Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Despre 4Tuning.ro / Noutati / Sugestii / Reclamatii

Reply
 
Thread Tools
Old 28-02-11, 18:02   #1
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Lightbulb Sugestie 4Tuning

Buna ziua,

am si eu o sugestie care presupun ca ar fi aprobata de toti utilizatorii acestui forum fara nici cea mai mica ezitare, evident este legat de drift.

ma uitam la drifturi pe youtube de catre japonezi, cat de organizati sunt ca spectacole si toate cele, si ce frumos e, civilizat, etc...
stiu ca la noi va mai dura pana va lua amploare acest sport,si nu prea sunt locuri, da nu strica sa incercati sa va inspirati de la japonezi, campionate...siguranta publicului,etc.

pe langa asta, am vazut ca japonezii la acele spectacole, filmeaza, ca si cei de la 4Tuning, pe langa poze...
si ma gandeam la o chestie, de unde si motivul deschiderii acestui topic de sugestie....
cu totii ne uitam la tv, corect? nu de multe ori butonam tv-ul de-l ia dracii si nu gasim nimic frumos de vizionat...poate cei care sunt cu fotbalul se mai uita la un meci si etc...si pe canale speciale unde 24/7 se difuzeaza spectacole,meciuri cu si despre fotbal, etc, ca sa nu dau denumirile acelor canale, sa nu cumva sa se considere publicitate...da hai sa fim seriosi....toti am auzit de canalul de sport EUROSPORT, corect? care da fel si fel de sporturi....
ei bine...ma gandeam, ce-ar fi daca s-ar face de catre 4Tuning, un canal ca EUROSPORT, cu spectacole de drifting, si asa mai departe...nu zic neaparat sa fie free mereu oferit la cablu, eu as fi dispus sa platesc cablul cu acest canal in plus, ca sa am sa ma uit la spectacole emisiuni de drifting, etc...sa platesc canalul....si din acesti bani stransi, se va putea organiza si spectacole de drifting mult mai organizate, spectaculoase, si in siguranta, poate se va sponsoriza acei bani sa se faca piste, cum au japonezii...sa avem si noi unde sa ne dam, antrenam...si asa va lua amploare si la noi acest sport...

ce spuneti???
__________________

www.japanteam.ro - Romanian Drift Club - Lucrari Fibra - Conversii si Tuning

A.C Photographer5Stars - Photograful tau profesionist pentru orice eveniment
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 18:17   #2
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Sugestie 4Tuning

ideea este buna
dar ca sa faci un post TV chiar si cu plata se implica multe finante
si spaga ca sa-ti iei licenta si alte alea,ca deh, suntem in Romania.
__________________
R.I.P. Opel Vectra B2 2.5 V6 CDX



Audi A2 1.4tdi 75BHP (sold)



Hyundai Tucson 2.0 CRDI 140BHP

cangri is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 18:20   #3
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Sugestie 4Tuning

nu stiu ce si cat implica, nu ma pricep, eu doar am propus, sugerat o idee, caci ar fi fost foarte frumos sa avem un astfel de post...eu unul n-as mai manca n-as mai dormii, ar merge tv-u 24/7 numai pe canalul 4tuning cu drifturi etc
adevaru e ca, cam traim in Romania, si e mare mafia, spagi si alte chestii...dar, nu stiu eu sau tu mai bine, cum sta treaba, hai sa-i lasam mai bine pe cei de la 4tuning sa se intereseze macar, si apoi vedem....
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 13:34   #4
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Sugestie 4Tuning

nu mai e nimeni de acord? ca vad ca vizualizari la topic sunt...spuneti-va si voi parerea.
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 21:40   #5
Grasu'XxL

Stage 5
 
Grasu'XxL's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 356
Default Re: Sugestie 4Tuning

Ideea este foarte bună, dar gāndeşte-te că ar fi obositor drifturi 24/7. Eu cred că o idee şi mai bună ar fi deschiderea unui canal cum ai spus tu cu specific auto respectiv tuning. 4Tuning TV. Emisiuni educative, prezentative poate chiar şi nişte curse. Ce zici/ziceţi?
__________________
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Tuningul e ceea ce place fiecaruia, e personalizare in cel mai pur mod, de aia eu nu dau doi bani pe ce consideri tu masini rare, frumoase si puternice si tu nu dai doi lei pe ceea ce consider eu special.
Suntem diferiti, ne plac lucruri diferite, nu-i o crima sa acceptam treaba asta.
Grasu'XxL is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 22:06   #6
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Sugestie 4Tuning

pai asta era si idea mea....dc sa fie obositor 24/7? poate pt tine, ca nu poti sa te uiti....dar idea era ca ce va fi difuzat, sa fie ca un fel de playlist ....fiecare zi cu playlistul lui de showuri, spectacole, emisiuni educative despre masini etc.... si sa ruleze singur...nu tre sa fie pazit de nimeni....sa dea play
si tu te uiti cand si cat vrei...
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 22:47   #7
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Sugestie 4Tuning

Ideea nu este deloc rea, dar cred că vor trece cel puţin 4 ani peste ea...

Nici revista n-a putut fi susţinută financiar, darămite un post TV...
Momentan este utopie, dar o utopie interesantă...
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 22:55   #8
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Sugestie 4Tuning

vina nu stiu a cui este, si faptul ca driftul inca este abea scos din cuptor la noi, ar trebui cumva oferita o sansa de a putea practica toti, ca fotbalul...si pt faptul ca este si un sport costisitor...
daca vrei sa practici sa faci fotbal, sunt zeci de cluburi si terenuri la care sa te inscrii si sa te antrenezi, dar daca vine vorba de drift...piste nema, 1 avem si noi de kart, unde a fost tengu, AMKART Bucuresti, si nici acolo n-ai sanse, ca n-ai pile sau cascavalul destul pt spaga...(poate ca ma pripesc cu concluziile)
tarnafes stie mai bine...poate e de treaba sa ne zica si noua...
daca japonezii au putut, tre sa putem si noi, macar sa incercam, altfel o sa murim si o sa zicem " iote mah, daca incercam poate iesea ceva"...
de revista nu stiu ce sa zic, trebuie reincercata si ea, si la pret accesibil pt toti...macar daca tv-ul e mai greu...
eu as cumpara cu drag daca ar fi ca revistele alea renumite din afara ca sa nu dau exemple sa nu se zica ca fac publicitate.
rx7tt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -