Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 09-11-11, 20:12   #1
negru_iulian06

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 24
Default vreau sa construiesc un mini circuit

Am tot stat si mam gindit sa construiesc un mini circuit pe o distanta de 3km deschis pt cei care vor sa is testeze masina la 20 km de Bucuresti. Voi ce parere aveti?
negru_iulian06 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-11, 20:24   #2
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Te-ai gandit si cat costa 1 km de asfalt ?
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 09-11-11, 20:34   #3
negru_iulian06

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 24
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Eu va intreb ce parere aveti de circuit daca ar fi vizitat si cum ar trebui promovat (ceva idei). In legatura cu costurile ma descurc nu vreau sfaturi
negru_iulian06 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-11, 11:38   #4
LittleM@n

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 89
Member of:
[Toyota]
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Cu siguranta ar avea vizitatori, chiar si daca are 1km, nu 3...dar intreabarea este daca se renteaza costurile comparativ cu profitul pe care il vei obtine; nu esti primul care vine cu o astfel de idee; sunt multi altii care au facut proiecte si studii de fezabilitate foarte serioase si au ajuns la concluzia ca, pentru romania, este o idee proasta.
Iar intrebarea lui Bryan este foarte pertinenta: stii cat costa 1km de asfalt, facut profi, ca de circuit? Ca nu o sa vina nimeni la el, sa se dea pe el, daca e plin de gropi...
LittleM@n is offline   Reply With Quote
Old 29-09-12, 01:36   #5
IF-88-MDL

Stage 2
 
IF-88-MDL's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 63
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Quote:
Originally Posted by LittleM@n View Post
Cu siguranta ar avea vizitatori, chiar si daca are 1km, nu 3...dar intreabarea este daca se renteaza costurile comparativ cu profitul pe care il vei obtine; nu esti primul care vine cu o astfel de idee; sunt multi altii care au facut proiecte si studii de fezabilitate foarte serioase si au ajuns la concluzia ca, pentru romania, este o idee proasta.
Iar intrebarea lui Bryan este foarte pertinenta: stii cat costa 1km de asfalt, facut profi, ca de circuit? Ca nu o sa vina nimeni la el, sa se dea pe el, daca e plin de gropi...

Salut,eu zic ca ar merge afacerea, am auzit pe multi ca ar vrea sa participe la concursuri de drift doar ca in romania nu prea au locuri unde sa se antreneze si ca se duc nepregatiti la concursuri fiind incepatori!cred ca ar putea sa faca drifturi pe acest circuit,altii se antreneaza prin parcari de supermaketuri unde cu siguranta nu e asfalt profi si totusi le convine plus ca mai sunt si probleme cu politia ca deranjeaza linistea publica...! eu cred ca ar merge,ar avea clienti...nu stiu in cat timp si-ar scoate banii pe investitie dar merita incercat,probabil cu ocazia asta o sa vedem mai multe evenimente auto in romania gen grand prix of romania! cu asemenea evenimente cred ca afacerea ar fi profitabila...ganditi-va ca atunci s-a oprit circulatia pe mai multe artere principale si nu cred ca organizatorii nu au platit nimic la primarie...sau la politie sau prin alte parti...nu stiu pe unde dar de platit au platit pe undeva! inca o afacere ar fi sa bage si o pompa de benzina pe acolo pe undeva...un magazin de piese auto...un magazin de accesorii auto...o spalatorie...mai completati si voi )
Abia astept sa se deschida!
L.E : o vulcanizare...

Last edited by IF-88-MDL; 29-09-12 at 01:43.
IF-88-MDL is offline   Reply With Quote
Old 29-09-12, 06:43   #6
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
Te-ai gandit si cat costa 1 km de asfalt ?
te-ai gandit ca poate apeleaza la fonduri europene nerambursabile?
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 12:54   #7
valyd1971

Stage 3
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 107
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Construeste-l tu...fa-l ca lumea...si o sa-l amortizezi foarte repede !
Sunt atatia care ar vrea dar nu au unde sa-si testeze in SIGURANTA masinile !
Eu voi fi unul dintre clientii tai !
__________________
Anvelope de vara sau iarna si Jante din aliaj sau tabla Orice autovehicul!
valyd1971 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 12:27   #8
IF-88-MDL

Stage 2
 
IF-88-MDL's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 63
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

daca @negru_iulian06 are ganduri serioase in legatura cu construirea acestui mini circuit as propune sa rugam un admin sa puna discutia asta pe prima pagina si sa facem un sondaj de opinie sa vedem ce parere au si ceilalti despre asta si asa vom afla daca merita sa-l construiesti sau nu
IF-88-MDL is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 12:35   #9
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

09-11-11, 21:12
In 2 ani eu zic ca avea timp sa-l faca.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 12:47   #10
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Eu zic, ca nu avea timp.
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 12:54   #11
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Eu zic ca ai prea mult timp si te plictisesti acasa.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 14:35   #12
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Adevarat.
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 03-05-13, 21:13   #13
syncron

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,508
Default Re: vreau sa construiesc un mini circuit

Quote:
Originally Posted by negru_iulian06 View Post
Am tot stat si mam gindit sa construiesc un mini circuit pe o distanta de 3km deschis pt cei care vor sa is testeze masina la 20 km de Bucuresti. Voi ce parere aveti?
Salut , intru in proiect daca esti interesat intradevar . Trebuie sa iei in calcul ca 80% din membrii 4 tuning bat campii . Cu siguranta este o treaba super buna .
syncron is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -