Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > ROVER - MG > Alte discutii ROVER - MG

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-09, 07:40   #1
stef29

Stage 5
 
stef29's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 482
Default sfat achizitie rover streetwise

Salutare tuturor. Nu prea ma vazut pareri referitoare la modelul acesta de rover. Probabil sunt si cam rare. As vrea sa-mi achizitionez unul si as vrea sa aflu pareri de la cunoscatori eventula posesori. Imi place foarte mult cum arata, atat interior cat si exterior insa nu stiu nimic despre el. Este vorba de modelul diesel de 2000cm si 116cai, motor BMW banuiesc, an fabricatie 2004. As vrea sa aflu punctele lui slabe si eventula cum sta situatia cu piesele, daca sunt greu de gasit si daca sunt scumpe. Ar fi mai bun/iaftin un rover 75 din punctul de vedere al intretinerii, lasand la o parte diferenta de clasa? Multumesc anticipat.

Last edited by stef29; 14-01-09 at 10:26.
stef29 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 08:35   #2
arrowhead

Stage 3
 
arrowhead's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 109
Default Re: sfat achizitie rover streetwise

Streetwise este un rover 25 cu suspensie un pic mai inalta , jante mai mari si un pachet exterior diferit, in mare este aceeasi masina , piese la fel ca la toate roverele , atentie elemente de caroserie foarte rare si foarte scumpe , pentru ca nici nu s-au facut multe masini . Mecanica e la fel in mare , interiorul aproximativ la fel. Masina asta se fabrica la greu in China aproape fara modificari fata de modelul original, de cand a fost cumparata firma MG de catre SAIC. Am vazut ca au pastrat modelul Streetwise.
arrowhead is offline   Reply With Quote
Old 16-01-09, 00:30   #3
workaholic_ro

Stage 5
 
workaholic_ro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 612
Default Re: sfat achizitie rover streetwise

- 25 sau 75 ? Asta nu-i alternativa sunt prea diferite.
- Dihania-i mult mai mare, n-ai cum sa ai aceleasi preturi.
- BMW (motorul M47) e numai pe 75/MG ZT. In rest e Rover.
workaholic_ro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -