Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 20-07-12, 18:01   #436
manu07

Stage 3
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 105
Default Re: Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?

Quote:
Originally Posted by Ottaviano_m View Post
scuza-ma, dar tu ai citit ce ti se cere? ar fi o idee, dupa aceea uita-te la ce ai scris tu... Numai bine!

"Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?" da, am citit si am raspuns Audi RS5.
manu07 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 18:08   #437
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?

Quote:
Originally Posted by manu07 View Post
"Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?" da, am citit si am raspuns Audi RS5.
) si continua baiatul Citeste articolul data viitoare, uite aici:

"Criza financiara este pe terminate, vanzarile de masini noi au inceput sa creasca. Asa ca maine-poimaine iti va trece prin cap sa iti cumperi o masina noua. Sa zicem ca faci rost de bani si te-ai saturat de masinile second-hand.

Realist vorbind, fara sa visam cai verzi pe pereti, cu Ferrari, Lamborghini sau McLaren F1, care ar fi urmatoarea ta masina noua?

Nu vorbim de cazul in care ai castiga la Loto si ti-ai cumpara un intreg parc auto. Ci de situatia in care iti gasesti un job mai bun, iti poti face un credit sau primesti, ca in telenovele, o mostenire substantiala...

Si ca sa ramanem cu picioarele pe pamant, haideti sa limitam suma de bani la 30.000 de Euro. Este o suma pe care o poate imprumuta oricine de la banca, daca are venituri de 2000 de lei, deci nu este exagerat.

Care este masina pe care ti-ai cumpara-o azi, din reprezentanta, daca ai avea bani? "
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 18:16   #438
manu07

Stage 3
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 105
Default Re: Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?

Quote:
Originally Posted by Ottaviano_m View Post
) si continua baiatul Citeste articolul data viitoare, uite aici:

"Criza financiara este pe terminate, vanzarile de masini noi au inceput sa creasca. Asa ca maine-poimaine iti va trece prin cap sa iti cumperi o masina noua. Sa zicem ca faci rost de bani si te-ai saturat de masinile second-hand.

Realist vorbind, fara sa visam cai verzi pe pereti, cu Ferrari, Lamborghini sau McLaren F1, care ar fi urmatoarea ta masina noua?

Nu vorbim de cazul in care ai castiga la Loto si ti-ai cumpara un intreg parc auto. Ci de situatia in care iti gasesti un job mai bun, iti poti face un credit sau primesti, ca in telenovele, o mostenire substantiala...

Si ca sa ramanem cu picioarele pe pamant, haideti sa limitam suma de bani la 30.000 de Euro. Este o suma pe care o poate imprumuta oricine de la banca, daca are venituri de 2000 de lei, deci nu este exagerat.

Care este masina pe care ti-ai cumpara-o azi, din reprezentanta, daca ai avea bani? "

Scuze, ai dreptate.am citit articolul dar partial doar.ultimul rand in nici un caz nu il citisem.Poi atunci ar fi un Golf VI
manu07 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-13, 20:35   #439
damy71
Banned

Stage 2
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 33
Default Re: Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?

Un Nisasan Juke Fuul 4x4 !
Si-a luat un prieten si mi-a placut foarte mult.
damy71 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 20:00   #440
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?

Sincer nu )
Am avut cateva drumuri cu un juke 1.6 si sincer dezamagitor ( ca masina de oras pt o femeie e ok)
Consum afara 7-8
Cutia de vitez foarte proasta (parca nu avea ulei se auzea fiecare pinion cand schimbam treptele)
Pozitia pa volan nu e una comfortabila pt drum lung.
Sa nu uitam ca e si scumpa masina pt ce ofera
__________________
roli is offline   Reply With Quote
Old 05-08-13, 22:14   #441
onucku

Stage 5
 
onucku's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 405
Member of:
[PEUGEOT]
[SKODA]
Default Re: Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?

Renault megane RS,daca as putea s-o intretin cum se cuvine,ulterior.
onucku is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 10:35   #442
colt4

Stage 1
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 19
Default Re: Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?

un mitsubishi evo 10 sau clasic cu motorizare 1.8 benzina...iar pe locul doi o honda ivic 1.8 benzina
colt4 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-13, 08:28   #443
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Ce masina noua ti-ai cumpara astazi?

1. Suzuki Kizashi ar fi pe locul intai la o masian mai mare, si de drum lung...
2. sau Honda CR-Z (compacta, hibrid-benzina)
Spark is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -