Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-07-07, 05:48   #1
therealovy77

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 33
Lightbulb Opel Astra GSI

Salut! As vrea sa-mi iau un Astra GSI si va rog sa-mi spuneti daca gasesc si eu vreun meserias bun pe Opel in zona noastra pentru a-mi face si mie o evaluare la ea. Multumesc mult.
therealovy77 is offline  
Old 14-07-07, 10:51   #2
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Opel Astra GSI

pai ti-ai luat Opel Astra Gsi??

Suntem destui care avem opel in galati si chiar si in braila si te-am putea ajuta.....vezi k la sectiunea bazar de pe site sunt cateva chiar frumusele......

Numai bine
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline  
Old 14-07-07, 13:32   #3
therealovy77

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 33
Default Re: Opel Astra GSI

Nu am luat-o, dar am vazut-o si parca m-ar tenta (intotdeauna mi-au placut GSI-urile, chiar si Kadett-ul).
Este asta: http://www.proboats.ro/shop/adShow.php?adID=65
Avantajul ar fi ca e aici, pe langa mine (Macin, Tulcea) si ieftina (am negociat pana la 3000 euro). Si vreau sa stiu cine m-ar putea ajuta din Braila - Galati la o evaluare avizata a ei (platesc, bineinteles) pen tru ca mi e mi s-a parut asa-si-asa (cauciucurile spate sunt terminate pt ca ii ating aripile spate in ele la incarcare mare si hopuri, dupa spusele proprietarului, unul de pe fata are o umflatura laterala langa janta si scaunele foarte uzate), dar vroiam mai ales o parere la motor, la caroserie si bucsaraie, in special despre computerul de bord care e "intepenit" pe cate o valoare (viteza e la 35km/h, temperatura exterioara pe 32grade, in rest nu mai stiu, vreau sa stiu e grav, se poate face, e scump?)
Ca altfel am vorbit si cu cineva din Timisoara: http://www.*************/magazin~onli...-pe-forum.html , (cea alba) dar dezavantajul e ca e foarte departe si e mai scumpa (4500 euro). Oricum, suma maxima de care dispun e 4500euro.
Asa ca, ma gandeam eu, pot sa o fac pe cea de Tulcea (daca o stiti cumva) cu vreo 1000 euro sa fie buna (vreo 400 is doar gumele), sau ma risc si ma duc in Timisoara?
Multumesc mult.
therealovy77 is offline  
Old 14-07-07, 17:17   #4
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Opel Astra GSI

cauta pe bazar pe www.4tuning.ro si ai sa gasesti o multime de astra gsi sunt o multime care se merita incercate.
uite si un link util pt tine cauta pe aici si ne mai auzim
https://www.4tuning.ro/bazar/cauta.asp

Numai bine.
U_TUNING is offline  
Old 16-07-07, 03:18   #5
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Opel Astra GSI

aia de pe proboats.ro a fost in galati......a fost "restaurata" de curand....chiar merita masina....e tzapana la tabla...
Cipin-KUS is offline  
Old 17-07-07, 19:39   #6
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Opel Astra GSI

ai pe link-ul ala o gramada de astra gsi.................si la fel iti poti cauta in continuare pe bazar la 4tuning.
U_TUNING is offline  
Old 18-07-07, 01:20   #7
therealovy77

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 33
Thumbs up Re: Opel Astra GSI

Puteti inchide topicul, am luat masina. Multumesc de sfaturi.
therealovy77 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -