Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 26-03-09, 11:56   #1
rosu adrian

Stage 5
 
rosu adrian's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 557
Default Ajutor pentru desfacere faruri Golf 5 si vopsirea interiorului in negru mat

Daca este vreun coleg de forum din zona Galati-Braila care ma poate ajuta sa desfac 2 faruri de Golf 5 ca vreau sa le vopsesc interiorul pe negru mat, sau vreo firma care sa faca intreaga operatie dar sa nu ma coste cat un set de faruri cu lupa aftermarket. Am auzit ca ar mai fi baieti care se pricep sa monteze angel eyes in farurile originale, daca aveti vreun nr de telefon sau adresa ceva.
In principiu m-ar interesa macar sa ma ajute sa le dau geamul jos fara sa le stric. Mentionez ca am facut rost si de un far spart in spate ca sa incerc sa-l decapsulez si am incercat ieri si nimic, e lipit ca dracu si am auzit o varianta sa-l bag in cuptor dar sincer mi-e sa nu-l topesc.
Despre materialele necesare vopsirii m-am interesat si sunt ieftine. As mai fi tentat si de montarea daca se poate in far si a unor leduri sau angeluri, dar asta este in plan de proiect, in principiu vreau sa le fac negre mai intai.
Multumesc si scuze de postul cam marisor.
__________________
Now Seat Toledo 1m 2003 1.9Tdi ARL :))
Ex.Vw Golf 5, tdi, R32 look
Ex. Vw Golf 4 tdi de criza
rosu adrian is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 12:27   #2
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: Ajutor pentru desfacere faruri Golf 5 si vopsirea interiorului in negru mat

poi cred ca te pot ajuta incercam impreuna daca vrei.... uite nr meu de tel 0754390020
razzwan is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 12:28   #3
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: Ajutor pentru desfacere faruri Golf 5 si vopsirea interiorului in negru mat

si ai zis ca ai unul spart adu-mi-l sa vad despre ce e vorba m-ai intai sa incerc pe ala spart ...
razzwan is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 14:17   #4
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Ajutor pentru desfacere faruri Golf 5 si vopsirea interiorului in negru mat

Uite aici la postul cu numarul 199 iti da exact explicatii si cu poze cum sa faci sa desfaci farul foarte usor fara a deteriora nimic!!!!

https://forum.4tuning.ro/131-masina-mea-mitsubishi/33728-my-ftos/page-14.html
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 19:58   #5
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: Ajutor pentru desfacere faruri Golf 5 si vopsirea interiorului in negru mat

alta e faza ... ca nu e sticla la farul de golf... si sa nu se matuiasca....
razzwan is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 21:14   #6
rosu adrian

Stage 5
 
rosu adrian's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 557
Default Re: Ajutor pentru desfacere faruri Golf 5 si vopsirea interiorului in negru mat

N-are treaba ca e de plastic, am mai vazut ca au mai bagat si altii la cuptor faruri dintr-astea si n-au patit nimic si in caz ca se strica geamul ala, oricum farul ala pentru teste este.
baga-l 15 min in cuptor agatat cu o sarma de grilajul ala din mijoc, il pui sa nu atinga vreun fier, sa atarne si dupa imi zici daca merge.
Spor.
rosu adrian is offline   Reply With Quote
Old 09-05-14, 21:18   #7
florin1up

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1
Default Re: Ajutor pentru desfacere faruri Golf 5 si vopsirea interiorului in negru mat

Vreau sa-mi modific ceva la farurile golfului si ca sa iasa treaba bine, o sa cumpar un set de faruri pe care sa-l lucrez in tihna si sa-l testez, sa iasa bine. Are cineva idee ce marca de faruri sa-mi cumpar incat sa le pot demonta si monta la loc, sa iasa cat mai bine?
Am facut rost de un far hella, sa vad cum sta treaba cu demontatul, dar nicio sansa sa iasa frumos. Poate taiat plexiglass-ul cu dremelu ar merge, dar nu vreau sa fac asta. Astept sugestii.
Am golf 5 cu faruri normale si nu vreau xenoane sau kitch-uri cu alt look decat cele originale
florin1up is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -