Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 19-06-07, 01:24   #1
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus ?

Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ?
Ce ti-ai dori ?
MKE is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 11:50   #2
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

aftermarket , mi-as dori un bass mai puternic ... dar asta se va rezolva
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 21:12   #3
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

Din fabrica cu 6 boxe , mi-as dori un sobwoofer cu vreo 200W ... dar mai intai sa imi ajunga masina , apoi se rezolva . Cu respect !
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 21:24   #4
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

Boxe fabrica. Hu si subwoofer aftermarket
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 23:02   #5
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

sistem de fabrica 6 boxe mi-as dori un subwoofer+statie dar nu stiu daca se poate monta ce radio-cd-ul stok al masinii ma poate ajuta cineva?
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 12:48   #6
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

am avut nist JBL ..dar am pus inapoi sistemu din fabrica...

4 boxe....2 tweetere
peter is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 17:30   #7
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

aftermarker MTX speakers si Hu sony pt moment
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 10:45   #8
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

a6 -> 4 boxe 4 tweetere marca bose din cate stiu + cd player-cassette audi symphony bass puternic si sunet placut... nu imi place ecranul de la el...
astra -> ce mi-a dat la ea... cd player VDO, 4 boxe si 2 tweetere care scot sdestul de bine bass foarte puternic dar nu poti asculta ff tare cand e bassu blana pt ca se gajaie
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 15:46   #9
kaky

Stage 4
 
kaky's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 172
Member of:
[Fiat]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

sistem stock, statia asteapta in casa sa vina subwooferu'
kaky is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 10:57   #10
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

sunt masini unde poti pune alt cass decat cel stock.
pe e46 am muzica stock.. boxe harman kardon. se aude super bine.
Xerius is offline   Reply With Quote
Old 21-07-07, 00:17   #11
M Y U

Stage 5
 
M Y U's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Post Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

aftermarket.cd mp3 sony,4 boxe infinity,subwoofer activ pioneer.Nu imi doresc altceva.
M Y U is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 09:34   #12
wasted
Honda Driver

Stage 5
 
wasted's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 661
Member of:
[Honda]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

aftermarket, mp3 poineer, boxe jbl , amplif jbl , subwoofer jbl.
wasted is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 05:19   #13
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

HU Becker, boxe fata Infinity Kappa Perfect, boxe spate JBL, statie JBL GTi, sub JBL

daca as fi avut sistemul stock al masinii, as fi ascultat sunetul motorului pt ca CTR'ul nu vine cu niciun fel de HU sau boxe (la fel ca si in cazul EVO'ului)

mi-as dori un DSP
Achim is offline   Reply With Quote
Old 28-12-07, 21:15   #14
aditzu08

Stage 5
 
aditzu08's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 483
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

Stock 4 boxe+cd-player LG (4x50w) LOGAN
aditzu08 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 15:26   #15
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Ce ai pe masina ? Sistem audio de fabrica sau aftermarket ? Ce ti-ai dori in plus

Golf 4 "Ocean" 1,9 TDI PD 74 KW
Masina fiind "Basis", adica fara optiuni extra (dar are suficiente) este dotata din fabrica cu boxe numai in usile din fata: 2 tweetere in dreptul oglinzii, unul pe fiecare parte, si 2 boxe, cate una pe fiecare usa din fata. Toate 4 sunt Blaupunkt (nu stiu sigur, dar din cate stiu cele din usi sunt de 20 W). Masina a fost dotata din fabrica cu radio-casetofon "Alfa", un casetofon obisnuit, ceva mai bun ca cele de acum 15 ani. Ce era bun la el, era faptul ca avea autoreverse. Eu nu am folosit decat casetofonul, radioul deloc.
Pentru ca imi place mult sa ascult muzica multa, iar pe casete nu puteam trage prea mult, chiar daca foloseam casete de 90 de minute, am cumparat un dvd-player marca Blaupunkt Las Vegas DVD 35. Sunt foarte multumit de el. Am un dvd rewriteble pe care am in jur de 4,5 giga cu muzica si altele, si pe care il las mereu in masina, doar masca o detasez cand las masina in parcare. Mentionez ca acest dvd-player poate citi toate formatele (extensiile)uzuale video (.avi,. mpg), audio (.mp3, .wav, .wma) si imagine (.jpg etc), plus ca citeste si cd-uri si dvd-uri rescriptibile. Eu nu am cumparat decat dvd-playerul, nu am LCD la el. fisierele .mp3 le poate citi pana la o rata de biti de 96 fara distorisiuni.
Ceea ce eu consider ca este un lucru prost la acest dvd-player auto, este faptul ca imediat ce scoti cheia din contact se opreste si el, adica vreau sa spun ca nu poti asculta muzica daca nu ai si cheia bagata in prima faza macar. Poate nu au facut baietii aia bine contactele, ca sa pot asculta si fara cheia introdusa. Cel dinainte era intr-un fel de stand-by si merge pana la 1 h, fara cheie bagata. Acesta nu merge asa. Mi s-a spus ca ar descarca bateria atunci cand l-am montat si ca asa e conceput sa mearga doar cu chieia in contact, si nici in manual nu am gasit lamuriri. Daca stie cineva cum poate fi facut sa mearga si fara cheia bagata, astept cu interes raspuns, sau macar o confirmare ca merge (daca se reordoneaza firele) si fara cheie bagata.
Calitatea e buna dupa parerea mea, si aici intervine normal calitatea fisierului .mp3 pe care il citeste, pentru ca se stie ca sunt diferente de la o melodie la alta la fisierele .mp3.
Este produs in Spania sub licenta Blaupunkt. Am dat pe el imediat la cateva luni dupa ce a aparut pe la noi 11.900.000 (cu montare cu tot 12 milioane), cam mult daca ma gandesc acuma (iunie 2007 achizitionat). Acuma l-am vazut la un pret mediu de 8,5 milioane, poate si mai putin.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Blaupunkt Las Vegas.jpg
Views:	87
Size:	27.8 KB
ID:	423730  
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -