Momentan am difuri hertz fata dsk165 de 80w RMS, portierele antifonate/ HU clarion 788RUSB.
Tinand cont ca este primul meu post vreau sa-mi dati cat mai multe explicatii d c ar trebuie sa aleg amplificatorul recomandat de voi. Vreau sa amplific momentan doar difurile fata + subwoofer(care momentan nu exista sper la viitorul salariu), deci un amplif 4 canele = 2fata + 2 sub. Difurile spate le las pe amplificare HU. Buget max 12 mil (cu tot cu conectica+manopera) deci ampliful sa ajunga pe la 7-8 mi.maxim.
Eu ma oprisem la Helix DarkBlue 4 canele(4 ohmi: 4 x 60W RMS stereo, 2 ohmi: 4 x 90W RMS cate 2 canale in punte, 4 ohmi: 2 x 180W RMS ).... Cum vi se pare ????