Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Alba Iulia

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-07, 12:03   #46
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

daca vb de amenzile luate de noi ....
poate ar trebui sa vedem cum se parcheaza in alba fara sa primesti amenda....
sau poate ar trebui sa vada politia.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM5366_resize.jpg
Views:	263
Size:	160.4 KB
ID:	324828  
CED is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 17:26   #47
Bilutz

Stage 2
 
Bilutz's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 59
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

apai va rog frumos...avem a8...powered by audi...si asta spune totul
Bilutz is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 21:26   #48
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

si politia alba dc nu spune nika? a stat o zi intreaga parcata masina aia acolo. era imposibil sa nu o vada.
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 09:19   #49
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

din ciclul "faceti orice, dar nu treceti pe roshu" va prezint episodul 4... ieri, in drum spre baia mare, ajungem in cluj. si coborand catre teatru, o priveliste noua mi s-a deschis in fata ochilor. astia au modificat acolo radical sensurile de circulatie, si se pare ca si pe careva strazi importante din cluj. si acolo la teatru au facut un giratoriu. si dupa o mica curba, apuc sa vad cu coada ochiului semaforul pe roshu... franez, trag pe dreapta, si aud placutul sunet al sirenei politiei. am zis "am pus-o". ma gandeam cu jale ca trei luni o sa fiu pe tusa. ii prezint omului actele. cred ca m-a vazut tare spariat sau i s-a facut mila, cert este ca am scapat cu fata curata, nici macar o mica amenda nu mi-a dat. mi-a recomandat sa fiu mai atent pe viitor. dupa ce m-am urcat in masina, zice bogdan: "cred ca norocul tau la loto s-a dus pentru permis azi" am avut mare bafta ca am prins un politai super domn. toata stima pentru el...

la loto nu mi-a iesit decat un numar pe un bilet de 12.
__________________
CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT

1. '93 CRX DelSol 1.6 VTEC ESI 125 CP
2. '08 Civic 5D Sport 1.8 VTEC 140 CP
hoinar is offline   Reply With Quote
Old 05-09-07, 09:11   #50
D.O.g.G.Y

Stage 1
 
D.O.g.G.Y's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 13
Wink Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

Quote:
Originally Posted by CED View Post
daca vb de amenzile luate de noi ....
poate ar trebui sa vedem cum se parcheaza in alba fara sa primesti amenda....
sau poate ar trebui sa vada politia.....
daca nu ma insel,si nu cred ca o fac de data asta,aia e masina lu IANCU,care a avut LIDER PROD CARN........cine se risca sa ii dea amenda?????
felicitari omului ........macar ne arata ca poate !!!
D.O.g.G.Y is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 19:56   #51
silentBMW

Stage 3
 
silentBMW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 133
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

hahahahahahaha...ai gresit...aia e masina mea)
silentBMW is offline   Reply With Quote
Old 09-09-07, 14:27   #52
D.O.g.G.Y

Stage 1
 
D.O.g.G.Y's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 13
Post Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

Quote:
Originally Posted by Narcys_dj View Post
apropo nu stiti pot sa`mi omologhez toba si eleronu? sa nu se mai ieie de mine)
nu se poate omologa asa ceva !!!!!daca nu ma crezi mergi la R.A.R si intreaba !!!
eu am intrebat si un inginer de acolo o zis ca daca vreoun militian mai zice asa ceva ......sa il duc la R.A.R pe el sa le spuna si lor prin ce procedura se omologheaza ,ca ei nu au asemenea proceduri ! ! asa ca de acuma incolo trimite-i la scoala pe militieni !
D.O.g.G.Y is offline   Reply With Quote
Old 09-09-07, 14:32   #53
D.O.g.G.Y

Stage 1
 
D.O.g.G.Y's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 13
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

traiasca militia romina,3 zile cu aia de alaltaieri!!!
D.O.g.G.Y is offline   Reply With Quote
Old 09-09-07, 14:48   #54
D.O.g.G.Y

Stage 1
 
D.O.g.G.Y's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 13
Smile Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

Quote:
Originally Posted by bogdan100 View Post
dupa cum stim cu totii,acest topic este urmarit si de politia locala,asa ca nu faceti comentarii care s-ar putea sa ii "supere" )) ma refer la injuraturi si alte cele...
injuraturi catre politia romina?????
nu se face asa ceva,doamne fereste ?!catre brava institutie a statului care asigura ordinea si linistea noastra a fiecaruia.....nu cred ca are cineva ceva rau de zis !!! !


daca ati putea sa imi cititzi gindurile .....v-ati speria dea draptul ,dar sa ii injur nu imi permit,ca sunt prea drepti si cinsti baietii astia!!
D.O.g.G.Y is offline   Reply With Quote
Old 09-09-07, 15:31   #55
bogdan100

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,099
Member of:
[Honda]
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

) totusi am un avantaj ca sunt minor si nu am masina,nu au ce sa imi faca daca ii injur,cum sa imi dea amenda daca ma "recunosc" prin oras?imi dau amenda pt ca nu mi-am spalat adidasii?)haha
__________________
Honda Civic EG3
bogdan100 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-07, 16:37   #56
ghostdog

Stage 2
 
ghostdog's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 56
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

Quote:
Originally Posted by bogdan100 View Post
) totusi am un avantaj ca sunt minor si nu am masina,nu au ce sa imi faca daca ii injur,cum sa imi dea amenda daca ma "recunosc" prin oras?imi dau amenda pt ca nu mi-am spalat adidasii?)haha
iti dau numai sa ii injuri)):PP te face vedeta!ultraj scrie pe tine)
ghostdog is offline   Reply With Quote
Old 09-09-07, 16:46   #57
bogdan100

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,099
Member of:
[Honda]
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

) nu ma apuc sa ii injur pe strada...dar daca ii injur pe forum ce pot sa imi faca? :P
bogdan100 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 07:56   #58
silviu_gsi

Stage 5
 
silviu_gsi's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 337
Member of:
[CSR]
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

salutare ,sa va povestesc ultima aventura cu politia inainte sa plec din tara: veneam grabit de la cj la alba cu gsi-u si depaseam tot nu conta pe unde slalom faceam,sormea ca era cu mine imi zice ca intr.un ford erau doi militieni si ca s-au uitat mai urat dar eu eram prea cocentrat la drum pe la 160,si in aiud la intrare era un domn organ cu un logan,numai vad ca intoarce si vine pe contrasens spre mine cu girofarele aprinse si sirena,trag pe dreapta tare sa nu il lovesc si opreste in dreptul meu zicandu-mi sa trag pe dreapta in parcarea de la intrarea in aiud cum vin dinspre cj.opresc si il intreb ce am facut? ma gandeam ca am luat vreun radar prin vreo localitate cu viteza,il mai intreb o data el imi zice sa astept, astept, si dupa vreo 5 minute vin aia cu fordu si ma iau la intrebari ca ce merg asa de tare? ca ce depasesc pe line continua? am ramasa masca,adik aia aveau statie si ii spusera la asta din aiud ca vine un opel roshu,dupa ce ma ciondanesc putin cu ei si imi cer buletinu ca altceva ce sa imi ceara iimi spun sa am grija ca noi tineri suntem teribilisti,si in teiush radar,am facut o coloana dupa mine cu 30 daca mergeam bineinteles astia cu fordu erau dupa mine la vreo 4-5 mashini,dar faza tare a fost ca eu ma grabeam si ei ma opresc sa mi spuna sa merg mai incet, nu mai puteam de ras,saracii cred ca s-au speriat cand am trecut pe langa ei nici de permis nu m-au intrebat ))))))))) sa fie sanatoshi
__________________
I love my car!!
silviu_gsi is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 07:59   #59
silviu_gsi

Stage 5
 
silviu_gsi's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 337
Member of:
[CSR]
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

si inca ceva il intreb pe unu dintre ei ala ce nu s-a prezentat ,zic si u esti la politie in alba? face catre mine nu dar in judetu alba si spune ca are voie sa ma opreasca ca e din judetz,pai ii zic da ce aia din alte judete nu au voie sa ma opreasca numai din judetzu alba, ma intorceam in dreapta ca nu am iesit din mashina si radeam de numa.oricum a fost f tare faza,au fost mai multe dar riscam sa va plictisesc
bafta
silviu_gsi is offline   Reply With Quote
Old 22-10-07, 15:30   #60
DementuL

Stage 5
 
DementuL's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 446
Default Re: Intalniri de gradul 0 cu Politia

aha.. frumosi astia de la mine din oras
DementuL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -