Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-08, 22:39   #1
vicster

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 5
Default sistem audio fiesta

deci, situatia este urmatoarea: am un ford fiesta mk6, din 2003, dotat cu un radiocass 2500 si 2 boxe. Vreau sa pun un radio cd (alpine sau pioneer), 2 boxe in usile spate (jbl), si o statie+subwoofer in portbagaj (am vazut pachete promotionale mac audio, probabil ceva de genul asta).
vreau sa aud pareri privind tipul de subwoofer: e mai bun tubul de bass sau incinta bass reflex? Ma intereseaza sa se auda cat mai tare, da sa fie un bass puternic, nu zdranganituri. Pachetele promotionale pe care le am in vedere sunt cu un tub de bass de 240w sau cu incinta bass reflex de 150w. care este mai bun si care se aude mai tare?
de asemenea, v-as fi fooooarte recunoscator daca mi-ati recomanda un service bun unde sa instalez toate aceste chestii, in timisoara sau tg-jiu. dupa cum stiti, la fiesta trebuie si o masca adaptoare si adaptoare pt iso si e mai complicat de instalat. vreau sa aud parerile celor care si-au schimbat sistemul audio, eventual si un pret pt manopera la service.
orice sugestii sunt binevenite.
bugetul total este in jur de 1000ron. ma intereseaza in special un hu bun, care sa dea un sunet de calitate pt amplificator. de asemenea, vreau o putere cat mai mare de la subwoofer. nu stiu care este mai bun dintre tubul de bass mac audio si incinta bass reflex tot de la mac audio (astea mi le permit, una din ele o sa aleg, cu amplificator tot mac audio).
vicster is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 20:38   #2
Rafaila

Stage 5
 
Rafaila's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,016
Default Re: sistem audio fiesta

Cauta in timisoara pe Dorobanti, Car Sistem<CARAUDIOMAG>
Vei gasi acolo Atelier,si baieti de treaba si scule calumea.
Ai grija ca daca vei merge la vreo reprezentanta Ford masca aia adaptoare costa 90 RON si iso 35 RON....La magazinul de care iti spun vei vedea diferentele...
__________________
Rafaila is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 23:11   #3
vicster

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 5
Default Re: sistem audio fiesta

ms mult. si eu cam tot la ei ma gandeam, desi preturile le au mai mari decat alte magazine online. dar montajul cred ca la ei o sa fie facut. ai idee cam cat e manopera pentru schimbarea cd-ului sau montare de subwoofer? tu la ei ti-ai pus sistemul?
stie cineva mai multe despre subwooferele si amplificatoarele de la mac audio? sunt bune la banii lor sau mai bine mai gasesc niste roni si iau jbl?

Last edited by vicster; 15-02-08 at 23:14.
vicster is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 13:43   #4
Rafaila

Stage 5
 
Rafaila's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,016
Default Re: sistem audio fiesta

NU,eu lam montat singur sistemul ansa am cumparat multe de la ei si mi leau adus personal la Deva.
Rafaila is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -