Re: Colantare sau vopsire?
Vopsire:
-pro : nu se decojeste,nu se arde asa usor,nu trebuie schimbata asa repede,se aseaza uniform la ondulari si diverse modele in tabla.e mai utila
-contra: costa destul de mult,daca ai 2-3 ani de cand ai vopsito,si zgarii usa,la revopsirea usii se va vedea diferenta de vopsea,luciu etc...
Colantare:
-pro :ieftin comparativ cu vopsitul,se face mai usor,in orice spatiu sa zic asa;nu se cunoaste daca colantati un element ulterior..
-contra:se dezlipeste,crapa,se trage de pe ondulari,.se cunoaste cand deschizi usa ,se zgarie mai usor !
Bafta.parerea mea, vopseste-o !ai si luciu si tot ce vrei.
__________________
All the way up..
|