Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-11, 14:55   #1
Miserupix

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 27
Member of:
[Mitsubishi]
Smile Ocupatie la semafor

Nu am de gand sa va intreb ce faceti cat timp asteptati la semafor, va propun doar sa observati ce fac ceilalti participanti la trafic in timpul asta - se scobesc in nas, isi aranjaza machiajul (cred ca asa se numste operatia), cauta alt post de radio, etc.
Poate fi instructiv
Miserupix is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 15:03   #2
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Ocupatie la semafor

Eu deobicei astept semaforul sa se faca verde.
Sau poate mai beau ceva(fara alcool)sau schimb melodia daca m-am plictisit de cea actuala.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 17:19   #3
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default Re: Ocupatie la semafor

hmmm la cat am privit in jurul meu am observat ca unii barbati se uita dupa femei pe strada, altii isi verifica telefonul, altii schimba un cd , iar marea majoritate a femeilor arunca o privire in oglinda !
__________________
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 18:39   #4
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Ocupatie la semafor

Eu odata m-am dat jos din masina, am mers la masina din fata care era taxi si am intrebat pe sofer cum ajung intr-o anumita localitie din Brasov Si tot au mai fost de scurs vreo 10s
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 22:26   #5
Miserupix

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 27
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ocupatie la semafor

Sunt vreo cateva semafoare in Galati care dureaza cate 120 de secunde, asa ca ai timp de multe lucruri. Unii coboara din masini si se iau la bataie, altii se uita dupa fete, soferii de maxi taxi iau calatori...
Miserupix is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 22:31   #6
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default Re: Ocupatie la semafor

Quote:
Originally Posted by Miserupix View Post
Sunt vreo cateva semafoare in Galati care dureaza cate 120 de secunde, asa ca ai timp de multe lucruri. Unii coboara din masini si se iau la bataie, altii se uita dupa fete, soferii de maxi taxi iau calatori...
"unii coboara din masini si se iau la bataie" in prima faza ma bufneste rasul tare dar totusi daca stai sa te gandesti bine...iti dai seama in ce fel de tara traim si ce fel de oameni ne inconjoara
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 23:10   #7
Ene'Andrei
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Ene'Andrei's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 499
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ocupatie la semafor

Quote:
Originally Posted by Miserupix View Post
Sunt vreo cateva semafoare in Galati care dureaza cate 120 de secunde, asa ca ai timp de multe lucruri. Unii coboara din masini si se iau la bataie, altii se uita dupa fete, soferii de maxi taxi iau calatori...
ai dreptate... , stresant sa astepti atata...stai sa vezi in braila semafor dupa semafor , schimb cd-ul ori ma uit la tel cand stau la un semafor...
Ene'Andrei is offline   Reply With Quote
Old 23-08-11, 12:42   #8
Miserupix

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 27
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ocupatie la semafor

Quote:
Originally Posted by grg_92 View Post
"unii coboara din masini si se iau la bataie" in prima faza ma bufneste rasul tare dar totusi daca stai sa te gandesti bine...iti dai seama in ce fel de tara traim si ce fel de oameni ne inconjoara
In ideea asta am si prezentat exemplul.
Miserupix is offline   Reply With Quote
Old 23-08-11, 12:44   #9
Miserupix

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 27
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ocupatie la semafor

Quote:
Originally Posted by Ene'Andrei View Post
ai dreptate... , stresant sa astepti atata...stai sa vezi in braila semafor dupa semafor , schimb cd-ul ori ma uit la tel cand stau la un semafor...
Acum nici macar nu mai astepti la semafor, ca toate drumurile principale sunt in lucru si, in c m bun caz, circulatia e dirijata de politisti.
Oricum, nu a fost un repros adresat Galatiului, ci felului in care se gestioneaza traficul in Romania.
Miserupix is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -