Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Mures

Reply
 
Thread Tools
Old 25-03-11, 18:01   #1
tanky

Stage 2
 
tanky's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 30
Default Raliul Targu Mures, etapa a II-a

Raliul Targu Mures, etapa a II-a din campionatul national de raliuri Dunlop 2011 va avea loc anul acesta in perioada 6-7 mai la Targu Mures.


Potrivit organizatorilor, formatul de anul trecut al raliului se va pastra si anul acesta, noutatea fiind pregatirile pentru un parteneriat cu Federatia maghiara de Raliuri. Vor participa masini marca Citroen C2 R2 si noul DS3 R3, Mitsubishi Lancer evolutiile 9-10, Subaru evolutiile STI 12-14, peugeot super 2000, Dacian Logan.

Organizatorii au mai anuntat ca se poarta discutii pentru a desfasura in cadrul etapei si doua competitii de marca Citroen Trophy si Cupa Logan, mentinandu-se cele doua probe superspeciale de pe "Serpentinele vechi-Targu Mures".

Etapa de la Targu Mures se va desfasura exclusiv pe astfalt. Organizatorul etapei este clubul sportiv AMC Racing Club-condus de Mihai Leu care organizeaza doua din cele noua etape ale Campionatului National de Raliuri Dunlop 2011 Targu Mures si Arad.

"Echipajul Keleti-Ponta s-a inscris deja in campionat cu o masina noua. Anul trecut, Raliu Targu Mures a fost intrudus in ultimul moment in calendar, anul acesta nu a fost nicio problema in a introduce acest raliu in campionatul national. Vom aveam mute surprize de pe acum. Pe 7 mai va fi si meciul de fotbal FCM Targu Mures-"U" Cluj, vrem sa invitam si echipa, vom pregati o tribuna speciala dupa meci sa vada si o masina de raliu . Invitam jurnalistii la un concurs de carting pentru jurnalisti, inainte de raliu", a declarat Mihai Leu, in cadrul unei conferinte de presa sustinuta la Targu Mures.

In acest an, Campionatul National de raliuri va avea patru etape de asftalt si cinci etape pe macadam. Intr-o etapa de campionat national probele speciale trebuie sa aiba o lungime de 100-120 km.

A.B.

Sursa: http://www.citynews.ro/mures/evenime...s-2011-112308/
tanky is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 20:30   #2
Petyy007
Dacia Driver

Stage 5
 
Petyy007's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 988
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Raliul Targu Mures, etapa a II-a

abea astept!!!!!
Petyy007 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 19:20   #3
PuFuL3T3
4Tuning International Member

 
PuFuL3T3's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 214
Member of:
[VW]
[4Tuning International]
Default Re: Raliul Targu Mures, etapa a II-a

Quote:
Originally Posted by Petyy007 View Post
abea astept!!!!!
Numa tu?
A cata etapa a fost data trecut pe serpentinele vechi ? alea din 7 noiembrie :P ca acolo nu vreau sa ratez
PuFuL3T3 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 20:46   #4
tanky

Stage 2
 
tanky's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 30
Default Re: Raliul Targu Mures, etapa a II-a

Quote:
Originally Posted by PuFuL3T3 View Post
Numa tu?
A cata etapa a fost data trecut pe serpentinele vechi ? alea din 7 noiembrie :P ca acolo nu vreau sa ratez
Prima etapa a fost!(4-6 iunie 2010), doar ca nu te-ai exprimat tu bine, ce vrei sa zici tu ii:

PS 1 SS Serpentina Veche
PS 12 SS Serpentina Veche

PS- proba speciala
SS- superspeciala
tanky is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 00:34   #5
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Raliul Targu Mures, etapa a II-a

bun asa .. daca is liber in perioada respectiva imi fac mutatie la mures abia astept evenimentu poate mai am noroc sa ma duc o tura cu titi aur la shake down )
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 25-04-11, 17:06   #6
tanky

Stage 2
 
tanky's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 30
Default Re: Raliul Targu Mures, etapa a II-a

Informatii calde:

Editia a doua a etapei mureșene vine cu câteva noutăți la capitolul traseu, prima dintre acestea fiind ”împachetarea” raliului la început și la sfârșit cu Superspeciala Serpentina, desfășurată în Tîrgu-Mureș. În plus ediția 2011 are doua speciale noi – Suseni si Lupeni.



tanky is offline   Reply With Quote
Old 25-04-11, 19:08   #7
tanky

Stage 2
 
tanky's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 30
Default Re: Raliul Targu Mures, etapa a II-a

@bandeanradu Cum de ai avut ocazia sa mergi o tura cu titi aur?
tanky is offline   Reply With Quote
Old 25-04-11, 22:16   #8
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Raliul Targu Mures, etapa a II-a

un prieten de la cluj a castigat la radio cu jack daniels sau nu mai stiu exact cum a fost , si el din pacate nu a mai putut veni , stiind ca sunt din mures m-a sunat pe mine si mi-a zis ca poate sa mearga un prieten daca el nu poate ajunge .. si m-am dus .. nu am putut rata asa ceva
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 13:49   #9
tanky

Stage 2
 
tanky's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 30
Default Re: Raliul Targu Mures, etapa a II-a

Afis:



P.S: NOU! Duminica 08.05.2011 de la ora 11:00 in parcarea magazinului Ambient - Tg. Mures Cursa demonstrativa cu campionul national en-titre de raliuri Gergo Szabo.
tanky is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 15:56   #10
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Raliul Targu Mures, etapa a II-a

cred ca va fii frumos si anul acesta sper sa ajung sa vad ce si cum o fii
bandeanradu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -