Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > Alte marci > AMERICANE

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-07, 21:13   #91
P@tic_sefu

Stage 5
 
P@tic_sefu's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 779
Default Re: Pontiac Firebird

salut zi frate si mie cat ai dat de lai tunat ca am si eu unu si vreau sa mil tunez si eu intra pe mess sa vb iulian_sme2006 asta e id meu de mess bft te astept
P@tic_sefu is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 09:05   #92
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Pontiac Firebird

Quote:
Originally Posted by BH-15-RIC View Post
Din pacate nu are decit vreo 140 , dar pina in vara sper sa ii mai punem citiva ca sa ajungem macar pina in 200 !!!!!
Decīt sa surubaresti motorasul ala V 6, mai bine da-l jos si pune-i un V 8, cel putin un LT 1 de Corvette ca se potriveste.
Cutia ce o ai pe el e o TH 700 R 4 care-s cam lenese. Recomandabil este o TH 700 R 4 de competitii o DAITONA 500 STREET FIGHTER cu turbina dubla facuta la firma T.C.I.
E fara benzi de autofrīnare pe solenoid si ai un demaraj de te rupe nu alta.
Costa īn jur de 2800 EURO

Motoare noi gasesti la KTS AMERICAN PARTS īn Hamburg - DE

Body kit'ul este excelent. Daca īn RO nu sīnt apreciate US CARS cred ca ar fi cazul sa vi la niste īntīlniri īn DE unde "scena" US CARS este top.

daca sti engleza, pun-te īn legatura CU ASTA. El si-a facut un KNIGHT RIDER - K.I.T.T. replica tot dintr-un Pontiac ca al tau, punct de investitii tuning aprox. 40.000 EURO iar la BANDIT ONLINE este cel mai mare club de PONTIAC FIREBIRD ce exista īn Germania si Austria, membrii pe care-i poti contacta īn forum īn engleza si sa-ti faci o sumedenie de relatii care te ajuta cīnd este vorba de tuning, procurare piese etc.

Tot pe pagina BANDIT ONLINE īn sectorul SPECIALS poti s-o vezi si pe A MEA.
sper sa-ti placa.

Last edited by CyberCSX; 21-12-08 at 12:03.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -