Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Propuneri orase

Reply
 
Thread Tools
Old 08-06-10, 11:03   #256
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: Bistrita

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
in bistrita este un club, dar a intrat de mult intr-o umbra. Bistrita Racing Club
Stiu de BRC Calin mai tin legatura cu Tony si Sorin. La noi e cam greu cu organizarea si sunt putini oameni care sar tranti serios intro chestie cum ar fii un club auto adica nu prea ai oameni cum vad eu. Si club inseamna cat stiu eu o firma non profit ca sa fie legal si in regula.
Sa stii ar fii frumos macar un club sa fie in bistrita care sa reprezinte un pic judetul nostru in domeniu auto.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 11:33   #257
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: Bistrita

in bistrita is prea putini care is dau interesul pentru asa ceva, in schimb exista foarte multa comoditate (sorinel si tony) stiu de ce vorbesc;
Calin_UKU is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 11:55   #258
babyemporio

Stage 2
 
babyemporio's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 65
Member of:
[FORD]
Default Re: Bistrita

Urban Racing Crew a trecut printr'o etapa de formare care a durat aproximativ 2 ani, actualmente avem filiala-mama, ca sa zic asa, in Resita, o filiala la Baia-Mare si una in formare in Lugoj.
De curand am avut si prima participare la un show de tuning, mai exact la Alba Iulia, unde un membru de'al nostru a luat locul II la Best Autohtona.
Speram ca in scurt timp, aproximativ 2-3 luni, cand avem cat de cat o baza mult mai consistenta decat acum, sa ne inscriem la Federatia Romana de Automobilism Sportiv, avand toate actele necesare.
Doritorii sa intre pe mess: baobab_ro, cu specificatia URC - Localitatea de unde provin.
Multumesc pentru timpul acordat.
__________________
Ford Mondeo Ghia MK1 - 1.8l 16v DOHC, 115 cp
Volvo 240 Turbo by Evolve (ElevatedCars) - 2.2 8v SOHC, xxx cp, IN CONSTRUCTIE

babyemporio is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 12:09   #259
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: Bistrita

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
in bistrita is prea putini care is dau interesul pentru asa ceva, in schimb exista foarte multa comoditate (sorinel si tony) stiu de ce vorbesc;
Ai dreptate si cu comoditatea dar eu zic k si lipsa banilor ne fac nesigri cea ce inseamna implicare si organizarea unui club. Dar eu as fii unul care as incerca asa ceva la noi.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 12:34   #260
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: Bistrita

nu cred ca lipsa banilor ar fi o piedica, in bistrita inca nu a intrat fenomenul de tuning, nu prea stie lumea cu ce se mananca.
Calin_UKU is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 15:20   #261
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Bistrita

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
in bistrita este un club, dar a intrat de mult intr-o umbra. Bistrita Racing Club
da ai dreptate ,santem in umbra,daca stai mult la soare te loveste in cap si vorbesti numai baliverne
Tony626 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 15:23   #262
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Bistrita

Quote:
Originally Posted by gonzy_et View Post
Stiu de BRC Calin mai tin legatura cu Tony si Sorin. La noi e cam greu cu organizarea si sunt putini oameni care sar tranti serios intro chestie cum ar fii un club auto adica nu prea ai oameni cum vad eu. Si club inseamna cat stiu eu o firma non profit ca sa fie legal si in regula.
Sa stii ar fii frumos macar un club sa fie in bistrita care sa reprezinte un pic judetul nostru in domeniu auto.
Urmeaza,o sa ne trantim, dar PRIMA DATYA TREBUIE SA AI CU CE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tony626 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 15:27   #263
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Bistrita

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
nu cred ca lipsa banilor ar fi o piedica, in bistrita inca nu a intrat fenomenul de tuning, nu prea stie lumea cu ce se mananca.
da,cand te apuci de un proec ai impresia ca te descurci,chiar daca nu a intrat fenomenul tuning in tine,si incepi sa o mananci cu MULT MULT euro si euro si euro..............euro
Tony626 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 15:29   #264
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Bistrita

Quote:
Originally Posted by gonzy_et View Post
Ai dreptate si cu comoditatea dar eu zic k si lipsa banilor ne fac nesigri cea ce inseamna implicare si organizarea unui club. Dar eu as fii unul care as incerca asa ceva la noi.
Ai rabdare,o sa ai ocazia,sper sa cu te tragi pe......,in ziua H
Tony626 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 15:43   #265
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Bistrita

Pentru cei care nu stiu,nu poti sa faci un club de pe azi pe maine,sa inceput cu bazele si de aici mergem mai departe,sant doua proecte in desfasurare(S13 CA18DET,S13 SR20DET)care pana acuma au inghitit o groaza de euro si nu santem nici macar la jumatatecel putin eu,deci cu rabdare si perseverenta se vor rezolva toate.Nu va agitati ca le vine vremea la toate.Nu credeam ca o masina de la Resita care a participat la un event in Alba Iulia si un club din Resita va pus asa pe jar.O sa aveti ocazia sa va demonstrati cat de tare santeti implicati in fenomen.
Tony626 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 21:19   #266
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: Bistrita

sa mai adaug si eu ceva, o sa mai fie un proiect cu o masina din bistrita, ce pot sa va spun in principiu o sa fie un 1.9 tdi un seat leon ( o masina care mie imi place f mult) care daca o sa ajunga pe mana mea o sa prinda finalul anului la un stage 1 final (soft, intercooler front, presiune mai mare si ceva pe la evacuare)
la finalul luni iunie va pot da un raspuns exact.

numai bine
Calin_UKU is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 07:50   #267
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: Bistrita

Hai Calin_UKU ca vad ca am incins acest topic intradevar nici mie nu imi place ca nu se intampla nimica dar e tipic RO.
Sa nu deviem totus de la subiect cand mai facem o adunare?? "sa fie miscare"

P.S. SORINE team ginit cu S12-le e o bijuterie.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 12:18   #268
babyemporio

Stage 2
 
babyemporio's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 65
Member of:
[FORD]
Default Re: Bistrita

.Nu credeam ca o masina de la Resita care a participat la un event in Alba Iulia si un club din Resita va pus asa pe jar.O sa aveti ocazia sa va demonstrati cat de tare santeti implicati in fenomen.

Se poate sa ma fi inteles gresit, aici nu e vorba de competitie intre orase/zone/etc. , eu vorbesc despre deschiderea mai multor filiale ale clubului URC in mai multe orase ale tarii, bineinteles, dezvoltand o comunitate intre toate orasele, participari in comun la showuri si toate cele. Nu vreau sa fiu inteles gresit.
Mai concret, sa zicem ca vreo 10-20 de baieti va intalniti in oras la voi sub numele Urban Racing Crew. Exista site, forum si toate cele. Avem odata la 6 luni o intalnire la nivel de tara, care tine 2-3 zile, in fiecare oras avem cel putin o intalnire pe saptamana.
Repet, nu e vorba de competitie intre orase, eu vorbeam DOAR despre marirea unui club existent, care a trecut printr'o etapa de formare si care se va legaliza in curand.
babyemporio is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 17:09   #269
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Bistrita

Quote:
Originally Posted by babyemporio View Post
.Nu credeam ca o masina de la Resita care a participat la un event in Alba Iulia si un club din Resita va pus asa pe jar.O sa aveti ocazia sa va demonstrati cat de tare santeti implicati in fenomen.

Se poate sa ma fi inteles gresit, aici nu e vorba de competitie intre orase/zone/etc. , eu vorbesc despre deschiderea mai multor filiale ale clubului URC in mai multe orase ale tarii, bineinteles, dezvoltand o comunitate intre toate orasele, participari in comun la showuri si toate cele. Nu vreau sa fiu inteles gresit.
Mai concret, sa zicem ca vreo 10-20 de baieti va intalniti in oras la voi sub numele Urban Racing Crew. Exista site, forum si toate cele. Avem odata la 6 luni o intalnire la nivel de tara, care tine 2-3 zile, in fiecare oras avem cel putin o intalnire pe saptamana.
Repet, nu e vorba de competitie intre orase, eu vorbeam DOAR despre marirea unui club existent, care a trecut printr'o etapa de formare si care se va legaliza in curand.
Multumim pt invitatie,dar in Bistrita exista o "gasca"de baeti care au pus bazele unui club BRC(BISTRITA RACING CLUB) ,care in viitorul apropiat va reprezenta legal orasul Bistrita ,momentan se lucreaza la mai multe proecte,si la toamna facem actele.
Tony626 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 17:11   #270
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: Bistrita

de cateva minune am ajuns si eu prin bistrita
ce ziceti ne vedem deseara la o poveste ???
astept propunere voastra
Calin_UKU is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -