Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SUZUKI > Masina mea SUZUKI

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-11, 16:51   #1
SORAN

Stage 4
 
SORAN's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 192
Default Suzuki Ignis

Sa va prezint masina de drumetii si de mers pe oriunde cand "drumarii au fost prinsi pe nepregatite"! Este un Ignis de 1,5L ~100 CP, 4x4, cu cauciucuri tocmai bune de noroi si zapada si clutabile daca este nevoie de mers pe gheata.
Masina este interesanta, este la mine de noua are tetiere active, airbag-uri frontale si in scaune, scaune incalzite etc Se impotmoleste doar daca ramane suspendata.
Ca optionale a primit un scut metalic peste motor si transmisie, lumini LED de calitate pentru pozitii fata si spate, stopuri spate, marsarier si ceata cat si pentru toate plafonierele din interior. Foliile pentru protectia solara aplicate pe toate geamurile au fost deasemenea o investitie maricica insa sunt multumit ca nu ma mai arde soarele vara cand mai merg cu aceasta masina.
Motorul merge foarte frumos, trage excelent, urca in ture repede si este ingrijit numai cu consumabile de calitate si ulei Motul.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	suzuki Ignis.JPG
Views:	133
Size:	245.4 KB
ID:	1840727   Click image for larger version

Name:	Ignis2.JPG
Views:	146
Size:	272.4 KB
ID:	1840728   Click image for larger version

Name:	Ignis 3.JPG
Views:	147
Size:	436.5 KB
ID:	1840729  

__________________
Lucrari LED premium!
SORAN is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 10:54   #2
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Suzuki Ignis

Iti urez cati mai mult km fara probleme !
Ce tip de sistem 4x4 au masinutele astea ?
Pune si cateva poze cu interiorul !
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 14:08   #3
SORAN

Stage 4
 
SORAN's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 192
Default Re: Suzuki Ignis

Este un vascocuplu, tractiune integrala permanenta. O sa fac niste poze ca momentan nu am cu interiorul.
Multumesc de urari!
SORAN is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 07:20   #4
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Suzuki Ignis

sa-l stapanesti sanatos, de dezamagit nu cred ca se pune problema ar fi fost frumos si modelul precedent in versiunea sport este una singura prin Bucuresti

Prin UK gasesti destule piese ieftine pt ea
__________________

Airbag-uri VW/Seat/Renault/Ford. ORICE MARCA! Daca nu am in stoc aduc la comanda! + Suspensii, faruri, stopuri, orice element tuning!

Telefon : 0731.200.767 - Razvan
razak is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -