Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > Alte marci > EUROPENE

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-11-04, 17:31   #1
carlo_RS_GTI

Stage 3
 
carlo_RS_GTI's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 124
Default Lambo tuning

Lambo Tuning



Miura Corse este primul tuner oficial de Lamborghini Gallardo. In exclusivitate pentru Romania va prezentam informatii si fotografii.

Nou sosit in peisajul tunerilor, Miura Corse, este primul producator de accesorii pentru Lamborghini Gallardo. Tunerul sus amintit face parte din Dimex Group, o companie care pe langa nou-infiintata Miura Corse contine doua sucursale care se ocupa de tuningul marcilor italienesti sportive de prestigiu: Imola Racing – Ferrari si Leo Nardo - Maserati.

Programul de tuning pentru Gallardo este constituit din modificari aduse aerodinamicii prin accesorii realizate exclusiv din carbon. Spoilerul fata, spate, difuzorul spate, eleronul, acesoriile laterale si prizele laterale toate sunt realizate din carbon. Foarte curand vor fi disponibile un sistem de evacuare sport, din otel inoxidabil si jante din aliaj usor cu dimensiunea de 19 sau 20 de inch.

Performantele masinii vor putea fi modificate si ele odata cu oferirea unui kit de motor care include printre altele un sistem de management al motorului Miura Corse, un catalizator sport si un airbox din carbon. In interior, acccesoriile cu aspect de carbon intregesc primul tuning operat pe un Gallardo.

Chiar daca s-au ocupat intens de „micul Lambo”, Miura Corse nu l-au uitat pe Murcielago, pentru care sunt disponibile de-asemenea un kit aerodinamic din carbon si un sitem de evacuare sport.
carlo_RS_GTI is offline  
Old 27-11-04, 17:32   #2
carlo_RS_GTI

Stage 3
 
carlo_RS_GTI's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 124
Default


carlo_RS_GTI is offline  
Old 28-11-04, 20:30   #3
m_vpr

Stage 3
 
m_vpr's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 100
Default

eleronul ala nu prea isi are rostul acolo. Nu arata foarte foarte rau, dar dupa parerea mea arata mai bine fara
m_vpr is offline  
Old 28-11-04, 20:53   #4
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default

Eu zic ca arata mai bine cu eleron si ala imbunatateste apasarea mai ales la viteze mari
Sc0OTeR is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -