21   #7
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Va salut,tocmai ce am vorbit cu cei de la Realitatea care m-au invitat maine la ora 16.00 la emisiunea deschide lumea datorita stirilor ce raspandesc vestea pe net in legatura cu Boicotul Total din data de 17-19,le-am spus si de protestele voastre de pe data de 7 precum si in Bucuresti in data de 14.
Au revenit la scurt timp cu un telefon sa le dau locatiile voastre de intalnire,va rog poimaine daca o sa fie prezenti vorbiti si de boicotul nostru de pe data de 17-18-19 am vorbit la tv ieri de el la antena 3,voi vorbii si maine,toti implicati in acest boicot deja scriu pe unde pot,spammeaza la greu orice site care are audienta,astfel cat mai multa lume va sti de el si poate ni se vor alatura va rog cei care aveti timp liber sa o faceti si voi.
Am luat forumul la rand si va spun cu mana pe inima ca am ramas impresionat de ce nucleu s-a format,mi s-a cutremurat tot corpul in momentul cand am recitit toata lista ...sunt atat de multe orase care vor participa fapt ce ma bucura pe mine si pe orice roman din tara asta care are simt civic in el,numai impreuna vom putea face ceva...BRAVO BAIETI
Ca sa va faceti o idee acestea sunt orasele solidare acestui boicot:

CLUJ-ei vor face pe 6 ianuarie adica maine

Restul oraselor vor striga prenzenta in data de 7

Baia-mare
Buzau
Brasov
Constanta
Iasi
Mures
Ploiesti
Râmnicu Vâlcea
Targu-Jiu
Tulcea

Sper ca nu am uitat vreun oras,daca am facut-o va rog dati un pm
Va rog sa fiti civilizati si sa nu le dam sansa de a ne discredita,daca cineva devine prea "exuberant" in actiuni delimitati-va de el si scoateti-l din grup este posibil sa fie adus special pentru intoxicare.
Cand mergeti pe drumurile publice va rog sa nu incalcati codul rutier....la Bucuresti sa luat un permis(pe buna dreptate ce-i drept) pentru ca au stat cu ochii pe noi ca pe niste raufacatori.
Nu uitati cine ajunge cu usurinta sau are drum prin UNGARIA,BULGARIA,MOLDOVA,UKRAINA alimentati de acolo,aveti benzinari particulari in zona atunci mergeti la ei haideti sa le vizitam pompele austriecilor doar la Boicoturi..sa ne vada la ei in statie si sa stie ca nu le vom mai da asa usor cea ce ei urmaresc...Banii nostri din buzunar.
Hai sa le aratam, ca numai suntem o piata slaba asa cum au gasit-o ei in 2004,sa le aratam ca am intrat in U.E nu doar pe hartie si ca am descoperit simtul civic si dreptul consumatorului...le-am vazut in orice stat european civilizat Spania,Franta,Anglia,Italia,Germania este timpul sa aplicam si noi ce am invatat din cultura europeana.
Domnilor va salut si va urez succes
dany12epz is offline  
Old 09-01-11, 15:13   #8
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Am vazut aseara la realitatea declaratia Dl Adrian Vasilescu consilierul guvernatorului Bnr Mugur Isarescu si a deputatului PDL Daniel Oajdea
Datorita acestor boicoturi atragem atentia si unor oameni importanti din viata economica si politica a Romaniei.
Vreau sa va spun ca intr-o discutie neoficiala cu un demnitar din arcul guvernamental,am fost felicitati si mi s-a spus franc ca foarte bine facem si sa continuma sa punem o presiune cat mai mare pe benzinari caci numai atunci guvernul are o justificare pentru a intervenii.
"Cunoaşteti poziţia Băncii Naţionale, care a fost exprimată prin vocea guvernatorului, nu întelegem ce se întamplă pe piaţa carburanţilor şi de unde vin aceste scumpiri. Este de neînţeles această dinamică a preţurilor la benzină şi motorină, în condiţiile în care avem încă extracţii interne şi faţă de anii trecuţi un preţ mai rezonabil pe piaţa internaţională la ţiţei", a declarat Adrian Vasilescu.

"Avem de-a face cu un monopol privat care nu e bine gestionat de stat, de Consiliul Concurenţei. Românii sunt consumatori captivi. Nu putem cere oamenilor să meargă pe bicicletă ca să nu mai crească preţurile. Cei din Consiliul Concurentei ar trebui traşi la răspundere, poate chiar ar trebui să fie trimis la plimbare şi să fie puşi alţii în loc. Categoric nu îşi fac treaba", a declarat Daniel Oajdea, deputat PDL

Ei nu ne pot obliga sa mergem cu bicicleta insa noi ca si consumatori avem dreptul de a o face numai noi putem sa iesim din captivitate....haideti sa facem noi ceva inainte sa asteptam ca altii sa se implice pentru noi.
dany12epz is offline  
Old 11-01-11, 00:42   #9
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Votati aici de la cine nu vom cumpara nimic in luna Februarie
vot
cangri is offline  
Old 12-01-11, 18:43   #10
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Participati la eveniment si pe Facebook.
Nu cumparati in Februarie de la Petrom/OMV
cangri is offline  
Old 13-01-11, 21:46   #11
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	107
Size:	44.2 KB
ID:	1821168  
cangri is offline  
Old 15-01-11, 16:22   #12
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: Boicot Benzinărie

In data de 14.01.2011 au fost prezente la boicotare urmatoarele orase :
1 Ploiesti
2 Constanta
3 Valcea
4 Galat
5 Deva
6 Sibiu
7 Iasi
8 Baia Mare
9 Tg Mures
10 Tg jiu
11 Brasov
12 Buzau
13 Tulcea
14 Cluj
15 Focsani

Speram ca la urmatoarea boicotare sa fie mai multe orase si mult mai multi soferi pentru a vedea si ei ca ne pasa.
ChuckyOvi is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -