Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 11-10-10, 01:53   #1
Filip_4_you
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 0
Default Recomandare Ulei

Sunt posesorul unui golf 3 Rabbit 1997 1.4 44kw 60cp AEX 210000km.Il am de 10000 km,cand am cumparat masina de la celalalt proprietar am uitat sal intreb ce ulei a folosit inainte in motor.Am gasit un actibild pe sub capota pe care scria Shell.Am cautat prin tot orasul dupa ulei Shell si nu am gasit.In final am luat de la un service de vw care avea si magazin de piese auto un MEGUIN SYNTECH PREMIUM 10w-40 la bidon de 5 litri la recomandarea vanzatorului(,,cica multi ar fi cumparat pentru golf 3'').L-am folosit vreo 6000 km,am fost multumit de el,l-am schimbat din cauza pretului,am zis ca este prea ieftin,cand l-am dat jos parca era nou foarte putin era inegrit,in toti acesti 6000km nu a mancat ulei deloc.De data asta am trecut la recomandarea unei rude la Mobil 1 Formula S 10w 40.Acest ulei il am si acum in motor am rulat cu el vreo 4000 km toate bune si frumoase pana acum.A inceput sa inegreasca.Am vazut pe net cateva discutii cum ca renumitele marci Mobil 1 si Castrol s-ar fabrica si prin Turcia.Cum nu am posibilitatea sa cumpar ulei din Germania m-am gandit sa inlocuiesc la urmatorul schimb Mobil 1 Formula S cu un Liqui Moly Super Leichtlauf10w40 am vazut ca are si norma VW500 VW501.01 VW505.00 ACEA A3/B4.Masina nu mananca ulei si nici nu pierde.As vrea sa stiu cateva pareri despre el de la cei care au utilizat acest ulei si nu numai.Astept parerile voastre,va multumesc anticipat!
Filip_4_you is offline   Reply With Quote
Old 16-10-10, 00:59   #2
Filip_4_you
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 0
Default Re: Recomandare Ulei

Chiar nu a utilizat nimeni acest ulei?
Filip_4_you is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -