Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-11, 12:17   #301
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

solenza 1.9 diesel ) apoi 9 luni condus o cazatura de 1300 din 82, care cand dadeam in vreo balta ma stropeam, zici ca eram pe bicicleta )
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 24-08-11, 00:03   #302
AndreiHTX

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 630
Member of:
[SKODA]
[DACIA]
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Dacia Logan PH2 1,4 GPL B-)
AndreiHTX is offline   Reply With Quote
Old 24-08-11, 17:49   #303
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
O idee decat:

Cu toate ca in aproape fiecare sofer roman zace un mic Michael Schumacher care ii spune continuu ca el e cel mai tare sofer din tara, un studiu efectuat de Comisia Europeana
vine sa contrazica toate aceste trairi interioare. Potrivit statisticilor, soferii romani, impreuna cu vecinii bulgari si polonezi, conduc cel mai prost din intreaga Europa.



http://www.autoevolution.ro/stire/so...pa-118028.html
Esti in OFF-SIDE prietene. Soferii romani nu conduc prost. Daca ai sa te interesezi mai bine cum a fost facut acel studiu ai sa intelegi ca aia care au scris stirea sunt niste imbecili care denatureaza intelesul statisticii.
Astia au luat in calcul numarul de accidente care se intampla. Normal ca in Romania, unde habar nu avem ce sunt alea autostrazi, sa fie multe accidente.
Ies "X" "soferi" pe contrasens si imediat se intampla accidente. Daca am fi si noi in randul lumii, sa avem autostrazi, sa nu mai existe contrasensul , nu am mai fi "cei mai prosti soferi". Mai bine zis nu ar mai fi atat de multe accidente.
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-11, 02:04   #304
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Nesimtire si jegoseala in trafic ca in Romania nu am vazut nicaieri. De la claxonat pietoni pe trecere la trecut pe rosu la marea nesimtire, de la mers cu masina pe trotuar pana la parcat paralel pe bulevard la schimbat impresii si blocat traficul cu ocazia asta, de la injurat in nestire si uitat urat pana la iesit cu toporu' din masina pentru rahaturi, asta e Romania profunda, o tara de manelisti si melteni jegosi. Mai iesi si tu din tara, plimba-te prin Budapesta (e aproape) ca sa nu zic Viena sau alt oras civilizat, sa vezi diferenta de comportament si mentalitate.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 25-08-11, 02:57   #305
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Nesimtire si jegoseala in trafic ca in Romania nu am vazut nicaieri. De la claxonat pietoni pe trecere la trecut pe rosu la marea nesimtire, de la mers cu masina pe trotuar pana la parcat paralel pe bulevard la schimbat impresii si blocat traficul cu ocazia asta, de la injurat in nestire si uitat urat pana la iesit cu toporu' din masina pentru rahaturi, asta e Romania profunda, o tara de manelisti si melteni jegosi. Mai iesi si tu din tara, plimba-te prin Budapesta (e aproape) ca sa nu zic Viena sau alt oras civilizat, sa vezi diferenta de comportament si mentalitate.
Subscriu la tot ce-a zis colegul.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 25-08-11, 13:17   #306
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Nesimtire si jegoseala in trafic ca in Romania nu am vazut nicaieri. De la claxonat pietoni pe trecere la trecut pe rosu la marea nesimtire, de la mers cu masina pe trotuar pana la parcat paralel pe bulevard la schimbat impresii si blocat traficul cu ocazia asta, de la injurat in nestire si uitat urat pana la iesit cu toporu' din masina pentru rahaturi, asta e Romania profunda, o tara de manelisti si melteni jegosi. Mai iesi si tu din tara, plimba-te prin Budapesta (e aproape) ca sa nu zic Viena sau alt oras civilizat, sa vezi diferenta de comportament si mentalitate.
Stai linistit ca am iesit. Am iesit si nu o data. Ca oamenii se injura, bat, etc, nu inseamna ca sunt soferi prosti. Inseamna ca sunt prosti, nervosi, colerici, agresivi etc. Nu are nici o treaba soferia cu bataile de care vorbesti tu.
Nesimtirea e nesimtire si treaba cu covrigu' e alta.
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-11, 13:46   #307
aliyn21

Stage 4
 
aliyn21's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 186
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

eu am facut scoala pe opel astra h 1.3 motorina din 2005,era o placere sa o conduc,90cp 6+1
aliyn21 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 20:17   #308
m1cha3l

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 8
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Acum fac scoala pe Logan Diesel dar nu stiu care dintre motorizari. NU cred ca e cea de 85.
m1cha3l is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 21:33   #309
Opelino

Stage 3
 
Opelino's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 146
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Eu in 2003 am facut pe o Dacia 1310 berlina pe injectie... ce vremuri...ce trafic liber era atunci...
Opelino is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 23:05   #310
jimmy_rph

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 261
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Golf IV 1.9 tdi, obosit, cu probleme la cutie ))
jimmy_rph is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 00:10   #311
favu

Stage 1
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 21
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

A4 2003...! A fost o placere sa conduc masina aia.
favu is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 06:50   #312
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

dacia 1310 carburatie, dar mergea ceas, ambreiajul reglat sa tina f jos, practic trebuia sa fii idiot sa opresti masina aia in loc pentru ca pleca de pe loc f usor. Masina merge si acum cred ca are vreo 400.000km sa nu zic 500
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 23:27   #313
ValySK
VW Driver

Stage 4
 
ValySK's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 278
Member of:
[VW]
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Passat 1.9 TDI PD Manuala5+1 400 000 km dar trage de parca e noua,de multe ori la semafor intram in scaun + un instructor de 7 stele!Sareau scantei din ea cand statea el la volan!Parere proprie si personala: cea mai intretinuta masina de scoala si cea mai puternica din oras!
ValySK is offline   Reply With Quote
Old 05-11-11, 22:05   #314
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Opel Astra G break 1.7 DTI (isuzu engine) mi-a placut masina si consider ca break-urile sunt masini bune pentru scoala de soferi!
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 07-12-11, 15:22   #315
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Pe ce masina ati facut scoala de soferi?

Ford Fiesta 1,4 TDCI, 2007, 4 usi.
Pānă cānd nu intră turbina te rogi de ea, după aia parcă se mai trezește. Oricum, Calea Turzii o urcam cu a 3-a īn blană
Cāteodată aveam impresia că Dacia mea de acasă trăgea mai bine.
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -