Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SUZUKI > Masina mea SUZUKI

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-13, 15:31   #1
ionut.haidu

Stock
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 2
Post suzuki vitara

sall vreau sa iau si eu un suzuki vitara 1.6 80 cp.
am si eu o intrebare eu as vrea sa agat de ea o platforma cu incacatura cu tot sa zic 2t reusesc sa car asemenea greutate sau ar fi bn sa ma orienyez spre altceva.
va multumesc!
ionut.haidu is offline   Reply With Quote
Old 30-12-13, 17:49   #2
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: suzuki vitara

Quote:
Originally Posted by ionut.haidu View Post
sall vreau sa iau si eu un suzuki vitara 1.6 80 cp.
am si eu o intrebare eu as vrea sa agat de ea o platforma cu incacatura cu tot sa zic 2t reusesc sa car asemenea greutate sau ar fi bn sa ma orienyez spre altceva.
va multumesc!
trage, nu-i panică. cea cu 8v trage mai tare jos, iar cea 16v trage mai bine sus, dar nu ar trebui să ai probleme.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 30-12-13, 18:00   #3
ionut.haidu

Stock
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 2
Default Re: suzuki vitara

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
trage, nu-i panică. cea cu 8v trage mai tare jos, iar cea 16v trage mai bine sus, dar nu ar trebui să ai probleme.
ok ms mult
ionut.haidu is offline   Reply With Quote
Old 26-02-14, 19:52   #4
daniell85

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
Default Re: suzuki vitara

Buna seara!

Imi cer scuze ca va deranjez, Am cumparat un suzuki vitara din 1996, de 96CP, si face galagie cutia numai in trapta 5, ca o vajaiala de rulment ce nu mai are cimentuiala.
Stiti cumva ce ar putea fi? Sau asa fac toate?
daniell85 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-14, 08:34   #5
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: suzuki vitara

Salut. Acel zgomot e destul de des intalnit la cutiile de viteze la Vitara cu motor de 1.6 (cel putin). De reparat nu merita efortul financiar. Poti merge linistit asa cu ea ca nu afecteaza cu nimic, doar ca se aude acel zgomot, sau poti lua o alta cutie de viteze din dezmembrari (costa cam 300 lei cu reductor cu tot sau vreo 200 lei fara reductor) daca te deranjeaza acel zgomot desi nu ai garantia ca ce vei lua va fi fara zgomotul acela.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -