Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 26-08-07, 12:37   #1
cassyus

Stage 3
 
cassyus's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 168
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default putina ..consiliere

..deci am sa fiu scurt..si sper la obiect..doresc sa achizitionez un ''aparat'' pt masina mea,bugetul pt el este de maxim 6 milioane,sa aiba mufa USB..dar nu este obligatoriu si sa aiba mufa...,marca ..ma gandeam la pioneer sau clarion..dar poate fi si alceva important este sa primeze calitatea
eu din ce am cautat am gasit acest model Clarion DB 568 R USB..este ceva de capul lui?
deasemenea doresc sa-mi recomandati si doua perechi de boxe pt acest aparat ,ceva de calitate ..dar specific romanului..SA NU COSTE MULT..
cam astea sunt ''dorintele'' mele ..deoarece eu sunt cam ''bota'' in acest domeniu sa fiu ''sfatuit '' ce sa cumpar..cu un buget de maxim 9 milione ..ce mp3 si boxe a-s putea achizitiona,care este ce-a mai buna oferta in acesti bani...aaaa sa nu uit tin sa precizez ca deresc sa montez aceasta ''aparatura'' pe o dacie logan..
cassyus is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 21:55   #2
Jailbird

Stage 4
 
Jailbird's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 234
Default Re: putina ..consiliere

Cumpara-l. Si ia-ti un set de componente Focal Access care sa ti se potriveasca in usile din fata (13 au 16 nu stiu care ti se potriveste) da-i un pm userului Sound WAVE pentru pret la Focal
Jailbird is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 22:19   #3
bezz

Stage 5
 
bezz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 869
Default Re: putina ..consiliere

jailbird, nu te supara pe mine, dar nu-i pacat sa nu mai puna 70 ron si cu 670 ron sa cumpere dxz 578, care are cross activ, 3 perechi de pre-out-uri si egalizator parametric in plus fata de modelul dxz 568, care este un model mai vechi si mai putin dotat {dar suna bine}.
este prea mica diferenta de pret dintre cele doua unitati ca sa nu alegi HU-ul mai performant, care-ti va permite aproape orice upgrade pe viitor {orice configuratie pentru amplificarea difuzoarelor, mai putin full active}

eu iti zic sa te uiti putin si la clarion dxz 578;
alt aparat bun, la un pret apropiat este pioneer 4900IB, cu un pre-out mai putin, mai multe reglaje/imbunatatiri si control direct Ipod.

dupa ce te hotarasti la HU putem discuta despre difuzoare, eu iti recomand hertz dieci sau focal acces.
__________________
Loud&Proud member of SQNLL Team
Music is my PASSION and CITROEN my LOVE


bezz is offline   Reply With Quote
Old 28-08-07, 09:50   #4
Jailbird

Stage 4
 
Jailbird's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 234
Default Re: putina ..consiliere

Nu am de ce sa ma supar
Jailbird is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -